שומו שמים: שרת התחבורה בעד חילול שבת ברכבת הקלה

שרת התחבורה מרב מיכאלי מקדמת הפעלת הרכבת הקלה בגוש דן בשבת רח''ל. שרת התחבורה והבטיחות בדרכים הנחתה את יו"ר חברת נת"ע, עו"ד מיה ליקוורניק לבצע ניתוח השל...

שומו שמים: שרת התחבורה בעד חילול שבת ברכבת הקלה

שרת התחבורה מרב מיכאלי מקדמת הפעלת הרכבת הקלה בגוש דן בשבת רח''ל. שרת התחבורה והבטיחות בדרכים הנחתה את יו"ר חברת נת"ע, עו"ד מיה ליקוורניק לבצע ניתוח השלכות תפעוליות ותקציביות על מנת לאפשר את הפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה בשבתות באופן קבוע.

לטענותיה השגויות והנבזות של שרת התחבורה ההפעלה של הרכבת הקלה בשבת צפויה תועלת משקית רחבה יותר, (למרות שבשבת אין המשק שובת), הצפויה להביא להפחתת יוקר-המחיה של הציבור הנע בגוש-דן, לחיזוק תפקוד המשק, להפחתת הזיהום והשימוש ברכב הפרטי, ומעבר לכלי תחבורה חשמלי ונקי יותר.

כידוע, לצערנו, מאז כניסתה של שרת התחבורה מיכאלי לתפקידה, השרה פועלת לאפשר חיללול שבת והפעלת תחבורה ציבורית בשבת. ב''ה עד לעת עתה האילוצים הקואליציוניים וההתחייבויות בין לפיד לבנט מנעו זאת. כעת הנחתה השרה את חברת נת"ע לבחון את האפשרויות ולהציג תכנית מסודרת שתאפשר את הפעלת הרכבת הקלה בשבת באופן מידי כבר עם הפעלת הקו בחודש נובמבר.

ח''כ איתמר בן גביר בתגובה לקידום הפעלת הרכבת הקלה בגוש דן בשבת: "מציע למירב מיכאלי שתתחיל להתעסק בבעיות התחבורה הקשות של ישראל בימי חול, לפני שהיא מחפשת פרובוקציות בשבת. במקום לדאוג לבעיית הפקקים והתאונות, השרה מיכאלי מחפשת כותרות קלות, פעם עם עיסוק בטמפטרטורה ברכבת, וכעת באמצעות חילול שבת ופגיעה בזהות היהודית של המדינה. אולי עדיף שתישאר במה שהיא טובה, בטיקטוק".

מתנועת ש״ס נמסר: "שרת התחבורה מנסה לטשטש את הכישלון המחפיר של הקדנציה שלה בכל התחומים, באמצעות קמפיין בחירות ציני על חשבונה של השבת היקרה והצביון היהודי של המדינה. חרפה"

רכבת קלה, אילוסטרציה
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח