בן גביר ליועמ"שית: "עצרי את מינוי בכירים במשטרה"

יו"ר עוצמה יהודית והמיועד לתפקיד השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר פנה היום ליועצת המשפטית לממשלה במכתב דחוף ודרש להורות על עוצר כלל המינויים במשטרה

בן גביר ליועמ"שית: "עצרי את מינוי בכירים במשטרה" יו

יו"ר 'עוצמה יהודית' והמיועד לתפקיד השר לביטחון לאומי פנה היום ליועצת המשפטית לממשלה במכתב דחוף ודרש להורות על עוצר כלל המינויים במשטרה.

במכתב ששיגר ח"כ בן גביר ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, טוען בן גביר: "המפכ"ל והשר לביטחון פנים מבצעים "מינוי במחטף של בכירים במשטרה ערב כניסתה של הממשלה החדשה".

במכתבו הוסיף ח"כ בן גביר וטען כי פנייתו באה "בהמשך להתנהלות בעייתית מאוד שמתרחשת בימים אלה במשרד לביטחון פנים, שעה שיש ניסיון לבצע מחטפים" ולהעמיד את השר המיועד לביטחון לאומי בפני עובדות מוגמרות".

לדברי ח"כ בן גביר, "התנהלות זו מנוגדת להצהרתו הקודמת של המפכ"ל בה הבהיר כי לעת הזו, ערב כניסת שר נבחר למשרד, לא יהיה נכון לבצע שינויים לרבות מינוי של קציני משטרה בכירים" והוסיף כי "מדובר בהתנהלות תמוהה במיוחד, ושינוי עמדה רגע לפני עזיבת השר את המשרד.

במכתבו הזהיר ח"כ בן גביר כי למרות ההצהרה לא לבצע שינויים לרבות המינויים, מתכוונים השר לביטחון פנים היוצא והמפכ"ל לקיים ביום חמישי הקרוב טקס הענקת דרגות ולהציב את השר המיועד בפני עובדות מוגמרות.

בן גביר ציין במכתבו דיווח בעיתון "הארץ", לפיו "המפכ"ל ביצע עוד מחטף בשבועות האחרונים בדמות מינוי של קצין המשטרה, שחר מחסומי, למפקד יס"מ ירושלים. "על פי מידע שקיבלתי, בעבר סירב השר לביטחון פנים היוצא למנות את הקצין", טוען בן גביר במכתבו "על כן מדובר בהתנהלות תמוהה במיוחד, ושינוי עמדה רגע לפני עזיבת השר את המשרד. ואם בכך לא סגי" הוא מוסיף, "מחטף זה מצטרף למחטף שלישי במספר, בדמות ניסיון המפכ"ל לקיים דיון במדיניות המשטרה לשנת 2023! מחטף שנמנע רק לאחר שהדבר נודע לי".

בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק