סער: "עשיתי זאת בשביל המדינה, לא בשביל עצמי"

סער נאם הערב בכנס לרגל שנה להיווסדות מפלגת תקווה חדשה. יו''ר תקווה חדשה, ח''כ גדעון סער אמר: "עיצמו עיניים והיזכרו בישראל לפני שנה. שנתיים בתוך משבר פול...

סער: "עשיתי זאת בשביל המדינה, לא בשביל עצמי"

סער נאם הערב בכנס לרגל שנה להיווסדות מפלגת תקווה חדשה.

יו''ר תקווה חדשה, ח''כ גדעון סער אמר: "עיצמו עיניים והיזכרו בישראל לפני שנה. שנתיים בתוך משבר פוליטי עמוק וחסר מוצא. איפה היינו אז? המערכת הפוליטית הייתה משותקת לחלוטין.ראש הממשלה, נאשם בפלילים, החליט למנוע את העברת תקציב המדינה (כדי למנוע קיום הסכם עליו חתם). במקום זאת, תכנן כבר את מערכת הבחירות הרביעית תוך שנתיים, שבה האמין שישיג רוב מוחלט בכנסת, באמצעותו הוא ישנה את אופיה של ישראל. עד שקמתי, ערב חנוכה, ועשיתי מעשה.

"בימים ההם – ערב חג החנוכה קמתי, והצעתי תקווה חדשה. ואתם – אחי ואחיותי – אתם שנקראתם לדגל, התייצבתם עימי למערכה. למחרת התפטרתי מחברותי בכנסת עוד לפני שמשהו היה ברור. אפילו בחירות עדיין לא היו. כדי לבנות תקווה חדשה לישראל ולאזרחיה. עשיתי זאת בשביל המדינה, לא בשביל עצמי", טען יו''ר תקווה חדשה.

לאחר שפרש מהליכוד ועומד כעת בראש מפלגה בממשלה אמר סער כי: "כדי להציל את ישראל שנחטפה למען אינטרסים אישיים של אדם אחד כדי להציל את ילדינו ואת נכדינו משעבוד עתידם. שנה חלפה. איזה דבר גדול עשינו למען עמנו!" העיד על עצמו סער.

עוד טען כי הציל את המדינה וזאת למרות שמפלגת יש עתיד נמצאת בראש השלטון: "הצלנו את המדינה! הבאנו עתיד אחר לישראל. אין מישהו מחברי וחברותי כאן על הבמה שלא עמד בגבורה בפני פיתויים ולחצים".

"ואנחנו גם הצלנו את הכבוד של המחנה הלאומי בישראל, שפסע ברובו בעינים עצומות אחרי החלילן מבלפור תוך התנתקות מכל ערכי היסוד עליהם גדלנו. עשינו את המעשה הערכי הנכון", המשיך לשבח את עצמו סער.

כעת למרות כל הגזרות על היהדות טען יו''ר תקווה חדשה כי: "שנה אחרי - יש בישראל ממשלה מתפקדת. כנסת מחוקקת. תקציב מדינה מאושר. כלכלה צומחת. ויום - יום אנחנו מקיימים את הייעוד והשליחות שהוטל עלינו".

עוד המשיך לשבח ולפאר את מפלגתו: "כולם יודעים: את השינוי הזה אנחנו עשינו. אנחנו הובלנו ואנחנו היטינו את הכף. היו לנו שותפים. רובם ניסו קודם פעם אחר פעם – ולא הצליחו. והיו גם כאלה שבכלל לא רצו בשינוי. הקולות שהבוחרים נתנו לנו במרץ ועמידתנו האיתנה בשלושת החודשים שלאחר מכן עשו את השינוי. אנחנו עשינו זאת".

"אבל דעו לכם –אחי ואחיותי – כפי שתקווה חדשה חוללה את השינוי- רק תקווה חדשה תוכל להבטיח שנמשיך איתו קדימה. רק תקווה חדשה ככח פוליטי מגובש במרכז – ימין, כמפלגה פטריוטית וממלכתית הפועלת לטובת המדינה, השומרת על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית – תוכל להבטיח שלא יוכלו לקחת מאיתנו את החלום", המשיך להתרברב סער.

"מהו החלום שלנו, שלמען מימושו התקבצנו יחד? לשמור על רוחה של ישראל בה גדלנו. רוח של ערבות הדדית וממלכתיות. לשמור על "הביחד" במקום פילוג, שיסוי ושבטיות. שלטון החוק במקום התפוררות פנימית. מנהיגות ופוליטיקה שמבוססת על ערכים ועל נורמות התנהגות ועל דוגמא אישית", אמר סער כאשר אשת ראש הממשלה טסה לחו''ל בזמן שיא ההגבלות בכהונת בנט.

ביחס לאיראן אמר סער: ""הסכם בכל מחיר" עם איראן שיכלול את הסרת הסנקציות ללא תמורה משמעותית רק יביא לערעור היציבות באזור, לחיזוק הקיצוניות. על המעצמות להבין את האחריות ההיסטורית ברגע מכריע זה ולהתייצב מול דהירתה של איראן לנשק גרעיני. כך או אחרת ישראל תמיד תהיה נחושה לשמור על ביטחונה ולהבטיח את עתידה".

"הצטרפו אלינו שלושה ראשי רשויות חדשים: ראאד זובידאת מבסמת טבעון, אמיר מזאריב מבית זרזיר, וראפע חג'אג'רה מכעביה. בשבוע שעבר ביקרתי בישוביהם. ואני רוצה לברך אתכם כאן, שוב, בברכת ברוכים הבאים!" התפאר סער בחבריו בני המיעוטים במפלגתו.

סער בוועידת היסוד
הוגש כתב אישום נגד ליצמן
בוסו: "לפיד וליברמן מתי בפעם האחרונה ביקרתם בסופרמרקט?"
דרעי: הדבר הראשון שנעשה כשנחזור הוא לבטל את המיסים על מוצרי המזון
לפיד: "כשהציבור חושב שהמערכת מושחתת וכל הפוליטיקאים מושחתים"
ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"
יו''ר ש''ס הגיש את התפטרותו מהכנסת
הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע