"נתנו פה תעריף מוזל לחרדים":השרת התחבורה מתריסה

מיכאלי: "כולם ידעו שזה עקום וגרוע ומאוד מאוד לא שוויוני ולאף אחד לא היה אומץ לגעת בזה. אז אני החלטתי לשים לזה סוף ויחד עם שר האוצר העברנו בתכנית כלכלית"

"נתנו פה תעריף מוזל לחרדים":השרת התחבורה מתריסה אילוסטרציה

יו"ר מפלגת העבודה, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי בישיבת הסיעה היום תקפה את החרדים: "תגידו לי אתם, למה שבטבריה ישלמו 2.5 שקלים לנסיעה בתחב"צ ובעכו ישלמו 5 שקלים? איך אפשר להצדיק את זה שבקריית שמונה ישלמו 5 שקלים ובירוחם 2.5, או שבבני ברק 6 שקלים ובבית שמש 3.5? או את המצב הזה שבו ערים חרדיות משלמות שקל וחצי ובשאר המקומות משלמים 6 שקלים לנסיעה?".

עוד התריסה: "יש במדינת ישראל קומבינה ארוכת שנים וחסרת בסיס. קודמיי בתפקיד נתנו פה תעריף מוזל לחרדים שם תעריף מוזל לחברים".

"כולם ידעו שזה עקום וגרוע ומאוד מאוד לא שוויוני ולאף אחד לא היה אומץ לגעת בזה. אז אני החלטתי לשים לזה סוף ויחד עם שר האוצר העברנו בתכנית כלכלית בממשלה, שעברה פה אחד את מהפכת דרך שווה – הרפורמה בתעריפי התחב"צ. ישבנו חודשים על למצוא את המודל המדויק שיהיה הגון משתלם וטוב לנוסעות נוסעי התחבורה הציבורית בדגש על נוסעות ונוסעי התחב"צ בפריפריה", הצדיקה שרת התחבורה את מעלליה.

עוד אמרה: "אני רוצה לקרוא לכם את הנוסח שאושר בממשלה לתכנית הכלכלית, לגבי הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית, הנוסח אמר "קביעת מדיניות הנחות חדשה, לרבות ביטול הסדרי נסיעה ייחודיים ("היסטוריים")".

"כל הממשלה הצביעה פה אחד לרבות שר הביטחון וראש הממשלה ואכן נעשתה מדיניות הנחות חדשה שיצרה כרטיס חדש ומשתלם לפריפריה שלראשונה בתולדותינו הוא מגיע ב50% הנחה לילדים ילדות ונוער. לראשונה בנות ובני 75 ומעלה נוסעים חינם בכל כלי התחב"צ, לראשונה זכאי ביטוח לאומי נוסעים בהנחה של 50%. רפורמת דרך שווה היא רפורמה חשובה בממשלה חשובה, הוסיפה.

עוד אמרה: "כל כך חשובה שיש מי שמנצלים את המורכבויות שבה כדי לנסות לסחוט את הקואליציה ומשביתים את עבודת הכנסת כאילו בשם הכנסת. אבל רפורמת דרך שווה חשובה למדינת ישראל ולפריפריה בפרט. הרפורמה יצאה לדרך והיא תיכנס לתוקף כמו שהיא באחד באוגוסט. בינתיים עד שוועדת הכלכלה תחזור לפעול אני נענתי לפניות הרבות שאני מקבלת בימים האחרונים מהמטה לביטחון לאומי וממשרד האנרגיה ואני מעבירה את התקנות על איסור השייט סביב אסדת כריש לוועדת החוץ והביטחון שכן אני לא משחקת משחקים עם ביטחון המדינה".

עוד התייחסה לצעדת הדגלים: "היו בו דברים מכוערים אלימים ומסוכנים. למרות הרגישות הגדולה של היום הזה, הכל כך נפיץ, הצלחנו לעבור אותו סך הכל בשלום".

לסיום שיבחה את השר לביטחון פנים: "אני רוצה להסיר את הכובע בפני השר לבטחון פנים שתחת הנהגתו המשטרה הצליחה להכיל את האירועים, שכולנו היינו רוצות ורוצים לראות אותם פחות גזעניים, פחות אלימים, את המראות היפים שבצידם צריך לחזק. השר לביטחון פנים שבאמת כל כך הרבה פעמים ספג ביקורת על ההתנהלות הממלכתית והמנהיגות הלא מתפשרת שלו, הוביל את המשטרה להעביר את יום ירושלים טפו טפו בשלום גדול. כולנו חייבות וחייבים לו תודה גדולה".

יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי