"ההתנהגות שלהם כמו של הטאליבן או הקו קלוקס קלאן"

שר התקשורת ביקר בשומרון והתייחס להתפרעויות בכפר ביתא סמוך לאביתר. יוסי דגן: "אויבינו שורפים - אנחנו נבנה את אביתר"

"ההתנהגות שלהם כמו של הטאליבן או הקו קלוקס קלאן"

שר התקשורת יועז הנדל ביקר בשומרון, וקיים פגישה מקצועית עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

במהלך אירוע חנוכת פרוייקט הסיבים האופטיים שהתקיים בקריית נטפים, התייחס שר התקשורת להתפרעויות המחבלים מביתא מאז ההחלטה שהתקבלה להסדרת הישוב אביתר בשומרון, ושריפת הבובה בדמות היהודי בכפר בסוף השבוע ואמר: "לא רחוק מכאן בכפר ביתא היו אירועים שבעיני בעיקר מבטאים את קידוש המוות ולא את קידוש החיים".

עוד ציין: "פלסטינים שההתנהגות שלהם הייתה כמו של הטאליבן או הקו קלוקס קלאן או של הנאצים. שורפים בובות עם דמויות של יהודים, שורפים סמלים ובעצם מבטאים רצחנות ובעיקר את הפער בין אלו שמקדשים את החיים ובונים ומחברים תשתיות לבין אלו שמקדשים את המוות".

עוד אמר: "חיבור תשתיות זה לקדש את החיים זה לראות איך מייצרים פה איכות חיים טובה ואיך מקדמים תעסוקה וחינוך. אלה הדברים שאנחנו עסוקים בהם, בזמן שפה בכפר ליד מקדשים ומחנכים על שריפת בובות של עם אחר. ההבדל הזה צריך לחדד אותו להבין אותו ולהתעמק ולהתאמץ דווקא בתחומים שבהם אנחנו טובים".

הדברים נאמרו במהלך טקס חנוכת הנחת תשתית הסיבים האופטיים וחיבור הישוב הראשון בשומרון לסיבים האופטיים. לאחר מהלך מורכב אותו הוביל ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וחתימה על הסכם חיבור לסיבים אופטיים של כל ישובי השומרון תוך פחות משנה.

הנדל התייחס לאירוע שריפת בובה חובשת כיפה ובעלת פאות עי פלסטינים בכפר ביתא, שפורסם ברשתות החברתיות והוא מהווה חלק מרצף אירועים והתפרעויות של פלסטינים מכפר ביתא מאז הוקם הישוב אביתר וסוכם על הסדרתו.

לסיום אמר: "ההתפרעויות הללו רק מוכיחות לכולנו עד כמה אסטרטגית וחשובה הייתה ההחלטה להקים את הישוב אביתר. אנחנו נמשיך לבנות להפריח ולהצמיח והם ימשיכו להרוס ולשרוף. סוף כח החיים והבניה לנצח".

שר התקשורת עם ראש מועצת בנימיןשריפת הבובה בצורת מתנחל
בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים