בהשקעה של מיליארדים: רוסיה מפתחת שבב שליטה במוח

ממשלת רוסיה תשקיע 54 מיליארד רובל (כ-2.4 מיליארד ש''ח) בפיתוח צ'יפ שליטה במוח באמצעות המחשב, כך מפרסם העיתון הכלכלי הגדול ברוסיה, "קומרסנט". מדובר ב"פית...

בהשקעה של מיליארדים: רוסיה מפתחת שבב שליטה במוח

ממשלת רוסיה תשקיע 54 מיליארד רובל (כ-2.4 מיליארד ש''ח) בפיתוח צ'יפ שליטה במוח באמצעות המחשב, כך מפרסם העיתון הכלכלי הגדול ברוסיה, "קומרסנט".

מדובר ב"פיתוח שיסייע לאנשים בתה ליך קבלת החלטות בנושאים שונים", כך נכתב. יצוין שגם חברות גדולות בעולם עובדות על פיתוחים דומים, כמו החברה נוירלינק של אילון מאסק. כך מתפרסם בעיתון 'ישראל היום'.

הרעיון בחברות המסחריות הללו הוא לטייב יכולות אנושיות באמצעות קישור ין המוח האנושי לבין מחשב. כך, למשל, מאסק הצהיר אחרי שהשקיע יותר מ 100 מיליון דולר בחברה שלו, כי בעתיד השתל הזה, המחובר למחשב, יפתור את בעיות החירשות והעיוורון.

ברוסיה, כאמור, השאיפות של המו צר שבפיתוח הרבה יותר מחשידות. לפי אותה ידיעה, רוסיה תשלים את הפרויקט ותוכל להתחיל בהחדרת הצ'יפים לאנשים עוד לפני סוף העשור הנוכחי - בשנת 2029.

מומחים מוסיפים כי החומר החיסוני נגד הקורונה כבר מכין את התשתית הטכנולוגית להחדרת חומרים עתידיים, במקרה הזה לשיפור היכולת החיסונית של הגוף.

אילוסטרציה
הישג עצום: הודפסו רקמות מהונדסות עם רשת כלי דם מסועפת • צפו
ייצור מים באמצעות חומרים זמינים וזולים
כך ינקו את החלל מהפסולת
לראשונה בעולם: הדפסת תלת-מימד של גידול סרטני שלם ופעיל
שנה מראש: המערכת החוזה את תפוקת החלב של כל פרה בעוד שנה
ההסבר לתעלומה רבת שנים בייצור מימן
רוצים לעדכן את הגרסה של הרכב? כך זה יתרחש - בקרוב
מדענים מצאו פתרונות יעילים לבעיית שלושת הגופים המפורסמת
הכירו את הפטנטים: בית חולים וירטואלי ומערכת תופים ייחודית
פריצת דרך: הישג דרמטי בהנדסת רקמות לימפטיות