מנכ"ל משרד הבריאות :34% מחולי הקורונה מהמגזר החרדי

בראיון לתקשורת החרדית אמר מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי כי הציבור החרדית אחראי כיום על לא פחות מ-34% מהתחלואה בישראל

מנכ"ל משרד הבריאות :34% מחולי הקורונה מהמגזר החרדי

מספר המאומתים לנגיף אתמול מהריכוזים החרדים הגיע לכמעט 1,700 איש – מתוך 4,950 חיוביים מכלל הרץ.

בזמן ששיעור הבדיקות החיוביות הארצי הוא כ-15%, אצל החרדים השיעור גבוה בהרבה – 28%. "כמעט אחד מכל שלושה נבדקים בחברה החרדית נגוע בקורונה – כפול מהמגזר הכללי", אמר.


לדבריו חזרת תלמידי הישיבות עלולה להוביל לעלייה נוספת בתחלואה, ואמר כי "יתכן שאנחנו נתיר את פתיחת הישיבות הלומדות במתווה קפסולרי ושהתלמידים נשארו בהן – למרות שכבר ראינו שהמתווה הזה לא כל כך עבד והיו שם התפרצויות".


פרופ' חזי לוי ציין בשיחה הכתבים החרדים "אחד הדברים המטרידים אותנו הוא חג הסוכות. יש שם פוטנציאל לאירועים גדולים בעלי השלכה להידבקות: מכירת ארבעת המינים, בניית סוכות, תפילות ועוד. גם בשל הצפיפות שהמגזר החרדי חי בה".


"על פי סקר שעשינו – יותר משני שליש התפללו בחוץ ביום כיפור. הציבור החרדי הגיע כעת לתחלואה עצומה וזה דבר שחייב להיות בטיפול ושחייבים למצוא לו פתרון כי זה משליך גם על התחלואה בכלל ועל בתי החולים".


למרות זאת מתברר כי שיעור התמותה במגזר החרדי נמוך יחסית לאחוז התחלואה "אמנם שיעור התמותה עדיין נמוך יותר מבאוכלוסייה הכללית ונמוך בהרבה במגזר הערבי, אבל גם כאן יש עלייה תלולה", אמר והסביר שנתוני התחלואה הגבוהים לא באים לידי ביטוי בתמותה כי החברה החרדית צעירה יותר.


"אנחנו לא רוצים את זה ולא נוקטים בכך. לא ראינו שחסינות עדר עשתה שינוי. אנחנו כחברה לא יכולים לסבול תחלואה גבוהה ותמותה גבוהה מבלי לנקוט צעדים. לא ראינו שזה עבד במדינה שנקטה בכך. אנחנו לא יודעים כמה הנוגדנים נמצאים בגוף. זה לא טיפול נכון במחלה הזו".


בדו"ח אמ"ן היום נכתב כי ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם במספר המתים ליום מקורונה, ביחס לגודל האוכלוסייה. גם מספר החולים החדשים ליום בישראל ממשיך להיות הגבוה בעולם ביחס לגודל האוכלוסייה. "גם אם אחוז החיוביים בולט במגזר מסוים או בקבוצת גיל מסוימת, הרי שהתחלואה חוצה את כלל המגזרים, היישובים והגילאים", כתבו.

מנכ
לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל
80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט
ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים