מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו

ניסיון פיגוע באזור ג'נין • מטוס התרסק באינדונזיה • טוויטר סגרה לצמיתות את חשבונו של טראמפ

מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו

ניסיון פיגוע נגד כוח צה"ל באזור ג'נין

מחבל ביצע היום ניסיון פיגוע דריסה וירי נגד לוחמי צה"ל ששהו מאחורי מחסום בעמדה צבאית סמוך לכפר יעבד.

האירוע התרחש בסביבת החטיבה המרחבית מנשה שבאזור ג'נין. על פי הדיווח, הנשק של היורה נמצא בזירה. לוחמי צה"ל החלו בביצוע חסימות במרחב ובמרדף אחר המחבל. בצה"ל הדגישו כי אין נפגעים לכוחותינו.

אינדונזיה: מטוס בואינג 737 התרסק

מטוס נוסעים מהדגם המיושן של בואינג 737 של חברת סירוויג'יה אייר התרסק, לאחר שאבד עימו הקשר דקות אחרי שהמריא מבירת אינדונזיה ג'קרטה.

על המטוס היו 62 נוסעים. בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות נראים לכאורה תושבים מקומיים שאיתרו חלקים של המטוס בים.

טיסה SJY 182 המריאה משדה התעופה בג'קרטה לכיוון העיר פונטיניאק באי בורנאו שבמזרח המדינה. על פי האתר "FlightRadar24", המספק שירותי ראדר בזמן אמת, המטוס נעלם מהתצוגה במרחק כמה עשרות קילומטרים מקו החוף של ג'קרטה, זמן קצר לאחר המראתו. על פי חובבי תעופה ברשת, המטוס איבד גובה רב בתוך כמה דקות.

טוויטר השעתה את חשבונו של טראמפ

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע אתמול כי לא ישתתף בטקס ההשבעה של מחליפו, הנשיא הנבחר ג'ו ביידן. הנשיא פרסם את ההכרזה בציוץ ברשת החברתית טוויטר ולא סיפק הסבר להחלטתו.

בתוך כך, טוויטר הודיעה אמש כי היא משעה את חשבונו האישי של טראמפ לצמיתות בשל מה שהוגדר כ"חשש להמשך הסתה לאלימות".

"כפי שאמרתי במשך זמן רב, טוויטר הרחיקה לכת במניעת חופש הביטוי", צייץ טראמפ דרך חשבונו הרשמי כנשיא, "והלילה, עובדי טוויטר פעלו בתיאום עם הדמוקרטים והשמאל הרדיקלי כדי להסיר את החשבון שלי מהפלטפורמה, כדי להשתיק אותי ואתכם, 75 מיליון פטריוטים שהצביעו לי. אולי טוויטר היא חברה פרטית, אבל ללא המתנה של סעיף 230 של הממשלה, הם לא היו מתקיימים למשך זמן רב".

פעיל השמאל הרדיקלי עזרא נאווי מת

איש השמאל הרדיקלי עזרא נאווי הלך לעולמו היום בגיל 69 ממחלת הסרטן, בעיצומו של משפט שמתנהל נגדו, לאחר שהואשם במסירת מידע על פלשתינים שמכרו קרקעות ליהודים לידי הביטחון המסכל - אשר חיסל חלק מהם.

החקירה נגדו נפתחה בעקבות תחקיר של התוכנית "עובדה", ששודר בשנת 2016. כתב האישום שהגישה נגדו פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר ייחס לו עבירה על חוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה, האוסר על ישראלים לפעול בשירות גורמי המודיעין והביטחון של הרש"פ.

שוטרת נפצעה בפעילות בכפר בגליל

שוטרת נפצעה קל מירי שבוצע לעברה בכפר טובא זנגריה שבגליל העליון. התקרית החמורה אירעה היום לפנות בוקר בשעה ששהתה באחת מכמה ניידות משטרה, שחנו במתחם המועצה המקומית של הכפר טובא זנגריה.

השוטרת נפצעה מרסיסים ופונתה לקבלת טיפול רפואי. השוטרים שהיו עימה במתחם השיבו אש לעבר מקורות הירי ופתחו בסריקות לאיתור המפגעים, אולם עד כה לא אותרו חשודים.

בעקבות האירוע הגיע מ"מ המפכ"ל קובי שבתאי להערכת מצב מיוחדת בתחנת ראש פינה. המפכ"ל הצדיע לשוטרים על עבודתם והבהיר כי "האירועים האלה הם תוצאה של לחץ שהמחוז מפעיל פה על אותם ארגוני פשיעה".

במשטרה מעריכים כי הירי בוצע על רקע פעילות בכפר בניסיון למגר את תופעת סחיטת דמי חסות ביישובי הצפון.

מתוך מה שהתפרסם ב'ישראל היום'.

דונלד טראמפ, עזרא נאווי
הבית הלבן: התנצלות ראשונה לביידן
מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו
שוב הר הגעש אטנה פרץ ב-2 סילונות
לאן הולך השלג? טונות שלג מובלים ביפן וברוסיה?
רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!
עם כניסתו לתפקיד: ביידן חתם על שורה של צווים נשיאותיים
הנשיא ה-46: החל טקס ההשבעה של ג'ו ביידן
טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"
מדריד: פיצוץ ענק במרכז העיר
נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין