מכבל חשמל: צעיר התחשמל למוות

בן 26 מקריית מלאכי נפגע מכבל שנקרע ונפל בשל הרוחות העזות • חברו סיפר כי האיש חשב שמדובר בכבל של טלפון, ואז אירע האסון • תגובת העירייה:

מכבל חשמל: צעיר התחשמל למוות זירת ההתחשמלות

במרכז הרפואי אסותא באשדוד נקבע היום (חמישי) מותו של חן כהן, צעיר בן 26 תושב קרית מלאכי, שהובא למרכז הרפואי שעה קודם במצב אנוש לאחר שהתחשמל מכבל חשמל שהתנתק ברחוב בעיר מגוריו. המשטרה חוקרת את נסיבות האסון. כך מדווח שלומי דיאז בישראל היום.

מהפרטים הראשוניים העולים מהחקירה עד כה עולה כי הצעיר צעד עם חברו ברחוב רש"י ולפתע התנתק כבל חשמל ככל הנראה בשל הרוחות העזות והגשם. החבר סיפר כי המנוח סבר כי מדובר בכבל של בזק ונגע בו, במטה להזיזו מדרכו, ואז ארע סוג של "פיצוץ" כדברי החבר והוא התחשמל והתמוטט.

צוות מד"א שהוזעק ביצע בו החייאה. פראמדיק מד"א רועי חזי סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הגבר שוכב בסמוך לעמוד חשמל כשהוא מחוסר הכרה ועם סימני התחשמלות. הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה שכללו עיסויים והנשמות, העלינו אותו במהירות לניידת הטיפול הנמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי."

מני עזריאל ראש סניף איחוד והצלה בקרית מלאכי שהגיע למקום האירוע להעניק טיפול רפואי לפצוע, מסר: "בסיוע חובשים נוספים של איחוד הצלה ביצענו פעולות החייאה הכוללות מתן שוק חשמלי לאדון כבן 40 שאיבד את הכרתו לאחר שהתחשמל מכבל חשמל שכנראה נקרע עקב מזג האוויר, הנפגע פונה בניידת טיפול נמרץ תוך כדי פעולות החייאה".

בבית החולים אסותא אישרו כי הצעיר הגיע במצב אנוש ובמרכז הרפאי נקבע מותו. דיווח הועבר למשטרה שכבר הייתה בזירה והחלה כאמור בחקירה. המשטרה בודקת את נסיבות האסון ותבדוק כמקובל חשד להתרשלות בתחזוקת הכבל לצד טעות אנוש.

עיריית קריית מלאכי פרסמה הגיבה למקרה הטרגי. מהעירייה נמסר: “קריית מלאכי מרכינה ראש עם פטירתו הטרגית של חן כהן ז”ל. ברגע שהתקבל הדיווח מהמשטרה, ראש העיר אליהו זהר הגיע למקום יחד עם אנשי צוות. כבר לפני כשלושה שבועות התריעה העירייה בפני חברת החשמל על כבל חשמל דומה שנקרע באותו מקום וביקשה להסדיר את תשתיות החשמל באזור.”

עוד נמסר: “ראש העיר שוחח הערב עם בכירי חברת החשמל ודרש להחליף לאלתר את כל הכבלים הרעועים באזור לכבלים בטיחותיים ומוגנים. ‘לא יתכן שבשנת 2021 יהיו כבלים ישנים ובאיכות כה ירודה המסכנים את חיי התושבים שלנו’ אמר ראש העיר לאחר האירוע הטרגי. ראש העיר שולח את תנחומיו הכנים למשפחה היקרה והודיע כי העירייה תעמוד השבוע לצד המשפחה ברגעיה הקשים”

זירת ההתחשמלות
ירושלים: התחבורה הציבורית לעיר תושבת
טרגדיה: נפטרה כלה לפני חופתה
"מתרחבת הפלישה לאתר הארכיאולוגי בשומרון"
שמחה בבטחה ובבריאות: שיא היערכות בבני ברק לשמירה על הסדר
רק ליהודים: תקנות העוצר הלילי אושרו
לכבוד פורים: מפת המחסומים של המשטרה
נתניהו: "ישראל תתחיל לחסן ילדים"
ללא אישורכם: יועבר מידע על מי שלא קיבל חיסון
‘בלי המגזר החרדי והמגזר הערבי מצבנו היה טוב יותר’
שלב פינוי הזפת מהחופים יוצא לדרך