לקראת ימי הסליחות: נערכים לקליטת עשרות אלפים בהר הזיתים והמנוחות

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: "יש להגדיל את תקציב האבטחה להר הזיתים"

לקראת ימי הסליחות: נערכים לקליטת עשרות אלפים בהר הזיתים והמנוחות הר הזיתים

במועצת בתי העלמין, משלימים בימים אלו את ההיערכות לקראת עלייתם של עשרות אלפי מתפללים, שצפויים לפקוד את קברי הצדיקים הטמונים בהר הזיתים ובהר המנוחות במהלך חודש הרחמים והסליחות.

בערב ראש חודש אלול צפויים המונם להגיע לפקוד את הציון הקדוש של רבה של רבה של ירושלים מרן רבי שמואל סלנט זיע"א, שיום פטירתו חל ביום זה. עלייה המונית נוספת צפויה ביום ה' באלול יום ההילולא של כ"ק מרן האדמו"ר משומרי אמונים זיע"א. מידי שנה גדל מספרם של העולים לציון הקדוש, שנודע כמקום המסוגל לישועות גדולות לכל הנצרכים לכך.

במועצת בתי העלמין עושים את כל ההכנות הדרושות על מנת להנגיש את הדרכים לטובת ציבור המתפללים. לטובת הציבור העולים להר הזיתים עומדת תחבורה מסודרת קו מספר 84 מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת להר הזיתים בתדירות גבוהה.

במועצת בתי העלמין עמלים מול חברת 'אגד' על מנת להרחיב את מסלול הקו על מנת שיצא מן השכונות החרדיות בירושלים להר הזיתים, זאת על מנת להקל על הבאים לפקוד את הקברים בהר הזיתים.

הר המנוחות

במקביל, ישנה מהפכה נרחבת בתשתיות בדרכים העולות להר המנוחות..החזון שמאחורי הפעילות הוא להפוך את הדרכים וסביבת ההר לנגישה יותר, באמצעות סלילת כביש גישה חדש בעלות של מילוני שקלים, שיפור החניה והמדרכות והקמת סככות לטובת המשפחות שעורכות אזכרה בהר ועוד פרויקטים נוספים שנועדו לשדרג באופן משמעותי את דרכי הגישה להר.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: 'מועצת בתי העלמין משקיעה מאמצים מרובים בשיפור הדרכים והעלייה לציונים הקדושים בהר הזיתים והר המנוחות. אני קורא לממשלה, להגדיל את התקציב המיועד לאבטחת העולים להר הזיתים, כדי שעם ישראל יוכל להמשיך לעלות בבטחה לקברי הצדיקים ובני המשפחות הטמונים בהר".

לסיום אמר: "עם הקמת הממשלה פניתי לשר השיכון זאב אלקין ולשרת הפנים איילת שקד והגשתי להם תכנית שנתית מסודרת לתקצוב עלייה מסודרת של יהודים להר הזיתים. אני מקווה שהשרים יפעלו על מנת שהתקציב לתכנית יכנס לתקציב המדינה החדש".

מנכל מועצת בתי העלמין צוריאל קריספל
בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים