מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם

המחבל נאאל ברגותי, שהורשע ברצח של דן יקואל מרדכי הי"ד ושוחרר במסגרת עסקת שליט, יוחזר לכלא לריצוי מאסר עולם לאחר שהפר את התנאים לשחררו

מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם כלא גלבוע בו מחוזקים אסירים ביטחוניים

ברגותי הורשע על-ידי בית המשפט הצבאי בשנת 1978 בכך שהיה חלק מחוליה, אשר השתייכה לארגון הפת"ח, במסגרתה ייצרו חבריה מטענים וניסו לבצע פיגועים. ביום 29 בינואר 1978 גרם יחד עם חברי החוליה למותו של נהג אוטובוס, דן יקואל מרדכי הי"ד. ברגותי נידון למאסר עולם ול-18 שנות מאסר נוספות.

בשנת 2014, במסגרת עסקת שליט הוא שוחרר, על תנאי, מן המאסר.

עניינו של ברגותי הובא בעבר בפני הוועדה לבחינת הפרת תנאי הקלה בעונש (שהיא ערכאה ראשונה) וכן בפני ועדת העררים (שהיא ערכאת הערעור על הוועדה הנ״ל), אשר קבעו כי הוא הפר את התנאים שנקבעו לשחרורו במסגרת עסקת שליט.

במסגרת עתירה לבג"ץ, שנדונה בחודש מאי 2022, הוסכם כי עניינו יובא מחדש בפני הוועדה בערכאה הראשונה, נוכח הערות בית המשפט על כך שבפני ועדת העררים עמדה תשתית עובדתית רחבה מזו שהוצגה בפני הערכאה הראשונה.

הוועדה לבחינת הפרת תנאי הקלה בעונש קיבלה את עמדת התביעה הצבאית וקבעה כי קיימות די ראיות לפיהן נאאל ברגותי עבר עבירה בכך שהחזיק בסכום כסף רב ביודעו שמקורו בארגון טרור, ועל כן הפר את תנאי שחרורו. בנסיבות אלה, הורתה הוועדה על ביטול ההקלה בעונש והחזרתו של ברגותי להמשך ריצוי מלוא תקופת המאסר הכוללת מאסר עולם ו-18 שנות מאסר נוספות.

מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל