מעצרים בוצעו באזור ג'נין; כוחות פשטו על הכפר שממנו יצא המחבל לב"ב

לאחר הפיגוע הקשה בתל אביב בשבוע שעבר, הלוחמים פעלו בכפר יעבד שצפון השומרון ובכפר שממנו יצא המחבל • בוצעו מעצרים של מבוקשים וחילופי ירי בין כוחות הביטחון...

מעצרים בוצעו באזור ג'נין; כוחות פשטו על הכפר שממנו יצא המחבל לב"ב אילוסטרציה

לאחר הפיגוע הקשה בתל אביב בשבוע שעבר, הלוחמים פעלו בכפר יעבד שצפון השומרון ובכפר שממנו יצא המחבל • בוצעו מעצרים של מבוקשים וחילופי ירי בין כוחות הביטחון למחבלים • צה"ל: "עושים הכל כדי לסכל את הטרור ולהחזיר את הביטחון לאזרחים".

על פי הפרסום ב'ישראל היום' הלחץ נמשך: כוחות צה"ל פעלו הבוקר (ראשון) בכפר יעבד ובמרחב ג'נין. לוחמי יחידת אגוז, שייטת 13, סיירת גולני ויחידת מרעול פשט במבצע חטיבתי על הכפר בצפון השומרון. במהלך המבצע, הכוחות עצרו שמונה מבוקשים החשודים במעורבות בהוצאת פעילות טרור.

צה"ל ערך מבצע נרחב של מעצרים וסריקות אחר אמצעי לחימה בלתי חוקיים במהלך הלילה בכפר יעבד, הכפר ממנו יצא המחבל שביצע את פיגוע הירי בבני ברק, שבו נרצחו חמישה אזרחים. אין נפגעים לכוחותינו.

לוחמי יחידת אגוז סרקו במרחב הכפר אחר אמצעי לחימה בלתי חוקיים. הלוחמים איתרו תחמושת צה״לית ומדי צה״ל בביתו של אחד החשודים. בבית נוסף, איתרו מטען אשר עתיד היה לשמש להוצאת פיגוע. לוחמי היחידה החרימו את אמצעי הלחימה שנמצאו ועצרו את החשודים. אלה הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון.

על הפעילות המבצעית בבוקר אמר: "לוחמי יחידת דובדבן וסיירת גולני ביצעו בשעות הבוקר פעילות מעצרים בעיר ג'נין ובסמוך לה, ובמהלכה עצרו שלושה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור ופעלו לאיתור אמצעי לחימה בלתי חוקיים. במקביל, לוחמים מיחידת דובדבן פעלו בטול כרם ועצרו שני מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור.

אילוסטרציה

"במהלך הפעילות בג'נין לוחמי סיירת גולני השיבו בירי בהיתקלויות למול מחבלים חמושים שפתחו באש מכלי רכב. החשודים הועברו להמשך חקירת שב"כ. אין נפגעים לכוחותינו. במהלך הלילה בפעילויות השונות של לוחמי צה"ל נעצרו ברחבי יהודה ושומרון והבקעה 20 חשודים".

מוקדם יותר, דובר צה"ל, תא"ל רן כוכב אמר לגל"צ: "אנחנו פועלים בכפר יעבד ובג'נין ובכלל בצפון השומרון. אנחנו עוצרים, מסכלים, אוספים מידע, ממפים את בית המחבל מהפיגוע בת"א וממקדים את פעולות הסיכול במרחב שממנו יוצאים המחבלים.

"אנחנו פועלים בכל המישורים בהגנה ובהתקפה ומסכלים, תוקפים ויורים בכל מה שנדרש. גם בישראל, גם בקו התפר וגם בעומק השטח בשומרון, בסוריה, בלבנון, בכל מה שנדרש. אין שום מגבלה, אנו פועלים באור יום בכל מקום, צה"ל עושה הכל כדי לסכל טרור ולהחזיר את הביטחון ואת תחושת הביטחון לאזרחים".

על מעצר חוליית המחבלים: "רדפנו אחרי חוליית מחבלים סמוך לגדר. הם השליכו את הנשק, ונמלטו לתוך השטח. נמשיך ונעשה את זה גם הבוקר - לסכל טרור זאת משימתנו".

במסגרת מבצע שובר גלים, כוחות צה"ל פעלו אתמול לאור יום בג'נין, במחנה הפליטים בעיר הפלשתינית ובכפרי האזור.

הכוחות מיפו את בית המחבל רעד חאזם, שוהה בלתי חוקי בן 28 מג'נין, שביצע את הפיגוע בתל אביב שבמהלכו נרצחו שלושה בני אדם. כמו כן, בפעילות נעצרו שני מבוקשים החשודים בפעילות טרור על בסיס מידע מודיעיני של אמ"ן והשב"כ. הלוחמים ניהלו קרב יריות נגד חמושים שפתחו לעברם באש, אחד מהם נוטרל ואחר נעצר ונשקו נתפס.

בתום הפעילות, שנמשכה כשעתיים, יצאו הכוחות מהשטח ללא נפגעים לכוחותינו. הפלשתינים דיווחו על הרוג ועל 17 פצועים.

מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי
מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל