שכונת רמות בירושלים אבלה: הגאון שהקים את רמות החרדית הלך לעולמו בפתאומיות

שכונת רמות בירושלים אבלה: הגאון שהקים את רמות החרדית הלך לעולמו בפתאומיות. זעם בקרב המלווים, מסע ההספדים נערך אמש ללא המנוח מחשש לקורונה

שכונת רמות בירושלים אבלה: הגאון שהקים את רמות החרדית הלך לעולמו בפתאומיות בימה - המעודכנים מעדכנים

מסע הלוויה אמש בשכונת רמות

במהלך מסע הלוויה הספידהו גדולי תורה וראשי ישיבות בניו וחתניו. בין הרבנים הגאון רבי שלמה קצין רב ביהמ"ד ספרדי, הגאון רבי רפאל לרדו מראשי ישיבת פאר התלמוד, הגאון הרב בן זקן ראש ישיבת גילה, הגאון הרב אפרים בוגרד חבר בית הדין. חתנו הרב מאיר חזן ועוד.


גדולי התורה ציינו את הענווה הגדולה של המנוח והאמונה התמימה כל חייו במסירות נפשו בהרבצת התורה והעמדת תלמידים הרבה ויחסו לכל אדם קטן כגדול.


לאחרונה גרמו למנוח בזיון ע"י משפחה בשכונה שהתנכלה למנוח ע"י שקרים ובזיונות שגרמו לו ובעקבות כך עבר יסורים קשים. אחד מתושבי רמות סיפר שהגיע מלפני זמן למעונו של האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא לבקש את ברכתו אמר לו רבי דוד: "יש קטרוג על השכונה שלכם שמבזים תלמיד חכם גדול ואתם שותקים".


עם הישמע הבשורה הקשה מאות מתלמידיו התכנסו למסע ההספדים בסמוך לבית מדרשו וחלקו לו כבוד בדרכו האחרונה. לאחר שראו כי יש עיכובים של המיטה שעדיין לא הגיעה לבית המדרש וזאת לאחר החלטת בית החולים לבדוק האם אולי הרב נדבק בנגיף הקורונה החלו במסע ההספדים. אך במשך שעתיים ספדו לרב זצ"ל כשהמיטה עדיין לא הגיעה וזאת בגלל סירוב של הגורמים בבית החולים לשחרר את המיטה מחשש שאולי הרב נדבק בנגיף והלוויה צריכה להיות ע"פ הנהלים של נפטר קורונה, מה שגרם לזעם רב בקרב מאות מתלמידיו שבאו מרחוק לכבדו בדרכו האחרונה ונאלצו לאחר ההספדים לשוב על עקבותיהם בלי ללוות את המנוח זצ"ל והכל בגלל טענות מזורות.


המשך מסע הלוויה והקבורה תערך היום יום שישי אחר חצות בהר המנוחות בירושלים תנצב"ה

ברוך דיין האמת: בירושלים הלך לעולמו בפתאומיות הדיין הגאון הרב שלום חזן זצ"ל רב קהילת משכן מאיר בשכונת רמות ומגדולי הרבנים של הקהילה בצרפת והוא אך בן 67 בפטירתו.


אתמול בשעות הצהרים עשה המנוח את דרכו לכיוון הכותל המערבי מבית מדרש ספרדי שבסמוך שם הרביץ תורה. באמצע הרחוב התמוטט הרב זצ"ל ופונה לבית החולים לאחר כשעה השיב הרב את נשמתו לבוראו כשהוא מותיר אחריו אלפי תלמידים המומים בארץ ובצרפת.


המנוח זצ"ל היה תלמידו המובהק של הגאון רבי חיים חייקין זצ"ל בצרפת. בהמשך חייו עלה לארץ והגיע לשכונת רמות עוד בהיותה שכונה חילונית.


לאחר שהרפורמים ניסו להשתלט על השכונה ואף לבנות בית כנסת הציל הגר"ש חזן את השטח מידם והקים את בית מדרשו משכן מאיר. הבית כנסת הראשון שהוקם בשכונת רמות בבירה.


במשך עשרות שנים מסר נפשו למען בית המדרש, כולל אברכים, והקהילה שאותה הקים בעשר אצבעותיו במסירות נפש.


המנוח גדל בדירה פשוטה וצנועה וכל מה שהיה לו נתן עבור צדקה וחסד לתלמידיו.

מעמד פתיחת הזמן בישיבת תורת דוד שעברה לבאר יעקב
הגאב"ד: הסכנה הגשמית או הסכנה הרוחנית?
פרשה ופירשה: הרב ברוך רוזנבלום פרשת לך לך והקשר לקורונה
פרשת לך לך עם הרב ליאור גלזר
מאמע רחל: אירוע מיוחד לרגל יום פטירתה • צפו
המקובל הגר"ד קוק: מבאר וממחיש את 'יראת הרוממות' והכוונה הנצרכת לכך בקריאת שמע
שבע ברכות לרגל נישואי נכד האדמו"ר ממכנובקא - בעלזא • גלריה
דבר תורה לפרשת לך לך מרב קהילת לך לך בעיר מינסק
בר מצוה לבן זקוניו של האדמו''ר מראחוב • גלריה
הגאון הגר"מ מאזוז בשיעור השבועי