המלון בחלל שייקרא על שמו של קצין נאצי

המלון ייבנה בחלל וייקרא על שמו של מהנדס הטילים ורנר פון בראון שפעל בשירות הנאצים וערק לארה"ב • צורת המלון כגלגל ענק והוא יוכל לארח 400 איש

המלון בחלל שייקרא על שמו של קצין נאצי

אם טיילתם כבר בכל פינה בעולם, נהניתם מכל אטרקציה ומלון ואתם רוצים למצוא חוויה חדשה, הרי שבשנת 2025 תוכלו לישון במלון הראשון שייפעל בחלל. כך בדיווחו של אסף גולן בישראל היום.

ליהודים המלון המדובר יהיה אטרקציה עוד יותר ייחודית, וזאת מכיוון שהוא ייקרא "פון בראון" על שמו של קצין האס-אס וחבר המפלגה הנאצית ורנר פון בראון, שבנה את רקטות ההרס V2. פון בראון גויס לנאס"א לאחר המלחמה והוביל את ארצות הברית לפרויקט אפולו ולנחיתה על הירח.

מי שמתכנן את המלון הוא המעצב טים אלטורה, שעושה זאת למען קרן גטוויי (Gateway Foundation). על פי ראיון שהעניק האדריכל לאתר האינטרנט dezeen, המלון יוכל לארח 100 אנשים לשבוע ותהיה בו כבידה שתאפשר פעילות של ברים, מטבחים ושלל חללי פנים מיוחדים.

בניית המלון משתמשת באותה טכנולוגיה של תחנת החלל הבינלאומית בהבדל אחד - המלון יצליח להגיע גם לכבידה של שישית מכדור הארץ, דבר שייתן תחושה נוחה יותר למתארחים בו. הכבידה המלאכותית במקום נוצרת על ידי בנייתו כגלגל ענק בגודל 190 מטרים שמסתובב כל הזמן – האופן שבו הירח יוצר את כוח הכבידה שלו. הרעיון הזה הוא חלק מהמורשת המורכבת של ורנר פון בראון, שהגה אותו כבר בעבר.

כוח הכבידה הזה יאפשר לאורחים ללכת לשירותים, להתקלח, לאכול בצורה מסודרת, ולמעשה, התחושה תהיה דומה במקצת לתחושה של האסטרונאוטים על פני הירח. המלון יגיע בשיאו לשלושה סיפונים עם 24 מקומות לינה שייבנו כך שניתן יהיה לארח בו זמנית 400 מתארחים.

בשלב יותר מאוחר, אם תירשם הצלחה ראשונית משמעותית, מתכננת הקרן להגדיל את המלון ולאפשר תפוסה של 1,400 איש בכל שבוע. המעצב הסביר כי החומרים שבהם עשו שימוש על מנת לבנות את המלון הם חזקים, אך קלים יותר מאבנים ועץ על כדור הארץ, כך שיהיה ניתן לנקות אותם יותר בקלות כי הם לא יספגו את הלכלוך שיותירו מבקרים. בד בבד הוא מדגיש כי למרות השימוש בחומרים אלו הם יצליחו להשרות תחושה חמימה בקרב המבקרים במקום, תחושה שתועצם גם על ידי תאורה מתאימה.

המלון ברמת הכבידה שלו יציע אפשרויות טיפוס צוקים מהנות, משחק כדור מעופף וכן קפיצה על טרמפולינות. מעבר לכך, כדי להגדיל את הרווחים מתכננים בקרן להשכיר חלק מהמלון לממשלות וארגוני מחקר שיבצעו בהם ניסויים שונים.

בראיון לאתר אמר טים אלטורה כי "בסופו של דבר קפיצה למלון בחלל תיהפך להיות עוד בילוי אחד אפשרי, כמו לטוס לכל מתקן מהנה בעולם. נכון שבהתחלה הכיף הזה יהיה נחלתם של עשירים בלבד, אבל בהמשך גם אנשים רגילים יוכלו לטוס למלון".

תהליך בניית המלון מחוץ לאטמוספירה יתבצע על ידי רחפנים ורובוטים וכן טכנולוגיה לבנייה בחלל שתכננה חברה מיוחדת שנקראת Orbital Construction. כך או כך, המתכננים רואים במלון שלהם רק צעד ראשון לקראת בניית תחנות חלל גדולות יותר שיוכיחו את הרעיונות של ורנר פון בראון.

תחנת החלל
קצת יותר ממה שידעתם על 'מומים גנטיים מולדים'
יהונתן פולארד בביקור בבנימין: "הכל היה שווה כדי לדרוך פה"
מדענים גילו כיצד להזדקן בצורה בריאה יותר
המכונות שמאחורי העצים שאנו צורכים
מאדים: מראות מרהיבים ממכתש הגאלה • צפו
מה נעשה עם היתושים האלה?
לוויין ניקוי החלל הראשון בעולם - שוגר בהצלחה
השיגור הראשון של 3 לוויינים ישראלים בעת ובעונה אחת
האביב כבר פה - ככה שומרים על העור
קן הנשר: גוזלי מלך העופות • צפו בתהליך