רבבות כבר באומן: ארגוני ההצלה בהיערכות שיא

בנוסף, משלחת של מד''א יצאה הערב לאומן כדי לבצע בדיקות מהירות בטרם חזרתם לארץ של עשרות אלפי הישראלים באומן

רבבות כבר באומן: ארגוני ההצלה בהיערכות שיא ההכנות לפני ראש השנההעסקן הבסלבי נחמן בן שעיה בתדרוך לאיחוד הצלה באומן

מתנדבי איחוד הצלה שהגיעו לרגל ראש השנה לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה השתתפו בטקס היערכות ותדרוך למבצע אבטחת שלומם של הרבבות במעמד התיקון הכללי העולמי בערב ראש השנה, במעמד התשליך בראש השנה, וביציאה למקרי החירום במהלך ימי ראש השנה.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר הערב: "נכון להערב ומתחילת הטיסות לאומן, צאו לאוקראינה בטיסות ישירות כ- 12,000 נוסעים. עד מחר בבוקר צפויות לצאת עוד 10 טיסות".

‌‏יו״ר הקואליציה ויו״ר סיעת הליכוד מיקי זוהר חיזק את באי הקיבוץ באומן: "זכיתי להתפלל באומן בעבור כל עם ישראל שלא תהיה בנינו עוד שנאת חינם ושבע״ה נרבה באהבת חינם. גם בירכתי את כל עם ישראל ללא יוצא מהכלל בהרבה בריאות, הצלחה ושמחה".

אהרון בן הרוש מנהל מבצע האבטחה של איחוד הצלה באומן לרגל ראש השנה מסר: "במהלך הטקס חודדו נהלי ההלכה של פעילות המתנדבים בשבת ובימי ראש השנה ע"פ נהלי ההלכה של אגף ההלכה של איחוד הצלה, בהתאמה מיוחדת לפעילות הצלת החיים בשני ימי ראש השנה באומן".

לייזר היימן סמנכ"ל איחוד הצלה נשא דברים בכינוס ההיערכות ושיבח את המסירות של מאות המתנדבים שגם תוך כדי התפילות באומן בימי ראש השנה מקדישים מזמנם להצלת חיי אדם תוך שיתוף פעולה עם מרפאת אומן הממוקמת בכניסה למתחם הקלויז' (בית הכנסת) המרכזי של איחוד ברסלב באומן".

הרב הלל כהן מנהל איחוד הצלה מרחב אוקראינה שהשתתף בכינוס ההיערכות מסר: "מאות מתנדבים יפעלו גם השנה באומן במשמרות סביב השעון. החובשים של איחוד הצלה תוך שיתוף פעולה עם הרופאים במרפאת אומן ערוכים לתת מענה מיידי לכל מקרה רפואי שיידרש. מוקד החירום של איחוד הצלה פועל בתגבור מיוחד בטלפון 063-800-1221 - מספר מקומי באוקראינה".

נחמן בנשעיה יוזם מעמד התיקון הכללי העולמי נשא דברים בכינוס וסיפר על ההיערכות המיוחדת השנה והפקת הלקחים שיושמו במתחם הציון הקדוש של רבי נחמן מברסלב בעקבות אסונות מירון וקרלין. בנשעיה שיבח את המתנדבים וצוות מרפאת אומן שמקדישים מזמנם להצלת חיי אדם גם בזמן שהותם בימי החג בעיר אומן".

בנוסף, משלחת של מגן דוד אדום יצאה הערב (א') לאומן ולקייב שבאוקראינה וזאת כדי לבצע בדיקות מהירות (מולקולריות) בטרם חזרתם לארץ של עשרות אלפי הישראלים אשר הגיעו לתפילות ראש השנה באומן.

המשלחת, המונה עשרות חובשים ופראמדיקים, יצאה לבקשת משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד החוץ ופועלת בשיתוף פעולה עם הצלב האדום האוקראיני על מנת לאפשר לישראלים לחזור לארץ בבטחה.

עשרות חברי המשלחת, חובשים ופראמדיקים במד"א הגיעו הערב לנמל התעופה בן גוריון בדרכם לאוקראינה. באולם היוצאים עברו תדרוך אחרון מפי מנכ"ל מד"א אלי בין ותרגלו בדיקות באמצעות המכשור המולקולרי המיוחד.

עם הגעת הצוותים מחר בבוקר לאוקראינה יוקמו במהירות עד כניסת החג מתחמי הבדיקות של מגן דוד אדום, שניים בשדה התעופה בקייב שבאוקראינה ואחד בסמוך לאתר ציון קברו של ר' נחמן מברסלב באומן על מנת לאפשר לעשרות אלפי המתפללים לבצע את הבדיקות ישר בצאת ראש השנה, ביום רביעי לאחר השעה שמונה בערב.

הבדיקה מאפשרת קבלת תשובה בתוך חצי שעה. לאחר קבלת התשובה, יקבלו הנבדקים אישור מודפס במערכות הטכנולוגיות של מגן דוד אדום שאופיינו לטובת המבצע ויוכלו לעלות לטיסה חזרה ארצה.

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "מיד במוצאי ראש השנה נפעיל את מבצע בדיקות הקורונה המהירות באוקראינה לעשרות אלפי המתפללים שיצאו מאומן בדרכם חזרה לארץ. כבר הלילה טסים עשרות ממתנדבי ועובדי מד"א שנרתמו לבצע את המשימה, שיוצאת לפועל אודות לשיתוף הפעולה עם משרד החוץ, משרד הבריאות, משרד ראש הממשלה והצלב האדום המקומי באוקראינה".

עוד ציין: "הצוותים יקימו שני מתחמים בשדה התעופה בקייב, ומתחם שלישי באומן כשהמטרה לבדוק את כל מי שעולה לטיסה חזרה לארץ".

משלחת של מד''א בנתב''ג לני הטיסה לאומן
מחסן תחמושת התפוצץ בצפון חצי האי קרים • צפו בתיעוד
איראן בונה שלושה לוויינים נוספים שיוכלו לרגל אחר ישראל
פרשת המסמכים הסודיים: האם טראמפ לא ירוץ לנשיאות?
סיכום חדשות השבת: מסמכים "סודיים ביותר" נמצאו באחוזת טראמפ
דיווח: הפשיטה על אחוזת טראמפ נועדה לאתר מסמכים קשורים לנשק גרעיני
אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי
‏תיעוד מארה"ב: מטוס התרסק באמצע כביש מהיר בקליפורניה ועלה בלהבות
טילים שוגרו מאודסה לחצי האי קרים ותקפו את חיל האוויר הרוסי בקרים
סיבה לדאגה: רוסיה שיגרה לוויין צבאי עבור איראן
ביידן הכריז: מצב חירום לאומי במאבק באבעבועות הקוף