הוכרזו כארגוני טרור: חברות המעבירות מיליוני דולרים מאיראן לחמאס

שר הביטחון, בני גנץ אמר הבוקר: "נמשיך לפגוע בציר איראן-חמאס, ולקטוע את שרשרת העברת הכספים לזרוע הצבאית של ארגוני הטרור"

הוכרזו כארגוני טרור: חברות המעבירות מיליוני דולרים מאיראן לחמאס

שר הביטחון, בני גנץ, הכריז על שתי חברות הנמצאות בבעלותו של זהיר יונס שמלח', חלפן כספים מרצועת עזה, כארגוני טרור, וזאת בהמלצת המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (המט"ל).

לפי מודיעין שנאסף ועובד על ידי אגף המודיעין בצה"ל, החברות, חלפנות "אלמרכזיה ללצראפה" ("אלמותחדון" לשעבר) ו"ערב אל צין", מסייעות משנת 2019 להעברת כספים לחמאס, ובפרט לזרוע הצבאית של הארגון, בהיקפים של עשרות מיליוני דולרים.

כספים אלו שמקורם באיראן, ניתנים במסגרת התמיכה של כוח קודס בארגוני טרור הפועלים נגד מדינת ישראל. כמו כן, הכספים מועברים בסיוע ישיר של החברות, במודעות מלאה של העומדים בראשן, תוך שימוש במנגנון ה'חוואלה', כמו גם באמצעים וקשרים נוספים העומדים לרשותן, לטובת מימון ארגון הטרור חמאס.

הכרזה זו של שר הביטחון, מכוח סמכותו בחוק המאבק בטרור, נועדה להוות נדבך נוסף במניעת התעצמות הזרוע הצבאית ומניעת שיקומה מנזקיה הכבדים שנגרמו לה כתוצאה ממבצע "שומר החומות".

הכרזה זו מעבירה מסר ברור וחד לציבור הסוחרים ברצועת עזה, לפיה כל פעילות כלכלית שתתבצע באמצעות החברות בבעלות שמלח' תוביל לנקיטת סנקציות כלכליות תקיפות ולמניעת סחר לרצועה וממנה. ההכרזה אף יכולה להביא להגבלת ומניעת הפעילות בעולם של חברות אלו מבחינה פיננסית ועסקית.

שר הביטחון יפעל בכל הכלים העומדים לרשותו בכדי למנוע כל פעילות כלכלית של החברות המוכרות והעומדים בראשן, במעברי הגבול ובעולם, וימנע מחברות ואנשי עסקים לממן ארגוני טרור הפועלים כנגד מדינת ישראל.

מנהרות הטרור בעזההחברה התומכת בחמאסאירגון גדודי אל-קודס הכניס תחמושות אלו לפעולה
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל