מתווה הגבלות בבת ים ובאשדוד: לא יוטל סגר על העיר אך יוטלו מגבלות

במשרד הבריאות יאמצו ככל הנראה את מתווה של ראש עיריית בת ים, שנועד לעצור את התפשטות הקורונה בעיר. שעות השהייה בחופים יצומצמו, התקהלויות של למעלה מ-10 בני אדם יאסרו. בתי הכנסת יסגרו. כמו"כ ככה"נ באשדוד יוטלו מגבלות דומות

מתווה הגבלות בבת ים ובאשדוד: לא יוטל סגר על העיר אך יוטלו מגבלות סגר בתקופת הקורונה

במשרד הבריאות יאמצו ככל הנראה את מתווה של ראש עיריית בת ים, שנועד לעצור את התפשטות הקורונה בעיר ובמסגרתו שעות השהייה בחופים יצומצמו למשך שבוע והתקהלויות של למעלה מ-10 בני אדם - כולל בתי כנסת - ייאסרו. התוכנית תובא הלילה לאישור הממשלה

ראש העיר בת ים צביקה ברוט גיבש היום מתווה הגבלות שנועד לעצור את התפשטות נגיף הקורונה בעיר, ובמקביל לאפשר את המשך השגרה.

לפי המתווה, שאומץ ברובו על-ידי משרד הבריאות וצפוי לעלות עוד הלילה לאישור הממשלה, לא יוטל סגר על העיר אך יוטלו מגבלות נקודתיות במטרה לצמצם את הדבקת התושבים. במקביל,

מסתמן כי גם באשדוד יובא לאישור הממשלה מתווה שבמסגרתו ייסגרו החל ממחר בתי כנסת ומוסדות חינוך ברובעים ז', ח' ו-ט' - עד יום חמישי הבא.

כך למשל, ימליצו במשרד הבריאות לאמץ את הצעתו של ראש העיר לצמצם את שעות השהייה בחופי הים למשך שבוע, בהתאם למודל האמריקני - ולאסור על שהייה בחופים בין 10:00 ל-17:00. הרחצה בחופים תתאפשר בשעות הבוקר המוקדמות או כאמור לאחר 17:00.

במקביל, ייאסרו למשך שבוע התקהלויות של יותר מעשרה בני אדם אנשים - כולל בתי כנסת שלא יוכלו להיפתח. עם זאת, יתאפשר לקיים מנייני תפילה בשטחים פתוחים בהשתתפות של עד 20 איש.

צעד נוסף יהיה המשך אכיפה מאסיבית מטעם פקחי העירייה והמשטרה נגד מפרי הנחיות, כולל הפעלת הרחפנים העירוניים ומתן קנסות. המתווה המדובר צפוי, כאמור, להגיע עוד הלילה לאישור הממשלה, וההגבלות ייכנסו לתוקף רק לאחר החלטת השרים.

במהלך הערכת מצב שהתקיימה אחר הצהריים עם נציגי משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי בראשות מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, ביקש ראש העיר צביקה ברוט לשלוח שוטרים נוספים כדי לסייע באכיפת הנהלים החדשים.

"אנחנו נחושים להחזיר את בת ים להיות עיר ירוקה עם תחלואה נמוכה כפי שהיה בתחילת הקורונה", אמר ברוט. "המתווה שגיבשתי הוא מידתי ומאפשר לשמור על חיי התושבים, מבלי לפגוע בצורה משמעותית בשגרת החיים בעיר שלנו שהיא אחת הערים הגדולות מבחינת מספר התושבים".

בני ברק: יהודי בן 66 נפצע במהלך בניית סוכה
בשכונת רמות בירושלים: אישה שנפצעה במהלך בניית סוכה במרפסת ביתה
נתניהו: הכותל המערבי קדוש לא פחות מבלפור ושם אפשר להיות רק בקפסולות במרחק ק"מ
גנץ: "זו מלחמה על החיים שלנו, פיקוח נפש דוחה הכל"
משרד הבריאות מעדכן: כ7000 נדבקים ביממה האחרונה
הארגון הבינלאומי נגד ממשלת ישראל: "ניצול המשבר לרעה"
דרמה במתח גבוה: חילוץ 'איית צרעים' שנתקעה על עמוד חשמל • צפו בתיעודים
נאשם: משקיף מסייעת 'יהדות התורה' הוסיף פתקים לקלפי בלוד
חולה קורונה מאומת יצא ונסע במונית
בנו של מלך בחריין בשיחה עם השרה להגנת הסביבה: "מעריך את מדינת ישראל"