"מי אתם בכלל שתלמדו אותנו על יראת שמים?!" ח''כ כהנא במתקפה לחרדים

עוד לא שר דתות וכבר תוקף את החרדים • ח''כ כהנא תוקף את החכ''ים החרדיים: "תתביישו לכם! ההתנהגות שלכם היא החילול ה' הכי גרוע שיכול להיות" • צפו

"מי אתם בכלל שתלמדו אותנו על יראת שמים?!" ח''כ כהנא במתקפה לחרדים

ח''כ כהנא יורד לפסים אישיים על חברי הכנסת החרדיים

ערוץ הכנסת

שר הדתות המיועד, ח"כ מתן כהנא נאם במליאת הכנסת. ח''כ כהנא הצדיק את המפלגה הערבית בכנסת: "הממשלה הזו מורכבת ממפלגות ימין, מרכז ושמאל, וכן, יש גם מפלגה ערבית בקואליציה. וזה מה שמדינת ישראל צריכה עכשיו".


עוד אמר: "אף אחד לא מצפה שמפלגות הקואליציה תוותרנה על האידאולוגיה שלהן, אבל כולם מבינים שאם כל אחד מהשותפים ינסה לממש את מלוא האידאולוגיה שלו, הממשלה הזו לא תחזיק מעמד. כולם מבינים שאם כל אחד יפגע בבטן הרכה של הצד השני זה פשוט ייפול".


עוד טען כי: "כולם מבינים, שאם יש סוגיות שנמצאות במחלוקת כ"כ חריפה שכבר 73 שנה אין להן פתרון, לא בטוח שהממשלה שתקום היום בעז"ה, היא זו שבהכרח תפתור את הבעיות".


ח''כ כהנא טען כי: "מעבר לחוקים, לנהלים ולמנגנונים שאמורים להבטיח את הדברים האלה, ההתרשמות שלי היא שכולם באים עם רצון עז שהדבר הזה יצליח. שנקים כאן ממשלה יציבה שתיתן מענה לכל אותם דברים שכולנו מסכימים עליהם".


"הממשלה שנקים תחפש את הדברים עליהם אנחנו מסכימים, ולא רק את מה שעליהם אנחנו רבים. זו תהיה ממשלה שתעביר תקציב ולא תשאיר אותו בן ערובה במלחמות פוליטיות. זו תהיה ממשלה שתמנה פקידים בכירים למשרות קריטיות ולא תשאיר את המינויים האלה שבויים בידי אינטרסים זרים" אמר ח''כ כהנא.


"זו ממשלה: שתבנה בתי חולים. תקים שד"ת בינ"ל נוסף. תבנה בתי ספר. תבנה תחבורה ציבורית. תשקיע בגליל ובנגב. ממשלה שתטפל בדברים הכואבים ולא תעצום את העיניים: במשילות בצפון ובדרום. באלימות הגואה בחברה הערבית. בהתעצמות של אויבינו" טען ח''כ כהנא.


עוד תקף ח''כ כהנא את נציגי הציבור החרדי: "השבוע הותקפנו בצורה קשה ע"י מספר חברי כנסת מהסיעות החרדיות. "ממשלת שמד" הם אומרים. "תורידו את הכיפות" הם צעקו לנו".


עוד תקף ח''כ כהנא את חברי הכנסת החרדיים אשר לא שירתו בצבא כדברי חכמי ישראל. ח''כ כהנא התגאה בעבודת ה' מתוך מסירות נפש: "התפללתם אי פעם 18 בשכיבה במארב, ספוגים בגשם, רועדים מקור? הקפדתם על נטילת ידיים גם כשאין כיו"ר ונטלה ליד חדר האוכל בישיבה? גם כשצריך ממש להתאמץ על זה?"


"לבשתם ציצית באימונים מפרכים גם כשזה הדבר הכי לא נוח בעולם? אכלתם שנים אוכל קר בכלים חד פעמיים כי חששתם שאולי יש בעיה בכשרות? התפללתם פעם לקב"ה לפני יציאה לקרב?"


שר הדתות המיועד תקף את חברי הכנסת החרדיים: "ואני שואל את אותם חברי כנסת: מי אתם בכלל שתלמדו אותנו על יראת שמים? מי אתם בכלל שתלמדו אותנו מה זה קידוש ה'? מי אתם שתלמדו אותנו על יראת שמיים. תתביישו לכם! ההתנהגות שלכם היא החילול ה' הכי גרוע שיכול להיות".


עוד הוסיף ח''כ כהנא לפנות לציבור החרדי ולתקוף את מנהיגי הציבור החרדי: "לציבור החרדי אני אומר, ראיתם את המנהיגים שלכם בקורונה, ראיתם את המנהיגים שלכם באסון מירון".


ח''כ כהנא טען כי: "אנחנו כאן כדי לדאוג לכולם. גם לכם. אנחנו נשמור על עולם התורה. אנחנו נשמור על צביונה היהודי של המדינה".

נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"