בדרך לצמצום ההקלות? היום יתכנס קבינט הקורונה לדיון

על רק העלייה בתחלואה יכנס נתניהו את קבינט הקורונה לדיון האם להחזיר חלק מהמגבלות

בדרך לצמצום ההקלות? היום יתכנס קבינט הקורונה לדיון בימה - המעודכנים מעדכנים

רה"מ בנימין נתניהו יכנס ביום ראשון את קבינט הקורונה, לדיון שיתקיים לאחר ישיבת הממשלה.

ל"ישראל היום" נודע כי הדיון יעסוק באפשרות להסיג לאחור באופן משמעותי חלק מההקלות שעליהן הוחלט - כלומר להחזיר מגבלות שכבר הוסרו. עם זאת, הכוונה היא שהמגבלות לא יפגעו בפעילות הכלכלית, עד כמה שהדבר ניתן.

כבר בישיבת ועדת השרים לאזורים מוגבלים שהתקיימה אתמול המליצו גורמי המקצוע לחזור ולנקוט צעדים קשוחים יותר, לנוכח ההתפרצות. ואולם בסופו של דבר הוחלט לקיים את הדיון ביום ראשון.

ההתפתחות הזו מגיעה לאחר שמספר הנדבקים היומי בקורונה הגיע אתמול לרמות מדאיגות במיוחד, והתקרב מאוד לשיא שנרשם במארס: ביממה האחרונה נוספו 688 מאובחנים חדשים, מספר החולים קשה עומד על 47 ומספר המונשמים על 29.

מספר המאובחנים החדשים אתמול קרוב מאוד לשיא התחלואה של "הגל הראשון" והוא השלישי בהיקפו עד כה בישראל, אחרי שני שיאי תחלואה קודמים. ב-2 באפריל אובחנו 719 נדבקים ביממה וב-31 במארס אובחנו 729 נדבקים חדשים.

מנכ"ל משרד הבריאות הנכנס, פרופ' חזי לוי, התייחס אתמול בבוקר בראיון לכאן ב' לנושא ואמר כי ייתכן שההגבלות יוחזרו. "אני חושב שלא תהיה ברירה", אמר פרופ' לוי, "קבענו חוקים ברורים לקראת הגבלות בערים וברחובות. לגבי קייטנות, אנחנו נתיר את זה בשלב זה ובתנאי שישמרו על המגבלות שהוצאנו. מחנות קיץ לא נתיר".

כמו"כ דו"ח אגף המודיעין של צה"ל ממליץ לשקול מחדש את ההקלות לנוכח עלייה ממשית בקצב התחלואה, שמתבטאת בעלייה במספר החולים קשה.

במהלך חודש יוני נוספו 67 חולי קורונה קשים, לעומת 36 חולים קשים בכל חודש מאי. מדובר בעלייה משמעותית וברורה במספר החולים קשה. מדו"ח שהוכן במרכז הידע והמידע הלאומי למערכה בקורונה, עולה כי כ-90 אחוזים מהחולים קשה הם מעל גיל 50, וכי בני 70 ומעלה מהווים כ-55 אחוזים מהחולים קשה.

עם זאת, גם בגל התחלואה הנוכחי יש חולים קשים בני 20 פלוס ו-40 פלוס. עשירית מהחולים קשה הם מתחת לגיל 50.

"מדד החולים קשה מצוי כיום במגמת עלייה לראשונה מאז דעיכת גל התחלואה בחודשים מארס-אפריל. להבנתנו, התפתחות זו היא מדד נוסף המצביע על עלייה בקצב התפתחות המגיפה בארץ", מציינים אנשי אגף המודיעין בצה"ל.

מדד החולים קשה לא מושפע ממספר הבדיקות המבוצעות, ולכן נחשב למדד מהימן להערכת היקף התחלואה.

לפי הדיווח בישראל היום לאחר עיכובים ארוכים, ככה"נ ביום ראשון יתחיל הסקר הסרולוגי, סקר בדיקות נוגדנים שיוכל לתת תמונת מצב על היקף ההידבקות בקורונה גם בקרב מי שלא פיתחו סימפטומים כלל. הסקר כולל בדיקת דם ויוצע למטופלים שיגיעו לבצע בדיקות דם בקופות החולים.

השיא עלה: מעל 1000 חולים חדשים ביממה האחרונה
בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש כפי שהיה עד כה
הגר"ב ויסבקר חלה בקורונה. היה בביתו של רה"י הגרי"ג אדלשטיין לאחרונה
צפו: תיעוד מלהיב של שני נחשים "בריקוד מלחמה"
נשבר שיא: 966 נדבקים מאומתים בישראל ביממה האחרונה
הוחלט: סגר על ערים נוספות
מה קורה לכף היד, אחרי 10 שעות בתוך כפפה?
שר התורה וראש הישיבה: חמירא סכנתא מאיסורא - חלילה להתרפות בזה
חזרה להגבלות: צמצום מניינים בבתי כנסת עד 50 איש, והגבלת אולמות
תוכנית טיפול פסיכולוגי: "הצפי הוא כמיליון ישראלים שיחושו במצוקה נפשית"