סקר: רוב מצביעי הימין מתנגד להקמת הממשלה החדשה

מסקר שפורסם הערב עולה כי 46% מהציבור מעדיפים את ממשלת האחדות על פני בחירות חמישיות , אך הציבור לא אופטימי לגבי סיכויי ההישרדות של הממשל

סקר: רוב מצביעי הימין מתנגד להקמת הממשלה החדשה בנט ולפיד

סקר שפורסם הערב בחדשות 12 מגלה כי רוב הימין מתנגד להקמתה ואף מעדיף עליה בחירות חמישיות. לעומתם, רוב הישראלים שהגדירו את עצמם מרכז-שמאל הביעו תמיכה בממשלת לפיד-בנט. בקרב כלל הציבור, 46% העדיפו את ממשלת האחדות על פני בחירות. עוד עולה מהסקר כי הציבור לא אופטימי לגבי סיכויי ההישרדות של הממשלה: 42% חושבים שהיא תושבע אבל לא תחזיק מעמד, 16% חושבים שהיא כלל לא תושבע ורק 24% נותנים לה סיכוי והשיבו שהיא גם תושבע וגם תחזיק מעמד.


מדובר בסקר של חברת "מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע" שנעשה עבור חדשות 12 ושנערך בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל מגיל 18 ומעלה. על השאלה מה האפשרות המועדפת עליהם - 46% מהמשתתפים בסקר השיבו כי הם מעדיפים ממשלת לפיד-בנט, 38% השיבו שהם מעדיפים בחירות חמישיות ו-15% ענו שהם לא יודעים.


מבין המשתתפים בסקר שהגדירו את עצמם כימין, 32% העדיפו את ממשלת השינוי, 55% העדיפו בחירות חמישיות ו-13% השיבו שהם לא יודעים. לעומתם, אלו שהגדירו את עצמם כמרכז-שמאל, 72% השיבו שהם בעד הקמת ממשלת לפיד-בנט, 14% העדיפו בחירות חמישיות ו-14% השיבו שהם לא יודעים.


הסקר גם בדק את האמון שיש בציבור כלפי בנט לעומת נתניהו. השבוע בנט אמר ש"אין ממשלת ימין, זה או בחירות חמישיות או אחדות", ואילו נתניהו אמר ש"בנט הונה את הציבור ורצה ממשלת שמאל כדי להיות ראש ממשלה". המשתתפים בסקר נשאלו למי מבין השניים הם מאמינים? - 44% מכלל המשתתפים בסקר השיבו שהם מאמינים לבנט, 35% השיבו שהם מאמינים לנתניהו ו-21% השיבו שהם לא יודעים.


בחלוקה של המשיבים לימין ומרכז-שמאל, נתניהו זוכה לאמון גבוה יותר בקרב הימין לעומת חוסר אמון בצד השני. 29% מהמגדירים את עצמם כימין אמרו שהם מאמינים יותר לבנט, 53% השיבו שהם מאמינים יותר לנתניהו ו-21% השיבו שהם לא יודעים. מנגד, 73% מאלו שמגדירים את עצמם מרכז-שמאל השיבו כי הם מאמינים לבנט, רק 9% השיבו שהם מאמינים לנתניהו ו-18% ענו שהם לא יודעים.


על השאלה "מי הוא האשם העיקרי בכך שלא הוקמה ממשלת ימין?" – 41% מכלל המשיבים רואים בנתניהו את האשם העיקרי, 24% מאשימים את בנט, 12% את בצלאל סמוטריץ', 6% השיבו "מישהו אחר" ו-17% השיבו שהם לא יודעים. בקרב המשיבים שהגדירו את עצמם ימין, 32% האשימו את נתניהו, 37% האשימו את בנט ו-9% את סמוטריץ'.


על השאלה "האם לדעתך ראש הממשלה נתניהו צדק או טעה כאשר דחה את הצעתו של השר ישראל כ"ץ לאפשר למרכז הליכוד לבחור מועמד זמני אחר מטעם הליכוד לראשות הממשלה למשך שנה?" - 52% השיבו שלדעתם נתניהו טעה, לעומת 21% שהשיבו ששלדעתם הוא צדק ו-27% שהשיבו שהם לא יודעים. מקרב אלו שהגדירו את עצמם כימין, 46% חושבים שנתניהו טעה כשדחתה את הצעתו של כ"ץ, 25% חושבים שהוא צדק ו-29% השיבו שהם לא יודעים.


עוד עולה מהסקר שהציבור הישראלי לא תומך ברובו בחתימה על הסכם קואליציוני עם מפלגת רע"ם. 40% מהמשתתפים בסקר השיבו שהם תומכים בכך, לעומת 48% שמתנגדים. מבין אלו שהגדירו את עצמם ימין, רק 25% תמכו ו-64% התנגדו. מבין המגדירים את עצמם שמאל, 67% תמכו ו-24% התנגדו.


כמו כן, 36% השיבו שהם תומכים בממשלת שתקום באמצעות הימנעות של חלק מחברי הרשימה המשותפת, לעומת 31% מתנגדים. מקרב המגדירים את עצמם ימין, 29% השיבו שהם תומכים לעומת 41% מתנגדים. במרכז שמאל המספרים קצת יותר גדולים: 51% תומכים ו-15% מתנגדים.

ח''כ מרגי: "מספיק עם האמירות של "כבודה של הכנסת"
הממשלה אישרה את תקנון עבודת הממשלה
"אני מתכוון לנצח": אדלשטיין מתכונן להחלפת נתניהו
סופית: נתניהו יעזוב את בלפור
גנץ יגיש הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות
ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים