מחאת האוטובוסים הפרטיים: כביש 1 נחסם הבוקר, צפוי עומס נוסף

עשרות רבות של אוטובוסים מחברות ההסעה פרטיות, חסמו את הכביש לירושלים מאזור נווה אילן. שלושת נתיבים חסומים לתנועה בכביש 1 כך שנוצר עומס תנועה כבד

מחאת האוטובוסים הפרטיים: כביש 1 נחסם הבוקר, צפוי עומס נוסף בימה - המעודכנים מעדכנים

על האוטובוסים בולטות מדבקות ענק, עם דיוק שר האוצר, ישראל כ"ץ עם הכיתוב: "30 אלף נהגים עומדים במקום – ענף ההסעות בקריסה".

האוטובוסים ימשיכו את ההפגנה ויגיעו למול משרד האוצר, כמחאה על ההתעלמות ממצב הענף. חברות ההסעה ספגו נזקים כבדים מפרוץ המגפה. כאשר החברות הפרטיות אינן נמצאות תחת חסותו של משרד התחבורה, על כן בקשותיהם אינן מתקבלות.

בענף התחבורה הפרטית משתמשים כ-1.2 מיליון אזרחים, בהם: תלמידי בתי הספר, כוחות הביטחון, בעלי מוגבלויות, תלמידי החינוך המיוחד ועוד רבים. בבעלות החברות, 22,000 כלי רכב, ומועסקים בהן כ-30,000 מועסקים, כאשר רובם המוחלט חזר לעבודה.

ניסים סרוסי, יו"ר הארגון לחברות ההסעה בישראל, הצהיר: "אנחנו מתריעים כבר שבועות ארוכים - יש עשרות אלפי נהגים בישראל שנמצאים במצוקה קשה ואף אחד לא שומע את הזעקה שלהם, הם שבעו מהבטחות ונמצאים עם הגב לקיר בגלל שאף אחד לא מוכן להקשיב להם".

עוד הוסיף סרוסי: "אם לא תהיה תכנית חילוץ ענפית מידית כולנו נקרוס, אני קורא לשרה מירי רגב- אל תאפשרי לזה לקרות, האחריות לביטחון התעסוקתי של כולנו נמצאת בידיים שלך".

טרגדיה בקדומים: נער טבע למוות בבור מים
צוותי כיבוי פועלים בשריפת יער ללא שליטה בישוב מבוא דותן
רובינשטיין תוקף: ממשלת ישראל מגלה אזלת יד נוראית בהתמודדות עם הגל השני
משרד הבריאות: צפוי עומס חום כבד
אושר סופית: השב''כ יוכל לעקוב אחרינו
צפו: ערבים גנבו מיליון קוב מים
שוטרי השיטור הימי של משטרת ישראל חילצו סירה רגע לפני התרסקותה על שובר הגלים
עיירית בני ברק בהודעה: מוסדות חינוך וישיבות אשר יפרו את הנחיות הקורונה ייסגרו
כביש 6 בדרום נחסם לתנועה
הצתה מכוונת? שוב שריפה ביערות ירושלים