צפון קוריאה העבירה חוק האוסר משא ומתן על נשקה הגרעיני

קים ג'ונג און שינה את המעמד הגרעיני של מדינתו • על פי החוק, צפון קוריאה תוכל להשתמש בנשק גרעיני אם תותקף או כדי להגן עם נכסיה האסטרטגיים

צפון קוריאה העבירה חוק האוסר משא ומתן על נשקה הגרעיני בימה - המעודכנים מעדכנים

המדינה הסגורה בעולם במהלך מדאיג: צפון קוריאה העבירה הלילה (שישי) חוק המעגן באופן רשמי את מדיניות הנשק הגרעיני שלה. מהלך שלדברי המנהיג קים ג'ונג און הופך את מעמדה הגרעיני ל"בלתי הפיך" ואוסר כל משא ומתן על פירוק מגרעין, כך דיווחו כלי תקשורת במדינה. כך דווח ב'ישראל היום'.

המהלך מגיע לאחר שמשקיפים העריכו כי צפון קוריאה מתכוננת לחדש את הניסויים הגרעיניים לראשונה מאז 2017, אז נערכו ועידות פסגה היסטוריות עם ארה"ב. הנשיא דונלד טראמפ ומנהיגים אחרים בעולם לא הצליחו לשכנע את קים ב-2018 לנטוש את פיתוח הנשק שלו.

אספת העם העליונה, שהעבירה את החוק, היא למעשה חותמת גומי של קים ג'ונג און. החוק מתאר מתי ניתן להשתמש בנשק גרעיני, כשאחד התנאים הוא הגנה על הנכסים האסטרטגיים של המדינה ותנאי אחר הוא כשצפון קוריאה מותקפת. החוק גם אוסר כל שיתוף של נשק גרעיני או טכנולוגיה עם מדינות אחרות.

"המשמעות העליונה של חקיקת מדיניות נשק גרעיני היא למתוח קו בלתי הפיך כך שלא ניתן יהיה להתמקח על הנשק הגרעיני שלנו", אמר קים בנאום באסיפת העם העליונה.

כזכור, ממשל ביידן הציע לדבר עם קים ג'ונג און "בכל זמן ובכל מקום", ונשיא דרום קוריאה, יון סוק-יאול, אמר שארצו תספק כמויות אדירות של סיוע כלכלי אם פיונגיאנג תתחיל לוותר על הארסנל שלה.

דיווחים: הצבא הרוסי קורס במחוז חרסון
דרמה ברוסיה: דיווחים על הדחת מפקד בכיר הודח בצבא רוסיה
לראשונה זה חמש שנים: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מעל יפן
"איאן" באמריקה: ההוריקן נחלש, אבל הסכנה נשארה
ביידן בתקרית מביכה: חיפש בקהל חברת קונגרס שכבר לא בחיים
ההוריקן מאיים למוטט את מפרץ מקסיקו: מיליונים מפונים בפלורידה
בדרך לאסון הומניטרי: רוסיה צפויה לאסור יציאת גברים משטחה
ישראל נגד רוסיה: "לא נכיר בתוצאות משאלי העם בשטחים הכבושים"
אוקראינה מורידה את דרג היחסים הדיפלומטיים עם טהרן
לצד הלחימה: רוסיה פתחה ב"משאלי עם" בשטחים הכבושים באוקראינה