למרות התנגדות גדולי ישראל: כהנא מציג את תוכנית הגיור

מקלב: "שר הדתות הופך את תהליך הקבלה לעם הנבחר השורשי והיסטורי לרישום לקנטרי-קלאב"

למרות התנגדות גדולי ישראל: כהנא מציג את תוכנית הגיור שר הדתות מתן כהנא

תכנית הגיור של השר כהנא: רבני ערים יוכלו לגייר במסגרת מערך הגיור הממלכתי.

לטענת השר כהנא התוכנית הינה בתיאום עם רבנים מהציונות הדתית, ובראשם הרב חיים דרוקמן גובש חוק גיור ממלכתי אשר יונח על שולחן בממשלה בשבועות הקרובים.

לפי התכנית: מערך הגיור הקיים יקבל לראשונה הכרה ממלכתית בחוק, בנוסף, רבני ערים יוכלו להקים הרכבי בית דין לגיור במסגרת מערך הגיור הממלכתי.

כמו כן, יוקם באגף הגיור מחוז "רבני ערים" שיעניק שירותים מנהליים להרכבי רבני העריםוכן, תוקם ועדת רבנים שתנסח את סדרי הדין להרכבים המקומיים. עוד מוצע כי לרב הראשי ולמועצת הרבנות הראשית סמכות לבטל מינוי של דיין גיור באופן מבוקר.

השר לשירותי דת מתן כהנא: אמר: "חוק הגיור הממלכתי שאני מוביל יאפשר לרבני עיר לחזור ולגייר כבעבר, ירחיב את תכניות הלימוד והליווי למתגיירים ויאפשר לכל המבקש להצטרף במלוא המובן לעם ישראל. להשלים הליך גיור בפני בית דין רשמי של מדינת ישראל".

ח"כ אורי מקלב עם פרסום מתווה הגיור הבוקר זעם: "השר כהנא מעניק מתנה לגויים ביום אידם, לצערינו זהו מתווה של זילות בייחוס ובכל הכבוד של האומה היהודית, הם בועטים ועוקרים הכל. כפי שחששנו, שר הדתות הופך את תהליך הקבלה לעם הנבחר השורשי והיסטורי לרישום לקנטרי-קלאב. הם מובלים אותנו במהירות להקים מערך פנקסי ייחוס קהילתיים".

ח״כ יואב בן צור בתגובה לפרסום מתווה הגיור הבוקר: ״לא היה הרס וחורבן למוסד הרבנות הראשית והמסורת היהודית כמו שמוביל השר להריסת הדת מתן כהנא. מערכת הגיור היא ציפור הנפש של העם היהודי והפגיעה בו תוביל להתבוללות קשה. אין מנוס, נצטרך להקים מערך ספרי יוחסין פרטי״.

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) על פרסום מתווה הגיור המתגבש: "אחרי רפורמת הכשרות וההצהרות הבלתי פוסקות מבית השר כהנא, כעת מגיעה רפורמת הגיור".

עוד אמר: "עד כה בחר השר כהנא להתעלם מהבעיות האמיתיות, ובחר לעצמו רשימת נושאים מתריסים כדי ליצור סדקים במעמדם של הרבנים הראשיים.תוך סתימת פיות, כך לא מתנהל איש מקצוע שהגיע כדי לטפל במצוקות".

לסיום אמר: "כל מהלך שלא יהיה בכפוף להחלטת הרבנים הראשיים, הגורם המוסמך, הינו פגיעה חמורה בציבור, במסורת, ובממסד היצוק מדורי דורות שנקרא הרבנות הראשית".

כביש 6 ייחסם השבוע ממחלף חורשים למחלף ניצני עוז בשני הכיוונים
המשטרה פעלה נגד חשודים אשר נהגו בפראות בשטחים חקלאיים
משטרת בת-ים עצרה בסוף השבוע חוליית גנבי כלי רכב בעיר
המשטרה אכפה אזרחים המטפלים ברכבם במוסכים באזור יו"ש
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 531
התחזית: מעונן חלקית, הטמפרטורות יעלו
צוותי רכבת ישראל התגברו על התקלה במערכת האיתות
בשל תקלת איתות ארצית ברכבת ישראל: הרכבות הראשונות ייצאו מאוחר
תן נגוע בכלבת נמצא בישוב גוש חלב, בגליל העליון
שר החוץ של בלארוס מת, חפץ חשוד אותר בירושלים וטראמפ מעורר סערה