ממתק לשבת פרשת חוקת תש"פ עם הרב נחמיה וילהלם

כמידי שבוע, הרב נחמיה וילהלם, שליח חב"ד בעיר בנגקוק, בתאילנד, מגיש ווארט על הפרשה בלשון קלה ומרתקת, שתוכלו להעביר בעצמכם בשולחן השבת

ממתק לשבת פרשת חוקת תש"פ עם הרב נחמיה וילהלם

ללא קרדיט

פרופסור ישראלי, יהודי שומר מצוות, נוהג להגיע לעיתים תכופות לארצות הברית כדי למסור הרצאות. בכל נסיעה הוא משתדל להגיע ולהתפלל בציון הקדוש של הרבי מליבואוויטש.

יום אחד היה על הפרופסור להיות במספר הרצאות. היות ומיהר, עצר מונית בשדה התעופה וביקש מן הנהג להתלוות אליו למשך כל היום, כאשר התחנה הראשונה היא בציונו של הרבי.

נהג המונית, יהודי שלא ידע כמעט כלום על יהדות, ביקש לדעת לשם מה הולך הפרופסור לבית קברות. הפרופסור הסביר לו שהוא מתפלל בציונו של רבי קדוש שרבים נושעו מברכותיו."האם גם אני יכול להיכנס?" – שאל נהג המונית. "בוודאי, המקום פתוח לכולם".

הפרופסור נכנס להתפלל. נהג המונית ליווה אותו ולהפתעת הפרופסור פרץ בבכי מר, הוא עמד שם שעה ארוכה ולפי בכיו ניכר היה שמשהו רציני מעיק עליו.

בהמשך הנסיעה סיפר הנהג: אני נשוי לאישה יהודייה כבר שנים רבות ולצערנו הרב אין לנו ילדים, והרופאים גם לא נותנים סיכוי. לפני כמה שנים אימצנו כלב קטן ואנו מאוד אוהבים אותו. לאחרונה הכלב חלה מאוד. מחר עליו לעבור ניתוח בבית חולים וטרינרי והרופאים לא נותנים סיכוי רב להצלחת הניתוח. בכיתי והתפללתי אצל הרב הקדוש שיברך את הכלב שלי שהניתוח יצליח...

הפרופסור ביקש מהנהג: שיצלצל לעדכן אותו איך עבר הניתוח,
עברה שנה, הפרופסור שכח מכל הסיפור ובוקר אחד צלצל הטלפון בביתו, "שלום, אני נהג המונית מהשנה שעברה" – סיפר לו הקול הנרגש מעברו השני של הקו."מי? איזו מונית? מי מדבר?"
"אתה לא זוכר? לקחתי אותך לאוהל של הרבי מליובאוויטש והתפללתי יום לפני הניתוח של הכלב"...
הפרופסור נזכר ותהה מדוע התקשר הנהג היהודי רק שנה מאוחר יותר, כאשר הוא כבר לגמרי שכח את הסיפור...
"אז אני חייב לספר לך: הברכה של הרבי עזרה לנו. הניתוח של הכלב עבר בהצלחה רבה וגם הרופאים היו מאוד מופתעים מזה... כל כך התרגשתי מברכת הרבי שעזרה שהחלטתי לקבל על עצמי לעשות משהו טוב בשביל הרבי.
פניתי למישהו שהדריך אותי להניח תפילין מידי יום ומאז לא עובר יום חול שבו איני מניח תפילין... מאז התחילה אשתי לשמור על מצוות הבית היהודי לאט לאט, וגם שבת אנחנו כבר שומרים".

"אז מדוע לא צלצלת אלי עד כה? ולמה נזכרת בי?" – שאל הפרופסור את הנהג הנרגש."משום שהשבוע קרה משהו שמח מאוד בזכות הרבי. חגגתי את ברית המילה של בני הבכור!"...

מסופר במדרש שכשעם ישראל היו במדבר זכו לקבל את המן בזכותו של משה רבנו, את המים בזכותה של מרים ואת ענני הכבוד בזכותו של אהרון, מוסבר בחסידות שהמן הגיע על ידי משה מכיוון שהמן קשור דוקא למשה שהיה רועה ישראל והיה מזין כל יהודי לפי הצרכים שלו, העננים היו מקיפים את כל עם ישראל ללא הבדלים ולכן אהרון שהיה ידוע באהבתו לכל יהודי היה קשור לענני הכבוד, על המים כתוב שעיקר עניינם הוא שהם יורדים מקום גבוה למקום נמוך, מרים היתה מיילדת במצרים ומסרה את נפשה להבאת ילדים לעולם למרות גזירתו של פרעה והיא זו שהכינה את הילדים לקבלת התורה ובזכות זה שירדה עד לקטנים הגיע לעם ישראל מים.

כשנפטרו אהרון ומרים הסתלקו ענני הכבוד והבאר וחזרו בזכותו של משה, לכאורה אם המים והעננים קשורים לאהרון ומרים איך זה שמשה מחזיר אותם? אלא זה הסימן לרועה ישראל אמתי, כשיש ליהודי צורך במשהו הוא עושה הכל למענו גם אם זה לא סדר העבודה הרגיל שלו.

התאריך העברי היום יום חמישי הוא ג' בתמוז יום ההילולא של הרבי מליובאוויטש, אצל הרבי ראינו תמיד את הדאגה הזו לכל יהודי בכל עניין הן בגשמיות והן ברוחניות, ביום זה עלינו להשתדל ללמוד מדרכיו של הרבי לחזק את האהבה בינינו ולמצוא את הדרכים לעזור לכל יהודי בכל עניין גם אם זה לא התחום השייך ישירות אלי.

בזכות ההוספה באהבת ישראל נזכה לקיום משאלתו הגדולה של הרבי, גאולה אמתית ושלימה תיכף ומיד ממש.

שבת שלום הרב נחמיה ויהלם בית חב"ד בנגקוק תאילנד

הוד קודש: לדמותו של מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א
הילולת רבי שלמה מקרלין, שאמר: "משיח בן יוסף אני הייתי, היכן אתה משיח בן דוד?"
תיעוד: מעמד הפרשת תרומות ומעשרות במאפיית 'טיב המצות'
מרן האדמו"ר מוי'זניץ ישהה השנה למנוחה במושב חספין
הלם בירושלים: המגיד שיעור הגאון רבי גרשון ריז'י זצ"ל, נפטר באופן פתאומי
סגר הצדיק: העלייה להילולת הצדיק משטפנשט נחסמה
לרגל תקופת בין המיצרים - מצגת בית המקדש בתפארתו
שר התורה: מותר למבודדים לשמוע מוזיקה בבין המצרים
הלכה ומנהג: דיני ומנהגי בין המצרים
תורה שלמדתי באף – קורונה תש"פ