ח"כ יוסי טייב על יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג: איש חם למסורת ישראל

חבר הכנסת יוסי טייב (ש"ס), חבר ועדת העלייה והקליטה בכנסת, הגיע הבוקר (יום א', 19.7) לפגישה עם יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, במשרדי הסוכנות היהודית בירושלים

ח"כ יוסי טייב על יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג: איש חם למסורת ישראל בימה - המעודכנים מעדכנים

חבר הכנסת יוסי טייב (ש"ס), חבר ועדת העלייה והקליטה בכנסת, הגיע הבוקר (יום א', 19.7) לפגישה עם יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, במשרדי הסוכנות היהודית בירושלים.

במהלך הפגישה ערכו השניים שיחת הכרות, במהלכה שיתף חה"כ טייב על כך שהיה בעברו נציג הסוכנות היהודית בצרפת, ובתפקיד זה חיבר בין יהדות צרפת לארץ הקודש.

בסיום הפגישה העניק הרצוג לחה"כ טייב את הספר על סבו הרב הרצוג זצ"ל.

בסיכום הפגישה אמר חה"כ טייב: "שמחתי לפגוש את יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, איש חם למסורת ישראל, דנו ביחד בהפשטת החסמים בפני הקהילות הצרפתיות אשר רוצות להגיע ולהשתקע בארץ הקודש, כמו"כ בדקנו כיצד להקל את הקליטה בקרב יהודי צרפת שכן כבר עשו עלייה לארץ, אין לי ספק ששיתוף הפעולה יעשה רק טוב לקהילות היהודיות בצרפת, כחבר ועדת קליטה בכוונתי להעלות חסמים אלו לדיון".

הרצוג לחה"כ טייב: "אנחנו צופים גל עליה גדול למדינת ישראל בשלוש עד חמש השנים הקרובות, גם מצרפת. אנחנו רואים עלייה דרמטית בפניות מצרפת למרכז הגלובל של הסוכנות לבירור על עלייה ולפתיחת תיקי עליה. יש למדינת ישראל חובה מוסרית לוודא את קליטתם העולים ולפתור את החסמים הבירוקרטים שמקשים על השתלבותם של העולים בישראל. העליה לישראל מעולם לא פסקה, גם לא ברגעי המשבר הקשים ביותר שידעה מדינת ישראל והיא אף תרמה לצמיחת הכלכלה ולעיצוב הפסיפס של החברה הישראלית המגוונת. אני מברך את חבר הכנסת טייב על מעורבתו בתחום החשוב."

בימה - המעודכנים מעדכנים
גלריית בין הזמנים: תמונות מרהיבות משמורת הטבע מי־נפתוח (ליפתא) בירושלים
כ-1,000 דונם נשרפו בשל בלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה • תיעוד
הערכה: מנדלבליט יגנוז את תיק דרעי
תופעה מדהימה: עלעול החול • צפו בתיעוד מהערבה
תחזית מזג האויר - הקלה בעומסי החום ייתכן טפטוף בצפון ובמרכז
טרגדיה מחרידה ברמות א': הבחור שמואל אהרן גליק ז"ל נהרג בעת שרכב על אופניו ליד ביתו
אבידה בסאטמר: נפטר אחד מעמודי התווך וקרוב אצל רבי יואל
עשרות אלפי פלסטינים חצו באופן בלתי חוקי את גדר ההפרדה ובילו בישראל
תאונת פגע וברח בחדרה רוכב אופניים חשמליים נפצע קשה המשטרה פתחה בחקירה
חיפושים נרחבים כעת אחרי שני ילדים שנעלמו עקבותיהם בדרום הארץ