יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"

בדיון שהתקיים הבוקר (רביעי) בוועדת העבודה והרווחה, חשף ח"כ יעקב אשר כי בעבודתו על מתווה פיצויים לפצועי מירון, בהמשך למתווה שהוביל עבור משפחות הנספים, נת...

יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!" פינוי הפצועים מאסון מירון

בדיון שהתקיים הבוקר (רביעי) בוועדת העבודה והרווחה, חשף ח"כ יעקב אשר כי בעבודתו על מתווה פיצויים לפצועי מירון, בהמשך למתווה שהוביל עבור משפחות הנספים, נתקל בהעדר נתונים שערורייתי: "כבר כמה ימים", אמר אשר, "שאני מחפש את רשימת פצועי אסון מירון כדי שנוכל לקדם עבורם פיצוי ממשלתי הולם, מתברר שאין אף גוף שמחזיק ברשימה כזו, זה מחדל".

עוד סיפר אשר כי כמה מפצועי אסון מירון התלוננו בפניו על שלא הוזמנו לאירוע הערב במירון, "זה מגיע להם וגם חשוב להם מבחינת השחרור הנפשי שמעניק הביקור במקום בו חוו את הפציעה", הסביר, "לאחר בדיקה שערכתי מצאתי כי הכשל גם כאן נובע מאותה סיבה - לאף אחד אין רשימה של הפצועים ולכן לא סודרו להם כרטיסים, זה חבל מאוד".

בהמשך דבריו גולל את המאבק הארוך שניהל מול הממשלה על מווה פיצויים לנפגעי האסון: "זה לקח המון זמן אבל בסוף הגענו לסכום פיצוי משמעותי, אלא שהממשלה בחרה כרגע לפצות רק את ההרוגים, לכן הגשתי השבוע הצעת חוק לפיצוי עבור הפצועים, הן לאלה שמתמודדים עם פציעה גפנית והן אלה שנזקקים לשיקום מפוסט טראומה שהם חווים כתוצאה מהאירוע הנורא".

כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט