כתב אישום כנגד ר"י חומש על הפרת חוק ההתנתקות

המשטרה והפרקליטות הגישו בימים האחרונים כתב אישום כנגד ראש ישיבת 'חומש', הרב אלישמע כהן והצהירו כי יתכן וידרשו אף מאסר בפועל לרב. האישום: הפרת חוק ההתנתקות

כתב אישום כנגד ר"י חומש על הפרת חוק ההתנתקות

בצל המו"מ הקואליציוני והדיונים בחדרי המו"מ על ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, ובצל התמיכה של כל מפלגות הקואליציה הנרקמת בביטול החוק, כתב אישום הוגש בימים האחרונים כנגד ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן בגין הפרת חוק ההתנתקות.

כתב האישום אשר הוגש בידי תביעות שומרון שלוחת אריאל, מייחס לרב כהן, כניסה ליישוב חומש, עבירה על חוק ההתנתקות - "כניסה/ שהייה בשטח מוגבל ללא היתר עבירה לפי סעיף 27 (א)(1) לחוק ישום תכנית ההתנתקות התשס"ה - 2005".

בין השאר נכתב בכתב האישום כנגד הרב "הנאשם שהה ביישוב חומש מבלי שקיבל היתר לכך. במעשיו לעיל שהה הנאשם בשטח המפונה ללא היתר". בסיומו של כתב האישום הודיעה המאשימה לרב כי "ישנה אפשרות שהתביעה תעתור למאסר בפועל בנוגע לנאשם".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אשר מוביל את הדרישה לביטול חוק ההתנתקות מסר: "עוד דוגמא לרדיפה האובססיבית דווקא כלפי יהודים. החלטה זו היא הוספת חטא על פשע של אכיפה בררנית, על פשע הגירוש, ועקירת הישובים. הדבר מראה עד כמה חשוב וחובה לבטל את חוק ההתנתקות, בצורה מלאה ודורשים לתקן את זה. נעמוד על כך. כתב האישום הזה צריך להיות מבוטל. החוק שבגינו קיבל ראש ישיבת חומש את כתב האישום הוא אות קין על ספר החוקים של מדינת ישראל, וזו הוכחה נוספת לחשיבות העברת החוק לביטול חוק ההתנתקות מייד לאחר כינון הממשלה הלאומית".

הרב אלישמע כהן הגיב לכתב האישום "כאשר יענו אותנו כן נרבה וכן נפרוץ. ב"ה שבנו לחומש, ישיבת חומש משגשגת ומתפתחת, קול התורה חזר לצפון השומרון. השימוש בחוק ההתנתקות, בחוק האיוולת בכדי לפגוע בחומש - הוא אות קין למשטרת ישראל, לפרקליטות ולממשלת ישראל. בע"ה אנו ציפייה שהממשלה הקרובה תסיר את החרפה של חוק ההתנתקות כבר בימיה הראשונים מספר החוקים של מדינת ישראל, כך הובטח לנו ואנו מצפים שכך יקרה", מסר.

שמואל וונדי מנכ"ל הישיבה הוסיף "כתב האישום כנגד הרב הוא ביזיון, פגיעה בתורה, פגיעה בהתיישבות ופרס לטרור. מאז רצח יהודה דימנטמן הי"ד חומש נרדפת בידי הממשלה, ובחסות חוק ההתנתקות תלמידי הישיבה נחקרים ונרדפים, וכעת הגיע השיא - כתב אישום נבזי כנגד ראש הישיבה. לחומש יש רוב בכנסת, חוק ההתנתקות חייב להיות מוסר כבר בימים הקרובים מספר החוקים, ובע"ה כתב האישום יבוטל. אני קורא לכל ראשי הסיעות - סכמו עוד היום על קידום חוק ביטול ההתנתקות בהליך בזק, אל תשאירו את החרפה הזאת בספר החוקים".

בשנה האחרונה, מאז הרצחו של תלמיד הישיבה בחומש יהודה דימנטמן הי"ד, עושים כוחות הביטחון שימוש נרחב בחוק ההתנתקות ובסמכויות אשר מקנה החוק לכוחות הביטחון. בדרך ליישוב חומש וצפון השומרון נפרסו מחסומים, והכניסה נאסרה למבקרים. כנגד המפרים את איסור הכניסה נפתחים תיקים פליליים, והם נחקרים בחשד להפרת החוק.

בעקבות כך, כל סיעות הקואליציה הנרקמת הצהירו כי יתמכו בביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון. בהודעות שהוציאו הסיעות השונות לפני הבחירות ולאחריהם הבטיחו כי יחוקקו את חוק ביטול ההתנתקות מכל צפון השומרון מיד עם הקמת הממשלה. נציין כי בכנסת האחרונה הצעת חוק דומה הוגשה בתמיכתו של ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו אשר חתם על הצעת החוק, והצעת חוק זהה אף עברה בקריאה טרומית. בעוד פחות מחודש על המדינה לתת את תגובתה לבג"צ בנושא, בכדי למנוע את פינוי חומש, על הקואליציה החדשה לקדם הליכי בזק של ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון כבר בשבועות הקרובים, לפני התגובה לבג"צ, ולהודיע לבימ"ש על הליכים להסדרת ההתיישבות בצפון השומרון, מהלך זה צפוי גם לבטל את כתב האישום כנגד הרב.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו אשר מייצג בתיקי חומש מסר "בושה וחרפה. ימים ספורים לפני השבעת הממשלה החדשה שמבקשת לתקן עוול היסטורי, של חוק מיותר שרק גרם לאובדן ריבונות, יחידת התביעות של משטרת ישראל מבקשת להעמיד לדין את הרב אלישמע כהן שמוסר נפשו מזה שנים רבות על לימוד התורה ועל חידוש היישוב היהודי בחומש. וכל זאת בניגוד להתחייבויות מפורשות של הקפאת מצב".

הרב אלישמע כהן בהכנסת ס
בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק