פרוכטמן ובלשניקוב מגישים: "כאייל תערוג" • ניגונו של בעל התניא

ניגון זה היה אדמו"ר הזקן מנגן לפרקים קרובים, בדביקות גדולה • מוזמנים להאזין לניגון הקדוש ולהתחבר עם בעל הגאולה - אדמו"ר הזקן

פרוכטמן ובלשניקוב מגישים: "כאייל תערוג" • ניגונו של בעל התניא

🎶לכבוד חג הגאולה י"ט בכסלו, חברו יחדיו שוב הרב דובער בלשניקוב והזמר החסידי ר' אהרן פרוכטמן לבצע יחדיו את אחד מעשרת ניגוניו של אדמו"ר הזקן - בעל התניא והשו"ע - "כאייל תערוג" (ניגון ב' בספר הניגונים), בהפקה מוזיקאלית מבית "סינטי מיוזיק" - עדי נתנאלי.

את הניגון "כאיל תערוג" שמע החסיד הרב שמואל גרונם אסתרמן מזקן מופלג שהיה בקבוצת המנגנים אצל אדמו"ר הזקן, שהסביר ש"כאיל תערוג" - הוא ענין "רצוא", משיכת הנפש לאלוקות. "והיו לטוטפות" - הוא ענין "השוב", המשכת האלוקות למטה בקיום התורה והמצוות. ניגון זה היה אדמו"ר הזקן מנגן לפרקים קרובים, בדביקות גדולה.

אותו זקן היה עיור בנערותו ואביו הביאו לאדמו"ר הזקן שירפאהו. פתח אדמו"ר הזקן את ספר הזוהר וציווה לילד לקרוא מתוכו. בתחילה ראה הילד רק אותיות מטושטשות ואז גער בו אדמו"ר הזקן "קרא בקול רם!" ונפקחו עיניו והתחיל לקרוא כאחד האדם. אביו השאיר את ילדו בליאזנא אצל אדמו"ר הזקן ולהיות הילד בעל כשרון בשירה וזמרה הוספח הילד לקבוצת המנגנים של אדמו"ר הזקן.

מוזמנים להאזין לניגון הקדוש ולהתחבר עם בעל הגאולה - אדמו"ר הזקן.

קרדיטים: עיבוד והפקה מוזיקאלית: עדי נתנאלי | שירה: אהרון פרוכטמן ודובער בלשניקוב | עיבוד קולי: פסח באגד | גרפיקה: אודיה נוסבאום | יח"צ: מענדי קורנט.

פרוכטמן ובלשניקוב מגישים: "כאייל תערוג"

דובער בלשניקוב
האזינו: מחרוזת שניה לשמחת בית השואבה
ישראלי'ק בש במחרוזת ניגוני חב''ד סוערת
7 ניגונים לחגים בביצוע ילד הפלא יוסי כץ
רגע לפני כיפור, נתי F.M ורג'ה בסינגל חדש: כַּחַלָּמִישׁ‎‎
גרשי אורי - בסינגל 'סלחתי'
אורי אלטבוים בסינגל-קליפ בכורה מקורי: "באנו לראות"
לכבוד הימים הנוראים: מחרוזת ניגוני מודז'יץ
'עשה למענך': שלמה שפירא וסנדי שטיינר
עשר שנים אחרי: מידד טסה בשיר חדש לזכר אחיו - "אביאל אחי"
המלך בשדה: אלי הרצליך "מלך יחיד" – גרסת הלייב