באיראן מתמוגגים מהמהומות בארה"ב

נשיא איראן לעג למפגינים ואמר: "הם הראו כמה חלשה הדמוקרטיה המערבית" • בכיר חות'י: "זו הוכחה לכך שהאמריקנים איבדו כל צלם אנוש"

באיראן מתמוגגים מהמהומות בארה"ב נשיא איראן, חסן רוחמני

בעוד העולם מזועזע ממראות הפריצה לבניין הקפיטול בוושינגטון, אויביה של ארצות הברית, מנהיגי הציר האיראני, פרסמו היום (חמישי) הודעות בגנות הממשל האמריקני, השיטה הפוליטית בארצות הברית והדמוקרטיה המערבית. כך מדווחת נטע בר בישראל היום.

נשיא איראן, חסן רוחאני, התייחס למהומות בוושינגטון ואמר: "מה שהתרחש אתמול בלילה בארצות הברית היה מפגן של קיצוניות. המתפרעים הדגימו עד כמה חלשה הדמוקרטיה המערבית וכמה חלשים היסודות המוסריים שלה".

"למרות כל הקדמה והיתרונות המדעיים, המהומות מדגימות באיזה קלות יכולים פופוליסטים להוביל את המערכת כולה לאבדון. מדהים לראות מה עשה מנהיג פופוליסטי למדינה הזו בארבע שנים", הוסיף הנשיא האיראני ואמר "אני מקווה שזהו לקח לעולם ולאיש הבא שיישב בבית הלבן".

כלי תקשורת באיראן סיקרו בהרחבה את המהומות ואתרי החדשות, שבהם סוכנות הידיעות טאסנים, המזוהה עם הפלג השמרני הקיצוני באיראן, העניקו כותרות הגובלות בשמחה לאיד למראות ההרס והאלימות מארצות הברית.

גם בעלי בריתה של איראן בציר השיעי הביעו שמחה לאיד. מחמוד אל-בחיטי, בכיר בממשלת המורדים החוט'ים בתימן, אמר לסוכנות הידיעות האיראנית "אירנא" כי המהומות בוושינגטון הם הוכחה לכך שהחברה האמריקנית איבדה צלם אנוש.

"המשטר האמריקני השחית את העם והתעלם מאזרחיו. הדבר הביא לאבדן צלם אנוש וההוכחה לכך הייא מה שהתרחש בוושינגטון. ציוויליזציה גדולה לא נופלת בגלל היעדר ידע או קידמה אלא בשל עריצות", אמר אל-בחיטי.

הבית הלבן: התנצלות ראשונה לביידן
מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו
שוב הר הגעש אטנה פרץ ב-2 סילונות
לאן הולך השלג? טונות שלג מובלים ביפן וברוסיה?
רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!
עם כניסתו לתפקיד: ביידן חתם על שורה של צווים נשיאותיים
הנשיא ה-46: החל טקס ההשבעה של ג'ו ביידן
טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"
מדריד: פיצוץ ענק במרכז העיר
נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין