נעצר מנהל הישיבה של הנער החרדי שאותר ללא רוח חיים

משטרת ישראל עצרה הלילה לחקירה בחשד לרשלנות את מנהל ומורה בית הספר בבית שמש שתלמידם מצא את מותו במהלך טיול שנערך • סקירה נרחבת לאסון

נעצר מנהל הישיבה של הנער החרדי שאותר ללא רוח חיים הנער החרדי שאותר ללא רוח חיים נחמיה אהרונימזירת האסוןמזירת האסון

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, אתמול בשעות היום פעלו כוחות רחבים לאיתור נחמיה אהרוני, נער חרדי כבן 14 שאבד עמו הקשר בשעות אחר הצהריים בעת שהיה באזור חורשת קק"ל שעל יד בית שמש במסגרת טיול בית ספר.

אחה"צ התקבל דיווח ממורה ביה"ס אודות הנער שנראה לאחרונה מעט לאחר השעה 16:00 ביער האקליפטוס במהלך הטיול ומאז אבדו עקבותיו. הנעדר תושב בית שמש.

אולם הסוף היה טראגי, כאשר צוותי חילוץ רבים בכללם מסוק היחידה של היחידה האווירית במשטרה, משמר הגבול, יל"מ כב"ה, מתנדבי יחידת חילוץ עציון - יהודה, ידידים ומתנדבים רבים נוספים בסיוע ציוד הנדסי וייעודי, אותרה לקראת חצות גופתו של הנער שנעדר משעות אחר הצהריים סמוך לעיר בית שמש במקווה מים שנוצר במקום. חוקרי המשטרה פתחו בחקירת נסיבות המקרה ונבדק חשד לרשלנות.

מארגון הצלה נמסר: "עם צוותי חילוץ איתרו הלילה נער חרדי בן ה-14 שנעדר, כשהוא ללא רוח חיים. סמוך לשעה 16:00 הוכרזו חיפושים בשטח הררי הסמוך לבית ג'אמל, בגזרת בית שמש. מתנדבי הארגון יחד עם צוותי חילוץ ומשטרה סייעו בחיפושים אחר נער בן 14 שנעדר במהלך טיול אליו יצא יחד עם הכתה בה למד. כאמור הנער אותר כשהוא נמצא בערוץ מים באזור, כשהוא ללא רוח חיים".

ישראל צישינסקי, אחראי בטיחות ב"מי שמש" ומתנדב הארגון מוסיף: נקראנו לסייע בחילוצו של הנער, וביצענו שאיבה מכנית של המים, עד לאיתורו של הנער".

אליקים שישא, מתנדב 'צוות הצלה' מוסיף: במשך שעות ארוכות פעלנו יחד עם גורמי החירום לאתר אותו, מסוק משטרתי שריחף באוויר ניסה אף הוא לסייע באיתורו, אך ככל שנקף הזמן ומשהבנו שהוא כעל הנראה נמצא בערוץ הנחל, התמקדו החיפושים באזור - מה שהוביל לצערינו הרב למציאתו כשהוא ללא רוח חיים. צוות אט"ן של מד"א הוזעק למקום לקבוע את מותו".

בעקבות איתור גופתו של הנער בן ה-14, נחמיה אהרוני בפארק האקליפטוס בבית שמש, ראש העיר ד"ר עליזה בלוך שנמצאת כעת בזירה: "ערב קשה, טרגדיה נוראה. אני שולחת חיזוק גדול למשפחה. אנחנו אחרי שעות רבות של מאמצי חיפוש אדירים. קיווינו לנשום לרווחה בסיום הערב הזה, אך למרבה הצער אירע האסון הקשה. היה זה מחזה מרגש לראות גברים ונשים, מאות תושבים שגילו ערבות הדדית וסייעו במאמצי החיפוש".

עוד ציינה לשבח: "שוחחתי מקודם גם עם ח"כ משה אבוטבול וחבר מועצת העיר הרב יגאל חדד שמלווים יחד איתנו את המשפחה. עיריית בית שמש תסייע למשפחה ולקהילה בכל הנדרש ובכלל זה מנהלי החינוך והרווחה ילוו את הדרוש ליווי".

ממד''א נמסר: "בשעה 23:52 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על ילד שנמשה ממאגר מים באיזור בית שמש. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים על נער כבן 14 ללא סימני חיים וקובעים את מותו".

פראמדיק מד"א ניסים סלם סיפר: "כשהגענו למקום הבחנו במאגר מים שממנו נמשה הנער, הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

משטרת ישראל עצרה הלילה לחקירה בחשד לרשלנות את מנהל ומורה בית הספר בבית שמש שתלמידם מצא את מותו במהלך טיול שנערך.

במסגרת חקירת המקרה הטרגי בו מצא את מותו אמש תלמיד בית הספר מבית שמש בעת טיול שנערך סמוך לעיר לאחר שככל הנראה טבע בבור מים שנקווה במקום, עצרה המשטרה הלילה את המנהל והמורה במוסד החינוכי והם הועברו לחקירה שלאחריה נכלאו.

במהלך היום צפויה המשטרה לבקש בבית המשפט להאריך את מעצרם של השניים.

עוד נמסר מהמשטרה: "בהמשך למעצרם של שניים הלילה בעקבות מותו של הנער סמוך לבית שמש במסגרת טיול בית הספר, נעדכן כי בתום חקירתם הוחלט לשחררם בתנאים מגבילים של מעצר בית למשך 5 ימים". חקירת המקרה נמשכת במשטרה.

בתום שעות ארוכות של חיפושים, אותרה גופתו של הנער שנעדר סמוך לבית שמש. נפתחה חקירה במשטרה לבדיקת נסיבות המקרה הטרגי.

מזק''א נמסר: "נער כבן 14 שיצא הבוקר לטיול עם חבריו בפארק האקליפטוס הסמוך לבית שמש נעלם במהלך הטיול ונעדר, לאחר שעות נמצא ע״י יחידת הצוללים של זק״א".

חיים אוטמזגין מפקד יחידות המיוחדות בזק״א מסר: "הערב סמוך לשעה 20:00 הוזנקו צוותי יחידת הצוללים ומתנדבי זק״א בחיפושים אחר נער כבן 14 שיצא עם בני כיתתו לטיול בפארק האקליפטוס הסמוך לבית שמש ונעדר. חבריו חיפשו אחריו במשך שעות ולא הצליחו לאתרו, בני המשפחה פונו לזק״א בבקשת סיוע כדי לאתרו, לאחר מאמצים וחיפושים נרחבים אותר הנער ע״י מתנדבי יחידת הצוללים של זק״א והועבר לטיפול צוותי מד״א במקום".

מכבאות והצלה נמסר: "קרוב לשעה עשר נתקבלה פניה ממשטרת ישראל לסייע בחיפושים אחר נער בן 14 הנעדר מאז שעות אחה"צ בפארק האיקליפטוס בבית שמש. הנער טייל מוקדם יותר באותו היום עם חבריו וככל הנראה נשכח שם".

"למקום הוזנקו 2 צוותי לוחמי אש מתחנת בית שמש, שני צוותי היחידה לחילוצים מיוחדים, גם הם של תחנת בית שמש ובנוסף הוזנקו למקום לוחמים מיחידת להבה. לאחר עבודה מאומצת של כל הכוחות הפועלים במקום אותרה גופת הנער על ידי לוחמי האש ללא רוח חיים בתוך בור".


רשף יוסי אסרף, מפקד היחידה לחילוצים מיוחדים בית שמש אשר פיקד על כוחות כב"ה באירוע: "בשעות הערב נתקבלה בקשה ממשטרת ישראל להצטרף לחיפושים אחר נער שנעדר משעות אחה"צ. במקום נמצאים מספר בורות מים מלאכותיים שהיה צורך לסרוק אותם. מיקמנו שם את החיפושים בסיוע כלים הנדסיים שפעלו בסמוך וכן בהשתתפות יחידת להבה. בשלב מסוים, לאחר מאמצים רבים, אותרה גופת הנער בקרקעית אחד הבורות".


מידידים נמסר: "עשרות מתנדבי ידידים ומתנדבי יחידת הג'יפים ממחוז ירושלים, יצאו אמש (ה') לסייע בחיפושים נרחבים, בשטר ההררי בגזרת בית שמש, אחר נער בן 14 שנעדר במסגרת טיול כיתתי בפארק האקליפטוס. הקריאה התקבלה על ידי משטרת ישראל שביקשה את עזרת מתנדבי ידידים לסייע לכוחות החירום בשטח".


בסיום האירוע נמצא המנוח: "בשעת לילה מאוחרת, זיהו מתנדבי ידידים עקבות שהובילו לאיתור המצער של גופתו, בקרקעית מאגר מים במקום".


נתי אלברשטיין, אחראי מתנדבים ביחידת הג'יפים מחוז י-ם, שפיקד על האירוע מספר: "מיד עם קבלת הדיווח במוקד החירום, נענו עשרות מתנדבי ידידים מכל המרחב ובמהירות החלו לסרוק את השטח. ישראל זית, אחיה ארד ואיציק איטח, שהיו מצויידים במצלמת מים מקצועית זיהו בגד בקרקעית בור מים וכך התבררה הטרגדיה העצובה.


אחיה מספר: "יחד עם עשרות הכוננים מהסביבה השתתפתי בחיפושים, במהלכה מצאנו את כיפת הילד, מה שהוביל אותנו לבור מים שבסמוך. למרבה הצער איתרתי בבור את גופת הנער באמצעות מצלמה מקצועית שברשותי ומיד הזעקתי את שאר הכוחות, שהמשיכו טיפול במשיית הגופה".


עוד נודע ל'בימה' כי משרד החינוך הודיע על הקפאת טיולי הישיבה בה למד נחמיה ז''ל: "על רקע האסון הכבד והכואב שהתרחש עם מותו של תלמיד במהלך טיול, הקפיא המשרד את טיולי הישיבה. האירוע על כל היבטיו מצוי בחקירת משטרה ועם הצגת המסקנות המשרד ילמד אותן באופן יסודי, ויפעל בהתאם לממצאים".


עוד ציינו כי: "צוותי מקצוע פסיכולוגים ויועצים חינוכיים נשלחו את הישיבה כדי ללוות את התלמידים ואת המורים ולתת להם תמיכה, סיוע וטיפול. הצוות ימשיך ללוות אותם במהלך התקופה הקרובה. בנוסף, ילווה המשרד את המשפחה וייתן לה סיוע ותמיכה".

בני ברק: ילד נפצע מהתנגשות ברכב חונה
"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים
בני ברק: אצבע של ילדה בת שנה נקטעה במלואה
ברדק: שובו של מיסטר גולדבלום
אלו המדינות העויינות ביותר ליהודים באירופה
החידושים, הטרנדים וכל מה שצריך לדעת לקראת 'עונת השיפוצים' ‎‎
מחסור חמור בעובדים זרים בישראל: "הבעיה רחוקה מלהיפתר"
טרגדיה בבני ברק: נפטרה הפעוטה בת 4 חודשים שאיבדה את ההכרה
"מאד חוששים שמדובר בחטיפה": אביו של משה קלינרמן בכנסת
טיפים ועצות לריענון הבית