צ'כיה פותחת משרד דיפלומטי בירושלים

שר החוץ גבי אשכנזי: "החלטה זו היא מסר ברור לכל מדינות העולם: ירושלים היא בירת העם היהודי ומדינת ישראל ותשאר בירתנו לנצח" • כל הפרטים

צ'כיה פותחת משרד דיפלומטי בירושלים

במהלך היום העביר שגריר צ'כיה בישראל, מרטין סטרופניצקי, לראש המערך המדיני אסטרטגי במשרד החוץ, אלון בר, איגרת ובה הודעה רשמית על פתיחת משרד דיפלומטי של צ'כיה בירושלים. לדברי השגריר מדובר בקיום הבטחה שנתן נשיא צ'כיה, מילוש זמאן, לפני כשנתיים.

החלטה זו של ממשלת צ'כיה מצטרפת לגל המדינות שהודיעו ב-3 חודשים האחרונים על פתיחת שגרירויות בירושלים (קוסבו, סרביה, רפובליקה דומיניקנית ומלאווי).

לפני מספר דקות שוחח שר החוץ אשכנזי עם עמיתו הצ'כי, תומס פטריצ'ק והודה לו על החלטת ממשלת צ'כיה לפתוח משרד דיפלומטי רשמי בעיר ירושלים.

במהלך השיחה הביע שר החוץ אשכנזי את הערכתו לידידות האמת ולתמיכה האיתנה שישראל זוכה לה מממשלת צ'כיה וכן על המחויבות המשותפת בין העמים לחיזוק השותפות באמצעות שיתופי פעולה ביטחוניים, כלכליים, מסחריים, תיירותיים וטכנולוגיים וכן שיתופי פעולה במאבק העולמי בנגיף הקורונה.

שר החוץ אשכנזי: "מדובר בצעד חשוב המעיד על הידידות בין העמים ועל ההכרה בירושלים כבירת מדינת ישראל והעם היהודי. ירושלים תישאר בירתנו לנצח.

כולי תקווה כי נחנוך במהרה את הנציגות הצ'כית בירושלים ונראה את דגלי המדינות מתנוססים מעל משרדי הנציגויות בבירות שתי המדינות, כאות לידידות האמיצה ולשותפות האסטרטגית בין המדינות".

כמו כן בירך השר אשכנזי את שגריר ישראל בפראג, דניאל מרון, על ההישג הדיפלומטי החשוב שהוא תוצאה של המאמץ הדיפלומטי של משרד החוץ והשגרירויות ברחבי העולם להכרה בירושלים כבירת ישראל.

דגל צ'כיה. אילוסטרציה
טראמפ בנאום הפרידה: "אנחנו מתפללים להצלחת הממשל החדש"
פומפאו: מגנה את יחס סין לאויגורים
מפגש מרגש באבו דאבי: הניצולים מתימן הודו לרבה של רוסיה • צפו
איך עושים משהו מכלום: האזינו לצליל:
דיווח: ארה"ב תקפה בעיראק
לאחר שהורעל: מנהיג האופוזיציה ברוסיה נעצר
האם הפיצוץ בביירות קשור למשטר אסד?
"הממשל יתייעץ עם ישראל על איראן"
27,000 חיילים סוגרים על וושינגטון • צפו בתיעודים
בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ