הרפורמות ותקציבי הישיבות: אלו הדרישות הצפויות של גפני מנתניהו

לאחר פרסום התוצאות המעודדות עבור גוש נתניהו והחרדים, חברי סיעת דגל התורה נפגשו כדי להתכונן למו"מ הקואליציוני עם הליכוד • במוקד הדיון: הגדלת תקציבי הישיבות

הרפורמות ותקציבי הישיבות: אלו הדרישות הצפויות של גפני מנתניהו ח''כ מאיר גפני

על רקע פרסום תוצאות האמת שמציבות את גוש נתניהו והחרדים על יותר מ-61 מנדטים, חברי הכנסת של דגל התורה, אחת הסיעות שמרכיבות את יהדות התורה, נפגשו היום (רביעי) כדי להיערך למו"מ הקואליציוני עם נתניהו. במוקד הפגישה: דרישה לביטול רפורמות של הממשלה הקודמת, הגדלת תקציבי הישיבות וחלוקת התיקים. כך דווח בישראל היום'.

בפגישה השתתפו יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, וגם ח"כ אורי מקלב, ח"כ יעקב אשר וגורמים נוספים. במהלך הפגישה דיברו הנוכחים על הדרישה לבטל רפורמות וחוקים שאושרו על ידי הממשלה הקודמת, כמו רפורמת הכשרות של השר לשעבר מתן כהנא, רפורמת הטלפונים הכשרים של שר התקשורת יועז הנדל, רפורמת החד פעמי של שר האוצר אביגדור ליברמן ועוד.

חברי הכנסת של דגל התורה דנו גם בחלוקת התיקים שתדרוש יהדות התורה, בין אם בתפקידי שרים ובין אם בתפקידי סגני שרים, וביניהם תיק השיכון, התחבורה, הרווחה או החינוך. הסיעה צפויה לדרוש גם את תפקיד יו"ר ועדת הכספים עבור ח"כ גפני.

סוגיה נוספת שעלתה היא תקציבי הישיבות. עד היום דרשו החרדים סכומים של 700 ועד 800 מיליון שקלים עבור הישיבות, כחלק מההסכמים הקואליציוניים. תקציב השיא לישיבות עמד על 1.2 מיליארד שקלים. בישיבת הסיעה אמרו כי הדרישות התקציביות של הנציגים החרדים עשויות להיות גבוהות יותר. באותו נושא הזכירו את דרישת במפלגת רע"מ לתקצב במיליונים את המגזר הערבי.

"7 מנדטים - הישג יפה"

ביהדות התורה נשמו אמש לרווחה עם פרסום תוצאות מדגמי הטלוויזיה שבכולם זכו לשבעה מנדטים - מספר זהה לזה שקיבלו בבחירות הקודמות. על אף שביעות הרצון - כלפי חוץ לפחות, הפגינו ראשיה מתינות. "אנחנו ממתינים לתוצאות האמת ולא ממהרים להתלהב, אבל אם אכן אלו התוצאות - שבעה מנדטים הם הישג יפה", אמרו במפלגה. "ברוך השם, הציבור הבין את גודל השעה והתגייס להצביע לנו".

כמה שעות טרם התוצאות שידרו ביהדות התורה לחץ לאור העלייה בשיעור המצביעים במגזר הערבי וקראו לתומכיהם לצאת לקלפי. "גם העובדה שליברמן מתרסק מוכיחה שהלב של הציבור נמצא במקום הנכון. בעזרת השם, זה השלב הראשון בדרך לתיקון של מה שהיה כאן בשנה האחרונה", הסבירו.

דרעי לנתניהו: אם המינוי ייפסל בבג"ץ - בטל ומהר את עילת הסבירות
פרטים חדשים על מאמצי הנשיא: סדרת שיחות עם בכירים ברשויות השלטון
אם בג"ץ יפסול את דרעי, הוא עשוי להתמנות לתפקיד רה"מ החליפי
"סתם מתגרים בכל העולם": גפני על עליית בן גביר להר הבית
"פוגע בסביבה ובבריאות": ויכוח סוער סביב ביטול מס החד פעמי
"יוקר המחיה לא מפסיק לעלות": נתניהו מכנס דיון כלכלי עם סמוטריץ'
פרוש ימונה לשר לענייני ירושלים ויהיה אחראי על מירון
דרעי נכנס לתפקיד שר הבריאות באופן רשמי
אחרי הקמפיין נגד בנט ולפיד: נתניהו יעביר מיליארדים לערבים
נתניהו השביע את ממשלתו החדשה בכנסת