משעות הבוקר: הפגנה מתחת לביתו של שר הבריאות

מפגינים התכנסו בשעה 6 בבוקר מחוץ לביתו של שר הבריאות: "אנחנו מתקרבים כבר ל- 100 אחוז ביטולים ועדיין הממשלה לא מוכנה להודות שאנחנו בסגר ולפצות אותנו"

משעות הבוקר: הפגנה מתחת לביתו של שר הבריאות הפגנה נגד שר הבריאות

בשעה זו מפגינים בעלי עסקים מתחום האירועים, בהם בעלי אולמות, מפיקים וספקים כנגד התנהלות ממשלת ישראל בצילו של הגל החמישי של הקורונה. המפגינים מסבירים כי ענף האירועים מושבת לחלוטין, וכי אירועים בוטלו עד לאחר חג הפורים, דבר שמביא לאובדן הכנסות כבד ולקריסה כלכלית של מאות אלפי עובדי הענף.

המצב לדבריהם קשה עוד יותר, שכן לצד אובדן ההכנסות ממשיכים בעלי העסקים לשלם תשלומי מיסים ותקורות גבוהות, כשבמקרים מסוימים כמו אצל בעלי האולמות וגני האירועים, הוצאות אלו מגיעים גם למאות אלפי שקלים בחודש.

המחאה הבוקר מסמלת עד תחילת מאבק של ציבור העצמאיים וחזרתם הצפויה לרחובות בתקופה הקרובה, זאת כל עוד שתמשיך ממשלת ישראל להתעמר בהם ולהימנע מלפצות אותם על הנזקים הכבדים.

מפיק האירועים וממובילי מטה המאבק להצלת עולם האירועים אלירן ברדוגו: "אחרי שבראשון הגשנו תלונות במשטרה כנגד שר הבריאות, הבוקר הגענו לעשות לו השכמה ולהסביר לו שכמו שאנחנו לא מצליחים לישון מרוב שאנחנו טרודים, ככה גם הוא וחבריו לממשלה לא יוכלו לישון, אנחנו נערכים למאבק ארוך, השטח דורש תשובות ואנחנו נדאג שיקבל".

מנכ"ל איגוד האולמות וגני האירועים אבירם אלון: "ענף האירועים כולל בתוכו מאות אלפי עובדים ובעלי עסקים, רבים מדי מהם צללו שנתיים האחרונות עמוק מתחת לקו העוני, אנחנו מודיעים לממשלת ישראל- אין לנו ולא יהיה לנו הפעם אורח רוח או סבלנות, ממשלת ההנחיות תבין שאם היא סגרה אותנו היא גם תפצה, אנחנו שבענו מהבטחות ומאחיזות עיניים".

הורביץ יצא מביתו התעלם מהמפגינים: "בושה עבורו ועבור ממשלת ישראל, היום הגענו עשרות, בפעם הבאה מאות ואחר כך אלפים ורבבות, מהזעקה שלנו הוא לא יוכל להתעלם".

המפגינים מענף האירועים עוזבים בשעה זו את ביתו של הורביץ לאחר שהפגינו במקום מ-6 בבוקר ולא זכו לכל מענה מהשר.

המפגינים הביעו אכזבה מהתנהלות השר ואמרו: "אנחנו לא יודעים אם היה בבית או קיבל מידע על ההפגנה המתוכננת וברח עוד אתמול בלילה אבל עצם זה שאפילו לא שלח נציג מטעמו שישמע אותנו זה בושה גדולה לו, למשרדו ולממשלה כולה, היום הוא התעלם, נדאג שלא יוכל להתעלם מאיתנו עוד ונמשיך להגיע במספרים גדולים עוד יותר".

זעם: מנדלבליט סגר את התיק נגד השוטרים
ירושלים: כתוצאה משריפה 2 נפגעים במצב בינוני עד קשה
הכניסות לירושלים נפתחו, ביו''ש עדיין סגור
השלג הגיע! כביש 1 נסגר לתנועה
בעקבות פגיעת ברק: נשרף ארון חשמל בצפת
בחסות הסערה: מנדלבליט צפוי לסגור את חקירת השוטרים בפרשת סנדק
חוק הקורונה החדש אושר סופית במליאת הכנסת
הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה
מקרה מזעזע בירושלים: אשה נמצאה מוטלת בביתה ללא רוח חיים
אשר: "לא יתכן שהחרדים והערבים מקבלים פחות מחצי מחלקם באוכלוסיה"