זקן החכמים מחק את התואר מרן שר התורה

צפו בתיעוד: שר התורה הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א נסע אמש לקבר האר"י בצפת. כשראה שכתבו עליו מרן שר התורה. לקח עט ומחק את התואר מרן שר התורה

זקן החכמים מחק את התואר מרן שר התורה

מרן שר התורה

שר התורה וזקן החכמים מרן הגר"ש בעדני נסע אמש להילולת האר"י בצפת וריגש את הציבור.
"מורי ורבותי", פתח זקן החכמים את דבריו,

"אנחנו באנו כאן לציון הקדוש הזה של אחד מגדולי עולם בכל הדורות, אחד שקידם את לימוד הקבלה יותר מכל מישהו אחר, אנחנו קוראים לו האר"י החי, ללמד אותנו שהוא החיה את הלימוד"

שר התורה הגר"ש בעדני המשיך את דבריו: "אנחנו נמצאים במצב נורא ואיום, למה נורא ואיום. יש לנו צרות ואנחנו לא יכולים להפטר מהם.. למה לא יכולים להפטר מהם, כי אי אפשר לארגן תפילת ציבור של מליונים כמו שחכם עובדיה היה עושה והיה מבטל גזירות.

הגמרא אומרת שיש בעיה - מתכנסים ומתפללים, אבל עכשיו אי אפשר לעשות את זה.. אנחנו תקועים באמצע.. לא יכולים לעשות כלום. אנחנו מקבלים את הצרות ולא יכולים להתפלל בהמון עם. זוהי צרה צרורה". זעק בכאב.

בדבריו ביקש זקן החכמים להביא פתרון למצב: "אני רוצה לומר יש לי פתרון כאן בציון של האר"י החי, הוא זכה למילה האר"י החי, למה דווקא הוא זכה?, הרי כל חכם היה חי. אבל הוא החייה את הקבלה. עשה שיעורים, אבל יש עוד דבר, הוא זכה שהלך לעולמו ועדיין חי. מה ההוכחה לכך, כאשר עמד להיפטר מן העולם, אמר לתלמידים שלו, אתם לוקחים אותי לבית העלמין לקבור, אל תשכחו לקחת אותי דרך מקווה. אבל אמר להם, אתם אל תכניסו אותי למקווה, אני אכנס לבד. אבל איך ייכנס, הוא נפטר. מה רואים מכאן שהיה חי. לכן קוראים לו האר"י החי".

מרן הגר"ש בעדני הסביר: "יש לנו רווח גדול שבאנו לכאן, אנחנו לא יכולים ללכת לצדיק תתפלל עלינו כי זה דורש אל המתים, אבל הוא חי, אנחנו יכולים לומר לו בפה מלא, בא תתפלל יחד איתנו כי אתה חי, אז אין כאן דורש אל המתים.

באנו לכאן לביקור הזה, להזמין אותו, אנחנו לא יכולים להתפלל בהמון עם, אנחנו מבקשים שיבוא איתנו גם לתפילה בציבור קטן ויתפלל עלינו להצלת עם ישראל". הגר"ש הוסיף כי גאולת ישראל תלויה בתשובה.

חינוך לזהירות בבין הזמנים | מאת מרן הרב אשר וייס שליט"א
מכתב חריף: רבני בני ברק בהנחיות מחמירות לקיום חתונות ושמחות
חרדי טבע למוות בחוף הנפרד בטבריה
מלונית קורונה: האבא התמגן ושימש סנדק בברית לבנו
אריה ברונר בענייני פרשת השבוע מתובלים בטעם הניגון - פרשת עקב
בהוראת מרן האדמו"ר ויז'ניץ: כלל הבחורים ישובו מחו"ל
צפו בהגאון הרב דוד יוסף - פרשת עקב: "תורה או עבודה"
צפו בהרב ברוך רוזנבלום: פרשת עקב - פרשה שניה מהשבעה דנחמתא - ענייני ברכת המזון
צפו בתיעוד: שמחת נישואי נכד האדמו"ר מבעלזא
הילולת צדיקים: רבי משה פארדו זצ''ל