חכ"ל יהודה גליק תובע 300 אלף ₪ ממתפרע בן מיעוטים בגין הלינץ'

חכ"ל יהודה גליק תובע 300 אלף שקל כנגד תושב מזרח ירושלים אשר תקף, השליך וגלגל אותו בכ-25 מדרגות, כשהגיע לנחם בבית משפחת אל-חלאק שבנם נורה בידי שוטרים

חכ"ל יהודה גליק תובע 300 אלף ₪ ממתפרע בן מיעוטים בגין הלינץ' יהודה גליק

תביעה כספית הוגשה אתמול לבימ"ש השלום בירושלים ע"י יהודה גליק, ח"כ לשעבר על סך 300 אלף שקלים כנגד תושב מזרח ירושלים אשר הורשע לפני כ-4 חודשים בתקיפה וחבלה ממשית בצוותא, ונגזר עליו חמישה חודשי מאסר בפועל.

בכתב התביעה נטען כי הנתבע הורשע ע"פ הודאתו בפלילים, וכי מכתב האישום עולה כי הנאשם פעל ממניעים גזעניים, ומסיבות שונות לא הואשם במניע זה. לסיום פרטו "לצורכי התביעה מבוקש אפוא לאמוד את הפגיעה הלא ממונית בכ-250 אלף ₪ בנוסף לכך יבקש המערער להשית על הנתבע פיצויי עונשי על סך 50 אלף ₪ מאחר והתקיפה נעשתה באופן מרושע ואכזרי ממניע גזעני."

כתב האישום שהוגש לפני כחמישה חודשים, מתואר כי בעת שהגיע גליק אל בית האבלים של משפחת אל-חאלק, התוקף תפס והוציא את גליק בחוזקה מהבית לאחר מכן "השליכו וגלגלו את התובע במורד כעשרים וחמש מדרגות הכניסה לבית האבלים .התובע, אשר היה שרוע ארצה, ניסה להתרומם אולם הנתבע ובני החבורה היכו ובעטו בגופו ובראשו".

כאשר גליק התרומם והמשיך לצעוד ברחוב, התוקף ובני חבורתו עקבו אחריו, כאשר "סמוך לתחנת כיבוי אש המשיכו להכות את התובע בראשו ובגופו, בעטו והפילו אותו ארצה בשנית. בעוד התובע שרוע על הארץ, המשיכו לבעוט בעוצמה בראשו בגופו של התובע".

בנוסף, ציינו בכתב האישום כי במהלך האירוע, התוקף אף קרא והלהיט את בני החבורה שהיו יחד איתו, לתקוף ולפגוע בתובע. כמו כן במהלך התקיפה, נקראו קריאות כי המתלונן יהודי, "פורץ לאל אקצה", "מרביץ לנשים", "מוסר צעירים למשטרה".

גליק הגיב על הגשת התביעה ותיאר כי "האירוע היה מאוד טראומתי והיה בו כאב פיזי מאוד קשה, נדהמתי שהמדינה לא ראתה בזה אירוע לאומני, למרות שהקריאות היו לאומניות והיה ברור לכל שלא הרביצו לי סתם. התביעה לא נעשית מפאת תאוות ממון שלי, אלא מפאת המאבק שלי נגד האלימות בחברה הכללית ובפרט כנגד חברי ציבור. בתקווה שניצור פה הרתעה ונגיע למצב שלא תהיה אלימות ברחובות ישראל ושלא תהיה אלימות במיוחד על רקע לאומני. תודה לחוננו על הליווי ועל הסיוע במקרה הזה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את גליק מסר בתגובה "יהודה גליק הותקף בידי פושעים אכזריים בשל היותו יהודי. התוקפים גלגלו את יהודה 25 מדרגות והכוהו בכל חלקי גופו תוך שידוע להם מי הוא ועברו הרפואי ועל כך שהוא ניצול מהתנקשות בה נפצע אנוש זה מקרוב. לצערנו, באופן רשלני התביעה לא האשימה את התוקף במניע גזעני ואף מיהרה לסגור את התיק בהסדר טיעון מגוחך של חמישה חודשי מאסר בלא ליידע את נפגע העבירה. אנו מקווים שעתה ייעשה קצת צדק באמצעות התביעה האזרחית שהגשנו".

50,000 ש''ח: חרדי נשדד בביתר עילית
צפו: התאונה שקטעה את המרדף
הסלמה בדרום: שתי רקטות שוגרו לעבר אשדוד
בניגוד לקבינט: גנץ מלבין את הבניה לערבים ביו''ש
מסר לאיראן? ארה"ב העבירה את ישראל לאחריות פיקוד מרכז
משפחתו של אבי הרלב: "משוכנעים מהרגע הראשון שאבי נרצח"
תיעוד: כך נעצרו המתנקשים בגי'פ הצבאי
הידרדרות ביחסים בין ריאד לירושלים מאחורי הקלעים?
"ישראל נערכת לעימות אפשרי עם איראן"
אינדונזיה: לפחות שבעה הרוגים ברעידת אדמה