שקד "בירכה", סמוטריץ' תקף: סערה בימין בעקבות הקלטות איזנקוט

את התומכים בביטול ההתנתקות ואמר: "אלו אנשים שלא מבינים, הם יובילו למדינה דו-לאומית" • התגובות במערכת הפוליטית לא איחרו להגיע

שקד "בירכה", סמוטריץ' תקף: סערה בימין בעקבות הקלטות איזנקוט גדי איזנקו עם בנימין נתניהו

סערה במערכת הפוליטית בעקבות חשיפת "ישראל היום" את הקלטות הרמטכ"ל לשעבר ומועמד רשימת המחנה הממלכתי לכנסת. בהקלטות תקף גדי איזנקוט את התומכים בביטול ההתנתקות במילים חריפות ואמר: "אלו אנשים שלא מבינים, הם יובילו למדינה דו-לאומית".

ברוח הציונית, מפלגתם של איילת שקד ויועז הנדל, הגיבו: "צריך להסיר את הכובע בפני איזנקוט שבניגוד לאחיזת העיניים הקולקטיבית של המחנה הממלכתי, שם את כל האמת על השולחן. תמיכה בפינוי יישובים איננה ימין, אלא שמאל. זה הויכוח בינינו לבין המחנה הממלכתי. הרוח הציונית היא הבית של אנשי הימין הערכי שרוצים יישום של מדיניות ימין בממשלה הבאה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אם זה הולך כמו שמאל ומריח כמו שמאל ומגעגע כמו שמאל - אז זה שמאל (גם אם גנץ ואיזנקוט עטפו את השמאל שלהם בכמה עלי תאנה ימניים ודתיים כדי לגנוב את ליבם של אנשי ימין ולהעביר קולות מהימין לשמאל)".

ח"כ יום טוב כלפון: "יצא המרצע מן השק. איזנקוט והמחנה הממלכתי מתנגדים להתיישבות ביו״ש וחותרים להקמת מדינה פלשתינית. זה לא 'מרכז ביטחוני' זה שמאל עמוק".

ח"כ שמחה רוטמן: "שמאל על מלא. בקרוב מתן כהנא יסביר לכם על קורבנות שלום שעושים עם אויבים ברגישות ובנחישות ועוד כמה סיסמאות שמאל".

גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח