בוקר טוב, כאן פרופ׳ רוני גמזו

מכתב מפרופ' רוני גמזו עם התמנותו לפרוייקטור הקורונה:

בוקר טוב, כאן פרופ׳ רוני גמזו

בוקר טוב, כאן פרופ׳ רוני גמזו. אתמול, בשעות הערב המאוחרות, פנו אלי ראש הממשלה ושר הבריאות להתגייס לסייע במשבר הקורונה ברמה הלאומית, לאחר שמינויו של פרופ׳ ברבש התפוצץ לצערי. השבתי מיד בחיוב. כך היה גם בפעם הקודמת בתחילת אפריל שהתבקשתי לסייע בניהול המשבר בבתי אבות.


זהו משבר רפואי, כלכלי וחברתי; אני לא שואל שאלות במצב שכזה - פשוט מגיע, תורם את כל כולי ומסייע למדינתי ולמערכת הבריאות בניהול המשבר.


האתגרים הם עצומים; שיקום אמון הציבור בהובלת הטיפול במגיפה, איזון חכם בין הקטנת ההדבקה לבין המשך החיים, שיפור בהיענות הציבור ובאכיפה, שיפור במערך קטיעת שרשרת ההדבקה והמשך חיזוק המערכת הרפואית.


אלו אתגרים של כל אדם ואזרח אחראי במדינה, של כולנו; זאת לא הבעיה של הממשלה, משרד הבריאות או גורם שלטוני זה או אחר. כל אחד, כל אחד צריך להושיט יד לסייע ולנהוג באופן שמקל ולא מכביד, שתומך ולא משבש, שמלכד ולא מפרק. מנגד כל גורמי הממשלה ומוסדות המדינה צריכים להרגיש את העם, את המצוקה והקושי ולהתאים את הצעדים הנדרשים.


כמו בפעם הקודמת ד״ר גיל פייר ופרופ׳ יצחק שפירא יטלו את שרביט ההובלה של ניהול איכילוב לתקופה הקרובה. בית החולים איכילוב מאורגן היטב ומנהל את ארוע הקורונה לצד רפואת שגרה בהיקף כמעט מלא; שיהיה ברור- הכל בזכות העובדים הנפלאים, ההשקעה שלהם בטיפול בחולים, באחריות, בהתגייסות ובמסירות למען הבריאות של כולנו. כך צריך להיות, כך נמשיך.


תודה ובהצלחה לכולנו


רוני

פרופ' רוני גמזו על ליצמן

"חוק הקורונה הגדול" של ח"כ אשר: להכיר במוסדות חינוך כמקומות לבידוד
אדלשטיין בוולפסון: "או סגר מלא, או לבטל את מגבלות הסופ"ש"
הבשורה של אדלשטיין: מעל 3,000 עובדי רפואה ייכנסו לפעילות
בחודש אחד: כמעט חצי מליון ישראלים חויבו להיכנס לבידוד
משנים מדיניות: כל מי שהיה במגע עם חולה מאומת -'ייבדק' - גם אם אין לו תסמינים
המעשן, שפירסם פוסט-צווואה: "אני משאיר 4 ילדים יקרים שלא זכיתי להכניס לחופה"
'הקורונה - היא בלוף' כך טוענת בכירה במשרד החינוך
סקר: הישראלים פוחדים מהקורונה, אך לא כולם עוטים מסיכה
משרד הבריאות מעדכן: 628 חולים נתווספו ביממה האחרונה, שבעה - נפטרו מאז חצות
פרופ' גמזו הביע היום דאגה מהמתרחש במגזר החרדי