בגלל שהם שוטרים: מענק 34 מיליון

בסוף השבוע נחתם בין המשרד לביטחון הפנים, משרד האוצר ומשטרת ישראל סיכום למתן מענקים שנתי לשוטרים, בסכום של כ-34 מיליון ש"ח. הסיכום הוא נגזרת מהסכם גג שכר...

בגלל שהם שוטרים: מענק 34 מיליון

בסוף השבוע נחתם בין המשרד לביטחון הפנים, משרד האוצר ומשטרת ישראל סיכום למתן מענקים שנתי לשוטרים, בסכום של כ-34 מיליון ש"ח. הסיכום הוא נגזרת מהסכם גג שכר, ופרטיו סוכמו בחודשים האחרונים.

המענק יינתן לקרוב ל-4,200 שוטרים ושוטרות כגון תחנות המשטרה בחברה הערבית, באזור אגן העיר העתיקה בירושלים (בפרט ביחידת המקומות הקדושים), אופנוענים (תנועה, סיור ויס"מ), חוקרים ומוקדנים במוקד 100.

המענקים ישמשו כלי לשימור ותיגמול שוטרים מצטיינים באוכלוסיות שיוגדרו זכאיות, מתוך מטרה לאפשר למשטרת ישראל לנהל את המשאב האנושי באופן מיטבי, בדגש על מערכים שנמצאים בקשר ישיר עם האזרח ונותנים מענה ראשוני לקריאות. זאת לצד שימור שוטרים בתפקידים ומקומות אשר השירות בהם מציב קושי מיוחד לגייס ולשמור על המשכיות.

מדובר במענקים שינועו בסכומים של בין 2,500 שקלים ל-12,000 שקלים בשנה, זאת בהתאם לוותק ולאופי התפקיד.

ראש הממשלה יאיר לפיד על המענק: "ראויים להוקרת התודה שלנו, אבל גם לתיגמול הולם על המחיר האישי שהם משלמים. אני מברך את השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, שר האוצר אביגדור ליברמן והמפכ"ל רב-ניצב קובי שבתאי, על עבודה קשה ומאומצת שבסופה הצליחו להגיע להסכם. נמשיך לפעול לשיפור התנאים במשטרת ישראל".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "אני שמח שההסכם נחתם והמענקים יועברו כבר בקרוב לשוטרים ולשוטרות, שמשרתים בתפקידים שוחקים וקשים מאוד. הם ראויים להוקרה הזו. נמשיך לפעול לשיפור תנאי השוטרים והשוטרות, שניצבים בחזית המאבק בטרור ובפשיעה".

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "עבודתם של השוטרים והשוטרות במדינת ישראל ראויה להערכה, לא רק במילים אלא גם במעשים ובתקציבים. מתן המענקים בגובה אלפי שקלים יוסיף למוטיבציה של כוחות המשטרה, ויעודד מצוינות בארגון".

הממונה על השכר, קובי בר נתן: "להון האנושי במשטרת ישראל תפקיד חשוב בהגברת תחושת הביטחון של אזרחי ישראל. אני מברך על התוכנית, אשר נותנת רוח גבית לשוטרי ישראל וכל זאת תוך עידוד מצוינות במשטרה".

שוטרים סופרים שטרות במהלך פשיטה על בית, אילוסטרציה
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול
המתווך האמריקני ביקר בביירות: "להרגיע את האווירה המתוחה"
המתיחות עם לבנון: הפקת הגז בשדה כריש תחל בשבועות הקרובים
הועלו התגמולים למשפחות השכולות ולנכי צה"ל
בשורה טובה: יורד מחיר הדלק
"כל שבוע השבתה של מערכת החינוך גורע מהתוצר של המשק כ-1.8 מיליארד"
מעל 1.5 מיליארד: התמלוגים מהגז הטבעי בשנה האחרונה