בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ"

ראש הממשלה נפתלי בנט סיכם את השבוע בדף הפייסבוק הרשמי שלו. בנט אמר: "התחלנו את ״רפורמת העגלות״ להורדת מחירים, בעיקר של מוצרים לתינוקות. ביקרתי ברמת הגול...

בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ" ראש הממשלה בנט

ראש הממשלה נפתלי בנט סיכם את השבוע בדף הפייסבוק הרשמי שלו. בנט אמר: "התחלנו את ״רפורמת העגלות״ להורדת מחירים, בעיקר של מוצרים לתינוקות. ביקרתי ברמת הגולן, שתחת הממשלה הזאת, תהפוך ליעד התיישבות מרכזי. נפרדנו מראש שב״כ מצוין וקידמנו בברכה את מחליפו, שנכנס לתפקיד".

עוד סיפר: "אמש נפרדנו מנדב ארגמן, ראש השב״כ היוצא. זה היה ערב מיוחד בו אמרנו שלום לאיש מיוחד. בחדר ההמתנה, נדב אמר לי שהוא מתגעגע פשוט לקחת טרקטור ולחרוש. לבצע את המלאכה האחת הזאת באופן מושלם. זה נדב.תמיד אמיץ, תמיד ישר ויורד לפרטים. כשהיה מציג לי תכנית לאישור, ידעתי שהיא מדוייקת על כל פרטיה".

עוד הזכיר את האירוע אמש בו התנהלה "מלחמה קרה" בינו לבין נתניהו כאשר כל אחד התאמץ לא להזכיר אחד את השני בנאומו. בנט אמר: "היה לי חבל על הצרימה באירוע כל כך ממלכתי ומרגש. לא הייתי היחיד שנע באי נוחות בכסאו שם. אני מקווה שיו“ר האופוזיציה יבין שאי הסכמות פוליטיות הן דבר טבעי. מחלוקות הן חלק מהחיים. אבל ערעור על הלגיטימציה של ממשלה בישראל הוא דבר מסוכן".

בנט תיאר את פגישתו עם קנצלרית גרמניה, כאשר תחת ממשלתה העבירו כספים רבים לארגוני הטרור הפלסטיניים: "היום שביליתי, בתחילת השבוע, עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, היה מלא בהצהרות ואירועים רשמיים. אבל היה בו רגע מיוחד, לפנות ערב, מול חלון שממנו נשקף נופה של ירושלים, בין הר הזיתים להר הצופים".

עוד שיבח את הקנצלרית: "לא במקרה מרקל תופסת מקום משמעותי כל כך על בימת העולם במשך שנים. האחריות המוחלטת שהיא לוקחת, בשמה של גרמניה, על השואה, בלי ”אבל“ ובלי לחפש שותפים לאשמה, ראויה לציון. זה המסד ליחסיה הטובים עם מדינת היהודים".

"עובדה שהרבה פרשנים פוליטיים מפספסים", טען בנט והוסיף: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ ואינטרסים זה עשרות שנים", למרות שנמצא בתפקידו כראש ממשלה רק שלושה חודשים.

עוד טען: "אני עובד אצל אזרחי ישראל. נקודה. אין לוביסטים, אין מרכז מפלגה, אין טייקונים. איני חייב לאף אחד מהם דבר, ולכן אין להם מנוף לחץ עליי. אני עובד אצלכם".

כדי להוכיח את דבריו אמר כי: "השבוע התחלנו במהלך להורדת המחירים של מוצרים רבים, וזו מגמה שבכוונתי להמשיך. המחירים בארץ גבוהים באופן מעוות, והתשובה היא - יותר תחרות. התחלנו בילדים. תינוק צריך עגלה, בקבוק, מוצץ. לא יכול להיות שהדברים הבסיסיים האלה, יעלו אצלנו כל כך יקר, בפער משמעותי מארה״ב ומאירופה. צריך לבדוק באופן פרטני מתי תקנות נועדו להגן על הבטיחות ומתי לחסום יבוא ותחרות".

דרעי: "כהנא ואחרים, נהפכים להיות כלי שרת של לפיד וליברמן"
"לא הייתה שום התערבות מדינית": פרייס מכחישה שיקולים זרים בהגבלות
בחמאס כועסים על מצרים: '"מסייעת לישראל לנקוט בסחבת במו"מ"
נציב תלונות הציבור חפץ לדחות את הראשון לציון מתפקידו
אייכלר: "קיום העם היהודי תלוי ב"יבנה וחכמיה"
מקלב: "זו גזירה שנועדה להפסיק את לימוד התורה בארץ ישראל"
חוק החשמל: עם מה נשארנו בכלל?
אושר בקריאה ראשונה: הגבלת כהונת ראש הממשלה לשמונה שנים
בוסו: "איפה אתם כשבגין זעק למען קדושת השבת?"
מליאת הכנסת דחתה את הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה