לקראת השינויים: יו"ר המינהל הקהילתי ברמת שלמה נפגש עם אנשי המקצוע

השבוע התקיימה פגישה לקידום פרויקט מיוחד לשינוי קווי האוטובוס שיוזמים בשכונת רמת שלמה למען רווחתם של אלפי תושבי השכונה החרדית

לקראת השינויים: יו"ר המינהל הקהילתי ברמת שלמה נפגש עם אנשי המקצוע

פגישה מיוחדת נערכה במהלך השבוע האחרון בין ראשי המינהל הקהילתי בשכונת רמת שלמה בירושלים יחד עם הרב יעקב הלפרין המשנה לראש עירית ירושלים אשר הינו אף תושב השכונה הדואג בלב ונפש לכל צרכיה ודאגותיה וזאת לצורך תכנון עם אנשי המקצוע להערכות ושינויי תחנות האוטובוס בכניסה לשכונה.

בפגישה המקצועית השתתפו נציגים מצוות אב לתחבורה, נציגי חברת אגד, מנהלי פרויקט ההרחבה מטעם חברת שלם, יו"ר המינהל הקהילתי הרב מרדכי קסלר והמתכננת האורבנית של המינהל הגב' רינתיה וייס.

מדובר בפרויקט מיוחד שיוזמים בשכונת רמת שלמה למען רווחתם של אלפי תושבי השכונה החרדית. על פי התכנית, כחלק ממתן מענה תחבורתי לתושבי רחוב טולדנו מתוכנן פיצול קו 57 לשני קווים, הקווים החדשים יהיו קו 87 ו-57.

במינהל הקהילתי בשכונת רמת שלמה בירושלים אומרי כי קיים תקציב להפעלה מידית של הקווים הללו בכפוף לאישור הגורמים הרלוונטיים. בנוסף, מבחינת לוחות זמנים מתוכנן בשלב ראשוני להפעיל את הקווים בתדירות של 2 פעמים בשעה ובהמשך יתגברו את הזמינות.

בנוסף, מתוכננת תוספת קו סיבובי חדש, תחילת המסלול תהיה בגבעת המבתר משם הקו ימשיך להורדת הנוסעים בשכונת רמת שלמה כאשר במקביל להורדה ברחבי השכונה תתבצע גם העלאת נוסעים המעוניינים להגיע לגבעת המבתר.

במינהל הקהילתי ברמת שלמה מציינים את יתרונות הקו החדש. ראשית, פיצולו של הקו יאפשר לתושבים לדעת באופן מדויק את זמני הגעת קו האוטובוס וימנעו על ידי כך מזמני המתנה ארוכים בשל תחנת מוצא רחוקה בהר חוצבים.

בנוסף, תחנות העלאה לגבעת המבתר יעברו להיות ממוקמים באותו צד של תחנות הקווים האחרים היוצאים מהשכונה, זאת בשונה מהמצה בקיים כיום בשטח כאשר תושב המעוניין להגיע לרמת המבתר צריך לעמוד בצד הנגדי משאר תחנות הקווים היוצאים מן השכונה. כמו כן, המסלול הסיבובי החדש יהווה עבור הנוסעים כקו בתדירות כפולה.

על פי התכנית להרחבת מערך התחבורה הציבורית בשכונה מתכוננת שינוי מסלול בקו 57, על פי התכנית, במקום תחילת מסלול בגבעת המבתר תחנת ההתחלה של הקו תהיה במסוף אגד, המשך המסלול יהיה בהתאם לקו 57 הקיים עד לרחוב חזון איש בשכונה ולאחר מכן במקום לפנות לרחוב האדמו"ר מלובביץ' יוסט המסלול לרחוב טולדנו ומשם ישירות לצומת רמות.

במינהל הקהילתי בשכונת רמת שלמה מציינים גם בתכנית הזו את יתרונות הקו ואומרים כי התחלת המסלול בתוך השכונה תחסוך את ההמתנה להגעת הקו דרך צומת הגבעה הצרפתית העמוסה בדרך כלל. בנוסף שינוי המסלול ברחוב האדמו"ר מילובביץ' ייתן מענה לתושבי רחוב טולדנו שלא יאלצו לנסוע בכל רחבי בשכונה. כמו כן, הקו יקשר את תושבי רחוב טולדנו אל מוסדות הלימוד בשכונה הוותיקה.

פגישת יו''ר המנהל ברמת שלמה
הרסיס שחדר לספר התהילים נעצר במילים: "נפשנו כציפור נמלטה"
הנער אלחנן ביטון שנפצעו קשה בפיגוע - שוחרר לביתו
כביש 6 ייחסם השבוע ממחלף חורשים למחלף ניצני עוז בשני הכיוונים
המשטרה פעלה נגד חשודים אשר נהגו בפראות בשטחים חקלאיים
משטרת בת-ים עצרה בסוף השבוע חוליית גנבי כלי רכב בעיר
המשטרה אכפה אזרחים המטפלים ברכבם במוסכים באזור יו"ש
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 531
התחזית: מעונן חלקית, הטמפרטורות יעלו
צוותי רכבת ישראל התגברו על התקלה במערכת האיתות
בשל תקלת איתות ארצית ברכבת ישראל: הרכבות הראשונות ייצאו מאוחר