רעיון הזוי: ראש ממשלה חרדי לשבוע

מהלך פוליטי יכול להביא לסילוק גנץ מהממשלה, כאשר בינתיים יעמוד ראש ממשלה חרדי לשבוע בלבד

רעיון הזוי: ראש ממשלה חרדי לשבוע בימה - המעודכנים מעדכנים

לפי בכירים בליכוד בנימין נתניהו, ראש הממשלה מעוניין לפרק את השותפות עם מפלגת 'כחול לבן' לפני הבחירות. לפי הדיווח, ישנה הערכה לפיה נתניהו עלול להקים קואליציה חלופית. צעד אשר מנוגד לגמרי להסכם הקואליציוני. לפי ההערכות, ראש הממשלה יוכל לצרף לקואליציה החליפית את צבי האוזר, יו"ר ועדת החוץ וביטחון וחברי כנסת נוספים מגוש הימין.

למרות זאת, לפי ההסכם הקואליציוני, נתניהו ובני גנץ, ראש הממשלה החליפי, אינם יכולים לגרום להפלת הממשלה בהצבעת חוסר אמון בכדי לעמוד בראשות הממשלה החדשה, כיוון ש"בממשלת חילופים, החליטה הכנסת להביע אי אמון בממשלה ולהביע אמון בממשלה אחרת לפי סעיף 28, ראש הממשלה וראש הממשלה החלופי בממשלה שבה הובע אי האמון לא יהיו רשאים לעמוד בראשות הממשלה האחרת". כך נכתב בסעיף המונע מגנץ ונתניהו לתפוס את עמדת ראשי הממשלה לאחר הצבעת האי-אמון.

בעקבות כך, נשקל בליכוד פתרון יצירתי לעקיפת המשוכה, בכך שהשר אריה דרעי, יו"ר ש"ס או יריב לוין יו"ר הכנסת, הידועים בנאמנותם לנתניהו ולא מעונינים לתפוס את מקומו, להציבם כמועמדים זמניים בראשות הממשלה. אחריה הממשלה תיפול, אולם ''תקום לתחייה'' כאשר אחר שבוע אחד בלבד יצביעו פעם נוספת באי-אמון בממשלה. אזי יהיה אפשר לקבל את נתניהו באופן חוקי כמועמד בראשות הממשלה.

למרות ההערכות הכחישו את הדווחים הללו בלשכת ראש הממשלה.

ח"כ האוזר, ממפלגת כחול לבן, טען אמש כי "מי שחושב שניתן יהיה להתמודד בחורף עם נגיף הקורונה, השפעת ובנוסף לזה להכניס את ישראל לקלחת בחירות-לא מבין בפני מה אנחנו עומדים.הגל שעמו אנו מתמודדים כעת מינורי לעומת זה שצפוי לבוא. רק ממשלת אחדות יכולה להתמודד עם המשימה. יש ליצור ודאות פוליטית ולהעביר תקציב עם אופק, מהר ככל האפשר".

השר יועז הנדל,טען עוד ביום שישי "אין לי כוונה להיות מהאו"ם. אני בין האחראים לממשלת האחדות הזאת, מתוך אמונה מוחלטת שבחירות היו חלופה רעה וממשלת מיעוט עם המשותפת עוד יותר. חלק מההפגנות מכוונות בעקיפין אליי, הקללות של מתנגדי הממשלה משמאל ישירות אליי. זה לא משנה דבר. זו עמדתי העקרונית. אני אעשה הכל כדי שהממשלה תחזיק מעמד וכדי שנרגיע את הלהבות. לכן מי שחושב על בחירות מוכן להוביל את ישראל לאסון. הוצאה של מיליארדים בזמן של משבר כלכלי ובריאותי בחורף, זה חוסר אחריות. ספינים לא יעזרו עכשיו".

צפו בח"כ בוסו: יש כאן שנאה ושיסוי נגד בחורי הישיבות
מה ימנע את הסגר הכללי?
יעקב אשר תקף את ההסתה: כשמדובר בבחורים שבאים ללמוד בישיבה, מיד ותהום כל הארץ?!
ח"כ קרעי: מייצרים מצג שווא של "מדינה במחאה"
נתניהו בהצהרה לתקשורת: הממשלה לא צריכה ליפול, התקציב יכול לעבור מחר
יו"ר הקואליציה על היחסים עם כחול לבן: אוטוטו חותמים על גט
ויכוח עויין בישיבה; נתניהו: "ההפגנות - מדגרות קורונה", גנץ: "לא להקצין" • צפו
סייעות ש"ס ויהדות התורה: לא נתמוך בהצעת חוק פסקת ההתגברות
שר הבריאות אדלשטיין: הגיעו לי מים עד כאן בגלל השנאה לחרדים - אנטישמיות לשמה!
המשבר ממשיך: יו"ר הקואליציה המליץ לראש הממשלה לתמוך בפסקת ההתגברות שתעלה השבוע