הרביזיה נדחתה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית

יו"ר הוועדה הזמנית, ח"כ קושניר הציג סדר עדיפויות בו החרדים יעמדו ככל הנראה בסוף הרשימה: "בראש ובראשונה של אלה שעובדים, משלמים מיסים, משרתים בצה״ל"

הרביזיה נדחתה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית

ועדת הכספים הזמנית אישרה את המלצת הוועדה המסדרת, למנות את ח"כ אלכס קושניר ליו"ר הוועדה הזמנית.

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) נאם בוועדת הכספים, מיד עם מינויו לתפקיד יו"ר הוועדה: "לאחר תקופה מתמשכת של טלטלות וזעזועים, מוטלת עלינו המשימה לספק יציבות כלכלית למשק ואופק לאזרחי המדינה. האתגר שעומד בפנינו כחברי הוועדה מתעצם לנוכח העובדה שכלכלת ישראל מתנהלת למעלה משנתיים ללא תקציב. קיים גירעון חסר תקדים של 11.7%, חוב אסטרונומי עם תשלומי ריבית של כ- 40 מיליארד ₪ בשנה, זינוק במחירי מוצרי הבסיס ובמחירי הדיור".

עוד ציין כי: "בנוסף, אנו עדים לחוסר שיווי משקל בשוק התעסוקה, בו עשרות אלפי משרות פנויות ממתינות לידיים עובדות מצד אחד ומצד שני מספר דומה של מובטלים ועובדים בחל״ת, אך הביקוש לא פוגש את ההיצע. בחינה מעמיקה של הנתונים מראה כלכלה קוטבית שבה צמיחת ענף ההייטק והיצוא של השירותים המתקדמים מחפה על הצלילה העמוקה של ענפים אחרים, בעיקר אלה עתירי העובדים בעלי השכר הנמוך".

ח"כ קושניר הוסיף: "אישור תקציב המדינה הוא המשימה הראשונה והחשובה ביותר העומדת בפנינו. אני מצפה מחברי הוועדה לעבודה כתף אל כתף, כדי שנוכל להחזיר את הוודאות הכלכלית שכה נדרשת, למשק ולאזרחים".

"במהלך השבועות הקרובים אנחנו נשמע סקירות מצב מפי גורמי המקצוע, כדי להבין את גודל האתגר מולו אנו ניצבים ולהתכונן לדיוני התקציב. אעשה הכל כדי שהדיונים בוועדה יתקיימו בשיתוף, מקצועיות, שקיפות ויעילות".

"התקציב הדו שנתי יאפשר התאוששות למשק, תוך צמצום הגרעון ויצירת מנועי צמיחה, כדי להגדיל את הכנסות המדינה, מבלי להטיל עול נוסף של מיסים על האזרחים. אנחנו נקבע סדר עדיפויות חדש וצודק, תוך התחשבות בצרכים של כלל אזרחי המדינה, אך בראש ובראשונה של אלה שעובדים, משלמים מיסים, משרתים בצה״ל או בשירות לאומי ועושים מילואים. העברת התקציב הוא אינטרס חוצה מפלגות, חוצה קואליציה ואופוזיציה".

ח''כ אלכס קושניר, יו''ר וועדת הכספים הזמנית
שוב זה קורה: מחיר הדלק עולה
התפוצצה פגישת המו"מ על הרפורמה בחקלאות
למרות ההבטחות: תקציב המדינה ללא כל בשורה לעצמאים
התפוצצה פגישת המו"מ על עסקת החבילה
החשב הכללי פרסם את הדו"חות הכספיים של מדינת ישראל לשנת 2020
אושר בוועדה: יוארך תשלום דמי בידוד לעובד בבידוד
הועלתה קצבת השלמת הכנסה לגמלאים
בתקציב של 60 מיליון: אושרה תכנית הסיוע לתיירות
הממשלה תאשר: עד 2050 תעבור ישראל לכלכלה דלת פחמן
חיסכון של 2.7 מיליארד ש''ח: התכנית להפחתת מחירי הפירות והירקות