ברח מאחריות: "האומיקרון הוא לא תופעה יחודית לישראל"

ראש הממשלה נפתלי בנט מנסה לנחם את עם ישראל בכישלון המהדה ברחבי ישראל בהתמודדות עם הקורונה. בהודעה שהוציא בדף הפייסבוק שלו ניסה לבטא הזדהות עם אזרחי ישרא...

ברח מאחריות: "האומיקרון הוא לא תופעה יחודית לישראל" ראש הממשלה נפתלי בנטראש הממשלה בנט עם לפיד וליברמן

ראש הממשלה נפתלי בנט מנסה לנחם את עם ישראל בכישלון המהדהד ברחבי ישראל בהתמודדות עם הקורונה.

בהודעה שהוציא בדף הפייסבוק שלו ניסה לבטא הזדהות עם אזרחי ישראל: "אזרחים יקרים, קודם כל, אני מבין את התסכול וקשוב אליו. גם לי יש ילדים במערכת החינוך, וגם אנחנו מנסים לתמרן במצב המורכב הזה".

בנט ניבא את 'חזון' הנדבקים: "מידע שהוצג בישיבת הממשלה מצביע על כך שאצלנו, בישראל, ידבקו בסך הכל בין 2-4 מליון אזרחים בגל הנוכחי".

ראש הממשלה ניסה לתרץ את הכישלון באמצעות מדינות העולם: "זוהי סופה שעוברת על כל העולם, כולל מדינות שנקטו בסגר כללי".

כאשר פדיון העסקים צונח בעשרות אחוזים תחת הגבלות התו הירוק כאשר אינןם מקבלים כל הכרה בירידת הכנסותיהם טוען בנט כי מנסה: "לשמור על הכלכלה מתפקדת ככל האפשר, ולהגן על הפגיעים ביותר – המבוגרים, החולים, כל מי שנמצא בסיכון גדול לפתח מחלה קשה ולהגיע לאשפוז בבית החולים".

בנט אמר כי דאג לאזרחים בכך שקנה תרופות מחברת החיסונים פייזר: "דאגנו למלאי תרופות, של פייזר ושל מרק, שיתנו מענה לאלה שבסיכון גדול להגיע למצב קשה".

עוד אמר: "אנחנו מגנים על בתי האבות, על הפגיעים ביותר, כמשימה עליונה. רק היום העברנו אליהם מיליון וחצי בדיקות אנטיגן".

במקום למנוע אשפוזים בנט אמר כי: "הכנו את בתי החולים לאשפוזים נרחבים. הנגשנו חיסונים לילדים מגיל 5 ומעלה. אנחנו מאפשרים למבוגרים ולאנשים בקבוצות סיכון לקבל חיסון רביעי, לראשונה בעולם, כפי שהיינו ראשונים עם הבוסטרים".

בנט התייחס לכישלון הקשה והתורים המעיקים תחת הגבלות בדיקות אנטיגן: "כשעומדים בתור קשה לראות את ההצלחות וצעדי ההערכות שעשינו, צעדים חשובים ביותר שיצילו חיים. אני מבין את התסכול, אבל מבקש מכם להיות מודעים גם לזה".

בנט שיבח את עצמו על ה'מתנות' שחילק לילדים: "היום התחלנו לחלק בדיקות במערכת החינוך, 3 בדיקות בחינם לכל ילד ולצוותי ההוראה. אנו יכולים לעשות זאת כי היו לנו מספיק בדיקות במלאי, שכן נערכנו מבעוד מועד".

בעקבות הבדיקות הרבות הנצרכות לבצע על ילדי ישראל סובלים מאיתם בעיקר משפחות מרובות ילדים אשר נושאים את עול המיסים הגבוה שהחריף בעת האחרונה, ראש הממשלה ניסה לנחם את מצוקת המשפחות הנזקקות: "כי אני קשוב למצוקה, לתורים ולמחיר הגבוה של הבדיקות. בישראל, לשמחתנו, יש הרבה ילדים לכל משפחה, אבל כמובן שכתוצאה מכך העלות המצטברת גבוהה. בימים הקרובים אנו צפויים לראות עוד צעדים שיקלו על המצב בגזרה הזאת".

"האומיקרון הוא לא תופעה יחודית לישראל". התנער נט מאחריות וטען כי היים הראשונים מבלבלים ולא הוא: "הימים הראשונים בתחילתו של כל גל הם קשים ומבלבלים, ודאי במצב שבו מספר המאומתים היומי גדול לאין ערוך מהגלים הקודמים. אנחנו מתאימים את ההחלטות להתנהגות הוריאנט ולמצב התחלואה. אני מבין את הבלבול, את התסכול, ואת השיבוש בשגרת החיים".

פרישת זועבי: אלו תרחישי הדרמה הפוליטית שיקבעו את גורל הקואליציה
"גזירה נוראה": אייכלר על קריסת המתווה במירון
"הקריסה בלתי נמנעת": סמוטריץ' על כישלון מתווה מירון
עבאס: "רע"מ לוקחת אחריות, היינו על סף מלחמת אזרחים"
מזכ"ל העבודה יוזם מהלך לאיחוד מפלגתו עם כחול לבן
חשש באופוזיציה: הח"כ מהליכוד שיערוק לקואליציה
יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"
בן גביר מקדם: חוק עונש מוות למחבלים
"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"