שטייגען במירון כבר ממחר לקראת ל"ג בעומר

מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א פותחים את 'היכל התורה אור הרשב"י' הצמוד ממש לציון הרשב"י • היכל מרווח ומפואר יחד עם חדר קפה משודרג ומאובזר לתועלת לומדי התורה

שטייגען במירון כבר ממחר לקראת ל"ג בעומר

אירועי ל"ג בעומר נפתחים: 'היכל התורה – אור הרשב"י' הוקם צמוד ממש לציון רשב"י, וייפתח מחר (א) כדי להעניק לרבבות העולים מירונה את האפשרות ללמוד תורה ברגיעות וביישוב הדעת.

כידוע, הבאים להשתטח על קברו של רשב"י נאלצים להתמודד בעניין לימוד התורה, כשאין עבורם אפילו מקום הולם אחד כדי לשבת וללמוד ברגיעות וביישוב הדעת.

מחר ערב ראש חודש אייר, במהלך שייצרב בהיסטוריה, ייפתחו שערי 'היכל התורה אור הרשב"י' וכך לראשונה יהיה על יד קבר הרשב"י בית מדרש מיוחד ללימוד תורה, כשהוא חדש, נאה ומרחיב דעת, עם אוצר הספרים ענק, כדי שיוכלו ללמוד כראוי ברגיעות ובשלווה.

לצד ה'היכל', הקימו ב'אור הרשב"י את חדר הקפה המשודרג, ובו שפע רב ומגוון גדול ביותר של משקאות קפה ותה לצד שתיה קרה ומרעננת, ואף מיני מזונות שיוחלקו חינם לעולי מירון.

באופן שלא היה כמותו, 'היכל התורה' ייפתח בשיעוריהם של מרנן ורבנן שליט"א, ובתקופה הקרובה נתעדכן על גדולי ישראל נוספים שיבואו אף הם למסור שיעורי תורה במקום.

למרות שחנוכת 'היכל התורה אור הרשב"י' הוא אירוע הפתיחה הראשון של תקופת ל"ג בעומר, חשוב לציין כי היכל התורה אינו בדווקא לתקופה זו, אלא ימשיך לפעול למען לימוד התורה במשך כל ימות השנה בבחינת "הושיבו ישיבה על קברו" כפשוטו.

היכל התורה סמוך לציון הרשב
האם עדיף ללמוד בסוכה או בבית המדרש? • דף היומי
הגרי"ח אוהב ציון: על הרבי מסטמר
פנינה יקרה: ארבעים יום של עת רצון
כינוס מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר • גלריה וקליפ
מועצת הרבנות הראשית נגד רפורמת הכשרות של כהנא
האם מותר לומר סליחות לפני תפילת מנחה • הלכה יומית
איך מקימים בית עם חיי זוגיות מוצלחים? • צפו
כמה סעודות יש לאכול בחול המועד? • דף היומי
מהטיש ועד המעמד בציון: כך ציינו את הייארצייט הראשון בסדיגורה
בתקציב של 100 מיליון ש''ח: בין היתר לטובת רפורמת הכשרות