ראש מועצת חצור לרה"מ ושר הפנים: הגענו לניצול מלא

בדבריו כתב ראש מועצת חצור שמעון סויסה כי "יש ליישם את החלטת הממשלה באמצעות צדק חלוקתי לחצור הגלילית"

ראש מועצת חצור לרה"מ ושר הפנים: הגענו לניצול מלא מפת שטחי הישובים מחייבת שינוי

במכתב מיוחד ששלח ראש המועצה המקומית חצור הגלילית שמעון סויסה לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אריה מכלוף דרעי ציין: "לפני כ-7 שנים ממשלת ישראל במסגרת החלטה 1741 החליטה כי חצור הגלילית תהפוך לעיר מרכזית בלב הגליל. מאז אנו פועלים רבות על מנת ליישם את החלטה זו, להתפתח, לפתח ולשדרג. במסגרת זו בנינו אלפי יחידות דיור ובמהלך 5 השנים הקרובות נגיע לניצול מלא של השטחים בתחום שיפוט חצור הגלילית עם עוד 2,228 יח"ד. בניגוד לאזור הגליל- הסובל מהגירה שלילית, בחצור הגלילית המגמה הפוכה ותושבים רבים נוהרים ומעוניינים להקים את ביתם בחצור הגלילית ולהיות חלק מהקהילה הצומחת שלנו בלב הגליל. כפי שראית בביקור האחרון בחצור הגלילית- אנו משקיעים רבות בפיתוח מקומות תעסוקה, תשתיות, מבני ציבור וכו' על מנת להיות ערוכים לקליטת אוכלוסייה משמעותית והפיכת חצור הגלילית לעיר- בהתאם להחלטת הממשלה, אנו עושים הכל על מנת ליישם זאת. אך יחד עם זאת, במידה ומדינת ישראל לא תסייע לנו, יהיה בלתי אפשרי לעמוד בכך היות ואנו מגיעים לניצול מלא של השטחים בחצור הגלילית".


סוסה ציין כי בחצור הגלילית חיים קרוב ל 11,000 תושבים כאשר תחום השיפוט הינו 5,500 דונם ומחצית ממנו 'שטחים ירוקים', לעומת זאת, בראש פינה מתגוררים כשליש ממספר זה, אך מבחינת שטח השיפוט שטחה של ראש פינה (18,000 דונם) גדול ב 330% משטח חצור הגלילית. הנתונים דומים גם באשר למועצת גליל עליון.


לסיום ציין סויסה: "נכבדיי, ראש הממשלה ושר הפנים, הצבתם יעד לחיזוק ויישוב הגליל, חצור הגלילית מהווה שחקן מרכזי בגליל העליון ולקליטה ומשיכת משפחות רבות. יחד עם זאת ולמרות שחצור הגלילית מאוזנת כלכלית ומתנהלת במקצועיות, ולאור הביקוש הגבוה של משפחות רבות להצטרף לקהילת חצור הגלילית, אנו זקוקים באופן מידי לעתודות קרקע על מנת להמשיך ולהתפתח, נדרשת חלוקה שוויונית והוגנת של נכסי מדינה שיאפשרו להמשיך ולשפר את השירות לתושב ולדאוג לאיכות חיי תושבי חצור הגלילית והאזור כולו. אנו מעוניינים לקדם , את האינטרס הלאומי בהתאם להחלטת ממשלה 1741 ולהפוך את חצור הגלילית לעיר קהילתית קטנה אך מרכזית בגליל, לשם כך נדרשת התערבות המדינה וביצוע צדק חלוקתי בחלוקת השטחים ובחלוקת ההכנסות מנכסי מדינה".


אגב, במועצת חצור הגלילית מתכננים מפגש תושבים נוסף בנושא צדק חלוקתי שיתקיים ביום שלישי, כ"א סיון בשעה 19:00 במרכז יום לקשיש בחצור הגלילית.

שמעון סויסהשמעון סויסה, בנימין נתניהו
בתום דיון לילי: תקן הסוכר בדבש יישמר
ח"כ קריב: "לא נחריג את שוק ההון מהתאגידים"
"לא נשלים עם עשרות מיליוני שקלים להקמת רשות הרגולציה"
9 מיליארד ש''ח: נחשף תקציב משרד הפנים
וועדת העבודה: בשורות דרמטיות לציבור הנכים
מס עבאס: 2 מיליארד ש''ח יוקצו לתחבורה בחברה הערבית
שרת החינוך הציגה בפני ועדת הכספים את תקציב משרדה לשנתיים הבאות
תוכנית המטרו: "62% מהתוצר העסקי של ישראל הוא במטרופולין ת"א"
"חיל המיסים הישראלי מתעקש לומר עליהם קדיש בעודם בחיים"
חוק דמי אבטלה לעצמאיים נפל על חודו של קול