שעות אחרי פיגוע הירי: כוחות הביטחון מכתרים בית מבוקש בשכם

תושבי בני ברק ומודיעין נכנסו ללא אישור, שלושה מהם נעצרו • ח"כ בן גביר על הפיגוע בקבר יוסף: "האירוע היה צריך להסתיים עם עשרה מחבלים הרוגים"

שעות אחרי פיגוע הירי: כוחות הביטחון מכתרים בית מבוקש בשכם הבית לאחר פגיעת טיל בבית המבוקש בשכם

ירי בוצע לעבר חמישה ישראלים, תושבי בני ברק ומודיעין, שנכנסו הלילה (שלישי) ללא אישור לקבר יוסף בשכם. שני נפגעים פונו לבית החולים, כשאחד מהם במצב קשה. השלושה שלא נפגעו, הובאו למעצר. שעות לאחר מכן, כוחות צה"ל נכנסו לשכם. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

כוחות צנחנים וימ"מ מכתרים בית משפחת מבוקש בכפר רג'יב סמוך לשכם, וחילופי אש כבדים מתבצעים במקום. עלי פי דיווחים, יש כמה מחבלים פלשתיניים פצועים. דיווחים פלשתיניים גם על פעולת צה"ל במחנה הפליטים בלאטה בשכם.

בארגון חמאס ברכו הבוקר את המחבלים שביצעו את הירי לעבר יהודים בשכם ואמרו כי מדובר ב"פעולה הירואית. דובר הארגון, חאזם קאסם, שיבח את "התשובה להסתערות הציונים על העיר שכם".

על פי דיווחים ערביים, כוחות מיוחדים מכתרים בית בחלק המזרחי של שכם. לטענתם הכוח יורה טילים לעבר הבית.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר כי בפיגוע הירי בשכם צריך היה להגיב בתקיפות: "אירוע כזה צריך להסתיים בחילוץ עם עשרה מחבלים הרוגים. הפגנת חולשה, פגיעה במשילות ובהרתעה במשך תקופה ארוכה מול האויב מגבירה את הטרור ורק מענה נחוש חזק ובלתי מתפשר יביא לשקט. צריך להגיע אל המחבלים ולחסל אותם אחד, אחד".

לדברי בן גביר: "הטרור לא אמור להרתיע אותנו, אלא להפך לחזק אותנו להתאחד מולו ולהילחם על זכותנו להגיע לכל מקום בארץ ישראל, ארץ אבותנו ובעזרת השם כך נפעל בממשלת הימין כשננצח אחרי הבחירות. מאחל רפואה שלמה לפצועים ומתפלל לרפואתם".

ח"כ אורית סטרוק, ממפלגת הציונות הדתית, על ‏הפיגוע בשכם: "העובדה שהמתפללים נכנסו ללא תיאום - שולית לחלוטין. הפיגוע הקודם בוצע כנגד קבוצה שנכנסה עם תיאום, ואחד הפצועים היה המח"ט המתאם עצמו. אסור לקבל את הנורמה שמנסים המחבלים להכתיב. יש להבהיר לרש"פ כי כניסת מתפללים לקבר יוסף חייבת להיות בטוחה, אחרת צה"ל יחזור לאבטחת קבע במקום".

כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו
בית המשפט הרשיע את המחבל מעאד חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד