סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

ארבעה אנשים טבעו בחופים ברחבי הארץ • פרופסור בליצר: תלמידים לא מחוסנים- לבידוד, מחוסנים - כרגיל • הרצוג לארדואן: "אם נשב על קפה – נפתור את המחלוקות בינינו"

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו אילוסטרציה

ארבעה טבעו בחופים ברחבי הארץ במהלך השבת
צעיר כבן 20 נמשה כשהוא מחוסר הכרה לאחר שטבע סמוך לחוף הנסיכה באילת ולאחר מאמצי החייאה, הפראמדיקים נאלצו לקבוע את מותו. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

בנוסף נקבע מותם של גבר כבן 50 שנמשה מוקדם יותר היום מהמים בחוף בעכו וגבר כבן 45 שטבע בחוף מעיין צבי ליד זיכרון יעקב. בתוך כך, בשעות הערב התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב אשר על גבר בן 53 שטבע בחוף גלי גיל בנהריה.

פרופסור בליצר: תלמידים לא מחוסנים- לבידוד, מחוסנים - כרגיל
המומחים דנו בהיערכות המומלצת לפתיחת שנת הלימודים, והתייחסו גם לגילאי עד 18, שבהם ניתן להתחסן. על פי המלצתם, במקרה של חולה בכיתה, התלמידים מחוסנים ייבדקו וימשיכו ללמוד כרגיל ואילו תלמידים לא מחוסנים ייכנסו לבידוד של שבוע על פי הכללים לגבי בידוד בוגרים.

אילוסטרציה

במקרה של התפרצות נרחבת הבידוד יתקיים בהתאם לשיקול דעת של רופא המחוז. ילדים בגיל כיתות גן ויסודי, בני 5 עד 11 יוכלו להימנע מבידוד אם ייחשפו לילד חולה בתנאי שיבצעו בדיקה מהירה לפני הכניסה לבית הספר בשבוע העוקב, כך לפי המלצת קבינט מומחי הקורונה בראשות פרופ' רן בליצר.

הרצוג לארדואן: "אם נשב על קפה – נפתור את המחלוקות בינינו"
נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג שלח בשבוע החולף מסר מתועד למקבילו הטורקי רג'פ טאייפ ארדואן, במהלך אירוע השקת תערוכת "קפה: מזרח ומערב". הנשיא אמר: "אם יושבים על כוס קפה טוב, גם המחלוקות וההבדלים בינינו – לא נראים כל-כך מאיימים".

הרצוג אף התייחס למינויו של סלים אוזטורק, נספח תרבות ראשון בשגרירות הטורקית בתל אביב – לאחר 11 שנים. "הוא סייע רבות להוצאתה לפועל של התערוכה", ציין הרצוג. בנוגע לארדואן הוא הוסיף: "שוחחתי לאחרונה עם נשיא טורקיה רג'פ טאייפ ארדואן ועם מנהיגים נוספים באזור, ואני בטוח כי אם נשב על כוס קפה – נוכל להוביל את האזור כולו לעתיד טוב יותר של שיתופי פעולה תרבותיים ומי ייתן גם בתחומים אחרים".

נספח התרבות השיב להרצוג במסר בחשבון הטוויטר שלו: "תודה רבה לך אדוני הנשיא על נאומך הנעים ומסביר הפנים. אני מודה לך על שהענקת אכסניה כה יפה לתערוכה נפלאה שכזו. בדומה לך, אני סמוך ובטוח שדיון בין מנהיגי האזור סביב שולחן עם קפה טורקי יכול לסייע לפתרון בעיות רבות".

נשיא טורקיה, ארדואן
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל