הממשלה תחליט מחר: 20 אלף יחי"ד לחרדים בנגב

ח"כ יעקב אשר: "זריקת החרדים לפזורה הבדואית לאחר גזילת קרית גת מערב (שפיר) - לעג לרש וזריית חול בעיני הציבור החרדי"

הממשלה תחליט מחר: 20 אלף יחי"ד לחרדים בנגב אילוסטרציה, בנייה

הממשלה צפויה לאשר מחר בישיבתה השבועית הצעת מחליטים להקמת יישוב חרדי בן 20 אלף יחידות דיור בכסייפא (כסיף) שבנגב, כשבנוסף תאשר הממשלה כ-20 אלף דירות ב'פי גלילות' שבמרכז הארץ עבור האוכלוסיה הכללית.

החלטה זו מגיעה בהמשך להחלטה השערורייתית של שר השיכון זאב אלקין ושרת הפנים איילת שקד שהתקבלה עם הקמת הממשלה הנוכחית, לבטל את תכנית הענק שהייתה מתוכננת לצביון חרדי בקרית גת מערב (שפיר) רגע לפני אישורה לשיווק, ולהעביר את 10,000 אלף יחידות הדיור שבה לשיווק למגזר הכללי. כמו כן, לפני שבועיים אושר בותמ"ל תוספת של עוד 8,000 יח"ד בקרית גת מערב (שפיר), אף הן למגזר הכללי בלבד ולא לצביון חרדי.

סגן יו"ר הכנסת ח"כ יעקב אשר אמר בתגובה כי "זריקת החרדים לפזורה הבדואית לאחר גזילת קרית גת מערב (שפיר) הנמצאת במיקום קרוב יותר למרכז הארץ, היא לעג לרש וזריית חול בעיני הציבור החרדי שנמצא במצוקת הדיור החריפה ביותר בישראל, אך מוצא עצמו שוב ושוב מודר מהחלטות הדיור של הממשלה הנוכחית שמונעות מנקמה פוליטית על גבם של אלפי זוגות צעירים חרדים".

הוא הוסיף כי "לא יתכן שהממשלה אינה מקדמת לחרדים דירות באזורים סבירים הסמוכים לערים החרדיות בארץ, ובמקום זאת הפתרון היחיד שהיא מציעה לחרדים הוא בכסייפא הרחוקה בפזורה הבדואית, למרות שאין בה לא עתודות תעסוקה הולמות ולא שום פתרון קהילתי תומך, ויעברו עוד שנים רבות עד שתוקם, בעוד שתכנית קרית גת מערב נמצאת כבר בגמר תכנון ותהיה זמינה לשיווק בתוך חודשים ספורים.

לסיום אמר: "הממשלה הזו מנסה להפוך את החרדים לאזרחים סוג ד', לא נקבל זאת בשום פנים ואופן. אני מציע לשר אלקין שישלח את ילדיו לגור בכסייפא בשכנות לשותפיו הקואלציונים מרע"מ, ולילדינו הנאנקים במחסנים ובתת תנאי דיור, יחזיר את הפרויקט בקרית גת מערב, שגזל מהם ברגל גסה ובניגוד לעמדה המקצועית של מינהל התכנון".

ח''כ יעקב אשר
הקרב על הפיזור: כל התרחישים לקראת הישיבה הסוערת
"רצון העם זה ממשלה חלופית": מקלב בדיון על חוק פיזור הכנסת
"אתם צבועים": דברי מקלב בוועדת החוקה על חוק הנאשם
"לא נשב בקואליציה עם תומכי טרור": אמסלם וסמוטריץ' באמירה נחרצת
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד