בצל השלום: הנשיא אירח משלחת בכירים מבחריין

על רקע הסכם השלום עם בחריין, נשיא המדינה אירח משלחת בכירים מהמרכז הגלובלי לדו-קיום ושלום של בית המלוכה הבחרייני

בצל השלום: הנשיא אירח משלחת בכירים מבחריין נשיא המדינה רובי ריבלין מארח שיח' ח'אלד בין ח'ליפה דואיג' אל-ח'ליפה בן המלוכה מבחריין

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח היום, יום חמישי, י' בכסלו, 26 בנובמבר, משלחת בכירים מבחריין, ראשי המרכז הגלובלי לדו-קיום של בית המלוכה הבחרייני (King Hamad Global Center for peaceful coexistence ).

בראש המשלחת עומד שיח' ח'אלד בין ח'ליפה דואיג' אל-ח'ליפה, Shaikh Khaled al-Khalifa Dubaij al-Khalifa, בן משפחת המלוכה המכהן כנשיא מועצת המנהלים של המרכז. המשלחת הגיעה לישראל במטרה לקדם שיתופי פעולה בנושאי דו-קיום וסובלנות. המרכז נוסד בשנת 2018 בצו מלך בחריין המממש את הצהרתו של המלך חאמד כחלק מרצונו של השלטון הבחרייני להבטיח חופש דת וכבוד הדדי בין קבוצות ועמים בעולם.

הנשיא קיבל את פני המשלחת ואמר כי זהו תענוג גדול לארח משלחת לדו-קיום ושלום מבחריין בירושלים, עיר השלום. "גם ישראל וגם בחריין מעריכות את חופש הדת ואת הסובלנות, ורואות בקהילות השונות המרכיבות את החברות שלהן כמקור כוח. כפי שמלך בחריין התבטא בצורה כה יפה בהצהרתו, הדת צריכה להיות עוצמה להבאת הרמוניה ושיתוף פעולה בעולם. אסור לאפשר שדת תהיה תירוץ לאלימות," אמר הנשיא.

עוד הוסיף: ״אבי, פרופ׳ יוסף יואל ריבלין ז"ל, פעל לבניית גשרים בין כל ילדי אברהם, גם באמצעות תרגום הקוראן מערבית לעברית. אני שמח להמשיך בדרכו.״

הנשיא הודה לממלכת בחריין על תמיכתה בשלום, על התמיכה שהעניקה לקהילה היהודית בבחריין, ועל עמדתה הנחרצת נגד כל צורות האנטישמיות.

בתום המפגש מסרו חברי המשלחת לנשיא עותק בעברית מהצהרת מלך בחריין בעד סובלנות בין-דתית ודו קיום, אותה העניק בשנת 2017.

הבית הלבן: התנצלות ראשונה לביידן
מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו
שוב הר הגעש אטנה פרץ ב-2 סילונות
לאן הולך השלג? טונות שלג מובלים ביפן וברוסיה?
רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!
עם כניסתו לתפקיד: ביידן חתם על שורה של צווים נשיאותיים
הנשיא ה-46: החל טקס ההשבעה של ג'ו ביידן
טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"
מדריד: פיצוץ ענק במרכז העיר
נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין