בנט: "עידית עברה רדיפה חודשים אלימות מילולית מאנשי ביבי וסמוטריץ"

התנועה לאיכות השלטון דורשת לבדוק את הבטחת שריונה של ח״כ סילמן בליכוד: ״הפרה בוטה של החוק״

בנט: "עידית עברה רדיפה חודשים אלימות מילולית מאנשי ביבי וסמוטריץ" בנט, סמוטריץ'

ראש הממשלה, נפתלי בנט בישיבה עם חברי סיעת ימינה התייחס לפרישתה הדרמטית של יו''ר הקואליציה ח''כ עידית סילמן מהממשלה: "עידית עברה רדיפה במשך חודשים, אלימות מילולית מאנשי ביבי וסמוטריץ׳ ברמה הנוראית ביותר. היא תיארה בפניי את האיומים על מקום העבודה של שמוליק בעלה ועל הילדים שלה בבני עקיבא. היא נשברה בסוף".

עוד אמר: "הדבר המרכזי שאנחנו צריכים לעסוק בו כרגע הוא ייצוב הסיעה והקואליציה. שוחחתי עם כל ראשי המפלגות - כולם רוצים להמשיך עם הממשלה הזו. הממשלה הזו עובדת למען אזרחי המדינה. יש 8% צמיחה, הפסקנו את הזרמת המזומנים לחמאס, אנחנו מנהלים מערכה בהקשר האיראני, ונלחמים בפשיעה במגזר הערבי. יש פה הזדמנות לקחת את האירוע הזה, ללמוד ממנו ולתקן את הפערים שנוצרו".

למרות שהממשלה דוגלת בהכנסת חמץ בפסח לבתי החולים ועל כך פרשה יו''ר הקואליציה טען בנט כי: "כל הממשלה הייתה מושתתת על שמירת הסטטוס קוו - ולא על עשיית תנועות חדות. האלטרנטיבה היא עוד בחירות ואולי עוד בחירות אחריהן, וחזרה לימים של חוסר יציבות מסוכנת למדינת ישראל".

התנועה לאיכות השלטון פנתה לפני זמן קצר למבקר המדינה מתניהו אנגלמן וליו״ר ועדת הבחירות השופט יצחק עמית בבקשה לפתוח בבדיקת הדיווחים לפיהם הובטח לח״כ עידית סילמן שריון ברשימת הליכוד ותפקיד שרה בתנאי שתפרוש מהקואליציה.

התנועה ציינה במכתבה כי מדובר בהפרה בוטה של סעיף 57א לחוק הבחירות לכנסת, הקובע כי ״לא ייעשה הסכם ולא תינתן התחייבות הבאים להבטיח מקום ברשימת מועמדים לכנסת לחבר כנסת מסויים או לקבוצת אנשים, אלא לאחר היום ה-90 שלפני יום הבחירות לכנסת".

התנועה לאיכות השלטון ציינה במכתבה כי סעיף החוק תוקן לאור לקחי ״התרגיל המסריח", בין שמעון פרס ליצחק שמיר, ותכליתו למנוע את תופעת ה"כלנתריזם" – מעבר חברי כנסת בין סיעות לאחר הבחירות – תוך הבטחת שריון עתידי ברשימה אחרת.

הקרב על הפיזור: כל התרחישים לקראת הישיבה הסוערת
"רצון העם זה ממשלה חלופית": מקלב בדיון על חוק פיזור הכנסת
"אתם צבועים": דברי מקלב בוועדת החוקה על חוק הנאשם
"לא נשב בקואליציה עם תומכי טרור": אמסלם וסמוטריץ' באמירה נחרצת
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד